Põhilise sisu juurde
442 postitust

19 ettevõtet lõpetas edukalt Ettevõtlusinkubaatori inkubatsiooniprogrammi

12. juunil toimus Tallinna Ettevõtlusinkubaatori inkubatsiooniprogrammi Demo Day, kus oma arengut programmi jooksul ning tulevikuplaane tutvustas 19 ettevõtet. Sellega lõppes ühtlasi inkubaatori 19. ärihooaeg. Demo Day’l hindas osalisi hindamiskomisjon, kuhu kuulusid Kari Maripuu, Ionel Lehari, Helen Lang ja Krista Kink. Seekordset lendu iseloomustas aktiivne osalus nii programmisiseselt – sündmustel, mentorlustel ja konsultatsioonides – kui ka väljaspool seda. Näiteks korraldati koos väljapanek Tallinn Design House’is ning kaks ettevõtet osales ühisel Ettevõtlusinkubaatori Startup Day demoala väljapanekul. Lisaks võitis Creative Business Cup Eesti vooru lennu ettevõte LapaDuu, kes esindab Eestit rahvusvahelisel võistlusel Taanis. Programmi lõpetas kokku 19 ettevõtet: Kui vaadata tagasi möödunud 19.…

Loe edasi

Inkubatsioon Uudised

Time for (S)heroes projekti töötuba tõi Saaremaale draamapedagoogika ja kestliku moedisaini tulevikunägemused

10.–11. juunil osalesid Kuressaare Ametikooli õpilased rahvusvahelise projekti Time for (S)heroes töötoas, et uurida kestliku kangelaslikkuse tähendust draamapedagoogika kaudu. Ettevõtlusinkubaatori osalusel toimuv Time for (S)heroes projekti eesmärk on arendada kestlikke ja koostööpõhiseid tööviise moedisaini ja kostüümikunsti valdkonnas. Töötoa viisid läbi kogenud draama- ja kunstipõhise õpetamise eksperdid Heini Haapaniemi, Kati Viljakainen ja Matti Halén Kagu-Soome Rakendusteaduste Ülikoolist (Xamk). Time for (S)heroes töötuba kasutas draama- ja kunstipõhiseid õppemeetodeid, mis toetuvad kogemuslikule ja koostööl põhinevale õppimisele. Tegemist oli loova protsessiga, kus osalejad uurisid identiteeti, väärtusi ja disaineri rolli läbi liikumise, kujundi, sõna ja tegevuse. Igaüht julgustati osalema just sealt, kus ta parasjagu on…

Loe edasi

Loomemajandus Projektid

Maison Beast: Sa ei pruugi meid armastada, aga sa jääd meid mäletama

Seekordse Ettevõtlusinkubaatori kogemusloo keskmes oli Michael Burich, mässumeelse tänavamoe brändi Maison Beast asutaja ja loovjuht. 2023. aastal asutatud bränd on lühikese ajaga jõudnud nii New Yorgi kui ka Milano moenädalate lavalaudadele ning pälvinud tähelepanu ka rahvusvahelises meedias, kuid nende jaoks on see kõik alles teekonna algus. “Tahtsime luua brändi, mis on Eestist, aga mitte ainult Eesti jaoks.” Kogemusloo raames jagas Michael brändiga alustamise teekonda ja ka tulevikuplaane. Michael nendib, et sinu taust on ettevõtjana oluline, kuid veelgi olulisem on tööeetika ja pidev soov olla iga päev natuke parem. Just sellest soovist ja usust sündiski bränd, mis ei järgi olemasolevaid reegleid,…

Loe edasi

Kogemuslugu Loomemajandus Uudised

Muutuste disain: Genova Ülikool ja Genova BeDesign Week

Ettevõtlusinkubaator osaleb CiD Innovation Alliance rahvusvahelises projektis, mille raames toimus Muutuste disaini konverents. Konverents toimus Genova Ülikoolis ja Genova BeDesign Weeki raames, tuues kokku disaini, teaduse ja arhitektuuri juhtivad esindajad, et uurida uuenduslikke lähenemisviise jätkusuutlikkusele ja ringmajandusele disainis. Üritusel rõhutati disainerite rolli jätkusuutlikuma tuleviku kujundamisel, eriti materjalide innovatsiooni, süsteemsete muutuste ja interdistsiplinaarse koostöö kaudu. Põhiettekannetel esinesid silmapaistvad esinejad, nagu Emma van der Leest, kes uuris biodisaini potentsiaali; Davide Crippa, kes arutles arhitektuuri muutuva rolli üle jätkusuutlikkuses; ja Laura Brun Isola Designist, kes rõhutas kogu tööstusharu hõlmavaid nihkeid ringmajanduse suunas. Järgnes elav ümarlauaarutelu, mis võimaldas osalejatel esinejatega nendel olulistel teemadel otse…

Loe edasi

Loomemajandus Projektid

Time for (S)heroes: kestlikuma moetuleviku nimel

Ettevõtlusinkubaator osaleb rahvusvahelises projektis Time for (S)heroes, mis ühendab moedisaini, kostüümikunsti ja kunstilised installatsioonid, et edendada kestlikku tulevikku, nulljäätmeid, digitaalseid protsesse ja kaasloomet. Projekti eesmärk Projekti eesmärk on toetada tulevasi moedisainereid ja kostüümikunstnikke, pakkudes neile võimalusi arendada oma oskusi ja teadmisi kestlikkuse valdkonnas. Projekti kaudu saavad disainerid ja kunstnikud koos kujundada nii digitaalseid kui ka füüsilisi moekollektsioone, keskendudes keskkonnasõbralikele lahendustele ja materjalide taaskasutusele. Loovad meetodid ja kaasamine Projektis kasutatakse erinevaid loovaid meetodeid, sealhulgas draamapedagoogikat, kunstilisi installatsioone ja kaasavat disaini, et edendada ökoloogilist ja mitmekesist tulevikku. Disainerid ja kunstnikud kutsutakse üles mõtestama ümber kangelaste narratiive, keskendudes kliimamuutustega võitlemisele ja kestlikkuse edendamisele.…

Loe edasi

Projektid

Tactical Foodpack jagas oma lugu ettevõtlusest, innovatsioonist ja ellujäämisest

Hiljuti jagas Ettevõtlusinkubaatoris Tactical Foodpacki asutaja Sverre Puustusmaa ettevõtte teekonda ja kogemusi rahvusvahelistel turgudel. Esitlus andis kuulajatele ausa ja vahetu sissevaate, kuidas sündis ettevõte, mis toob kriisiolukordades ja ekstreemsetes tingimustes kvaliteetse toidu inimesteni üle maailma. Tactical Foodpack sai alguse isiklikust kogemusest – frustratsioonist kehva sõduritoidu üle. Samal ajal kui droonitehnoloogia ja optika arenevad ülikiirelt, oli sõjaväetoidu valdkond jäänud 50 aastaks muutumatuks. “Oled väljal, aga sööd ikka kõige odavamat versiooni,” meenutas Sverre. Tacticali lahendus – kott, mis on ise termos – ei vaja eraldi potti ega tuleallikat ning tagab maitsva ja toitva eine ka kõige keerulisemates tingimustes. Tänaseks müüakse ettevõtte tooteid…

Loe edasi

Kogemuslugu

Eesti kaitsetööstuse tulevikuväljavaated olid fookuses kevadisel Disain kohtub Teadusega arutelul

Kuidas näeb välja Eesti kaitsetööstuse tulevik ja milline roll on selles disainil, teadusel ja tehnoloogial? Nendele küsimustele otsiti vastuseid aprilli alguses toimunud arutelul, mis kuulus sarja Disain kohtub Teadusega. Tegemist on Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTechi koostöös korraldatava sündmuste sarjaga.. Eesti Kaitsetööstuse Liit – kasvuhoob ja kaitseplaneerija partner Kalev Koidumäe, Eesti Kaitsetööstuse Liidu esindaja, andis oma ettekandes ülevaate sektori rollist ja arengust. Liidu tegevus hõlmab liikmete huvide esindamist ja regulatiivsete takistuste leevendamist, sealhulgas näiteks relvaseaduste kohandamist ettevõtetele sobivamaks. Ta tõi taustaks välja ka neli peamist referentsi, mis on aidanud Eesti kaitsetööstust arendada: Eestis esimese elektroonilise sõjapidamisseadme loomine, 2007. aasta küberrünnak, mille…

Loe edasi

Uudised

Uppsala töötoas keskendus Baltic2Hand meeskond Rootsi pilootide ringsetele lahendustele

Mai alguses kogunesime Rootsis Uppsalas koos Baltic2Hand projektipartnerite ning tekstiili- ja ärimudeli innovatsiooni ekspertidega. Kohtumise käigus vaatasime üle projekti planeeritud tegevused ning töötubade raames keskendusime süvitsi Rootsis arendatavate pilootprojektide täiustamisele. Ühises töötoas sai kaardistatud Rootsi pilootprojektide tegevusi ning välja töötatud mitmeid põnevaid ideid – alates loovatest rahvusvahelistest turundusvõtetest kuni täiesti uute, ringmajandusel põhinevate tuluallikateni. Töötoas osalesid ka ettevõtjad, kes piloote on välja arendamas: Lena Almström ja Emanuela D’Asdia. Suur tänu ka meie välistele ekspertidele säästva moe ja ettevõtluse vallas – Ursula O’Connor, Anna Calzolaio ja Sonali Phadke – kelle panus rikastas arutelu märkimisväärselt. Meiega liitus ka Central Baltic programmi projektijuht…

Loe edasi

Loomemajandus Projektid Ringmajandus

Ülemaailmsel loominguliste idufirmade võistlusel esindab Eestit meie programmi ettevõte Lapaduu

Eestit esindab globaalsel võistlusel Creative Business Cup ettevõte Lapaduu, mis pakub mesilasvahaga immutatud pakkematerjali. Lapaduu osaleb ka Ettevõtlusinkubaatori inkubatsiooniprogrammis. Võistlus toimub 14.–16. septembril Taanis, Kopenhaagenis ja sellest võtab osa ca 80 riiki, kes on valinud end esindama  loomingulise ja innovatiivse idufirma. „Lapaduu saab oma toodete valmistamisel kasutada tekstiilijäätmeid ja samal ajal  vähendada toidujäätmete hulka, kuna mesilasvaha hoiab tooted hingavana ja need ei rikne nii ruttu. Samas on sellisel materjalil veel mitmeid kasutusvõimalusi,“ ütles Creative Business Cup Eesti  eelvõistluse žürii esimees Yrjö Ojasaar Change Venture´st. „Creative Business Cup avab tee globaalsetele turgudele. Lisaks mitmesugustele auhindadele pakub üritus kõigile suurepäraseid võimalusi oma teadmiste täiendamiseks, võrgustiku…

Loe edasi

Loomemajandus Uudised

15. mail toimus Tallinn Design House’i esindusruumis Rotermanni kvartalis meeleolukas ja inspireeriv õhtu, millega tähistati Eesti disaini ühisturundusplatvormi 8. sünnipäeva. Tallinn Design House on Ettevõtlusinkubaatori loomemajanduse arenduskeskus, ning ka sünnipäeval esinesid meie programmide ettevõtted. „Kaheksa on sümbol, mis tähistab nii meie sünnipäeva kui ka lõpmatust – järjepidevust, kasvu ja loovuse kestvust,“ sõnas Tallinn Design House’i juhataja Anu Lõhmus esindusruumi 8. aastapäeval. Ta tänas kõiki disainereid, kes on selle aja jooksul Tallinn Design House’i platvormi usaldanud, ning tõstis esile ka meeskonna igapäevast pühendumust Eesti disaini nähtavaks tegemisel. Sünnipäeva aitas tähistada kolme disaineri üllatusi täis moemäng ning meeleoluka muusikalise etteaste tegid Uku…

Loe edasi

Loomemajandus Uudised

Ringmajanduslike väljakutsete lahendamiseks kuulutati välja ELi hanke eelteade

Rahvusvaheline Creative Circular Cities projekti on avaldanud tulevase eelturuhanke (PCP) protsessi jaoks eelinfoteate, et osta teadus- ja arendusteenuseid, mille abil lahendada ringmajanduse väljakutseid, mille on määratlenud projektis osalevad linnad. Hankemenetluse eesmärk on käivitada uute lahenduste väljatöötamine ja katsetamine, et vastata kahele väljakutsele, mis tulenevad üldisest vajadusest suurendada Läänemere piirkonnas konkreetsete ringmajandust edendavate praktikate arvu. Osalevad linnad on määratlenud järgmised konkreetsed väljakutsed, millest soovitakse valida kaks kõige olulisemat, mis esitatakse hankes väljakutsetena ning mille täpsustamiseks kasutatakse avatud turukonsultatsiooni: Oma huvi võid väljendada vastates küsitlusele, andes sisendeid, mis aitavad meil hanke kujundamist suunata ning võimaldavad Sul osaleda ka lähikuudel toimuval avatud turu-uuringus…

Loe edasi

Uudised

Avatud konkurss: Creative Circular Cities selgitava filmi loomine

Creative Circular Cities projekt otsib professionaalset animaatorit või filmitegijat, kes toodaks lühikese animafilmi, mis selgitab ja tutvustab projekti integreeritud lähenemist kultuuri- ja loomesektoritest juhitud ringluspöördelistele üleminekutele. Valitud ekspert arendab välja kontseptsiooni, stsenaariumi, käsikirja ja visuaalse kujunduse kooskõlas projekti eesmärkidega. Film tutvustab CCC meetodeid, näitab pilootlinnade tegevusi ja edastab projekti sõnumit omavalitsustele, ettevõtluse tugiorganisatsioonidele ja vabaühendustele Läänemere piirkonnas ja mujal. Tootmisperiood kestab 2025. aasta juunist septembrini ning kogueelarve on kuni 10 890 eurot. Ettepanekud, mis sisaldavad loovat kontseptsiooni, asjakohast portfooliot, meeskonna teavet ning eeldatavat eelarvet ja ajakava, tuleb esitada hiljemalt 18. maiks 2025. Loe allpool hankekutset ja esita oma ettepanek hiljemalt…

Loe edasi

Konkursid Projektid