fbpx Põhilise sisu juurde
379 postitust

Ettevõtlusinkubaatori ehitusblogi: Esimene on teiseks korruseks juba valmis

Tallinna Ettevõtlusinkubaatori uue hoone ehitustööd aadressil Poldri 3 on täies hoos ja projekt liigub jõudsalt edasi. Praeguseks on töös hoone seinte püstitamine ja seejuures on juba valminud esimese korruse tasandid, mis annavad pildi hoone mahust. See on oluline verstapost, kuna ehitis hakkab visuaalselt kuju võtma. Oktoobrikuuks taastati hoone esialgne paekivimüüritis. „Tegemist on hea näitega ringmajanduslikust tegutsemisviisist, kus väärtuslik vana leiab kasutuse ja väärindab uut. Demonteeritud üle 100- aasta vanune paekivimüür läbis kivi-kivi-haaval uuenduse, mõõtu lõikamise ja traditsiooniliste müürsepatöö võtetega sai uue elu järgnevateks aastakümneteks,“ kommenteeris ehitustööde järku Ettevõtlusinkubaatori juhataja Anu Lõhmus. Hetkel on ette valmistamisel hoone teise korruse teraskarkass ja…

Loe edasi

Ringmajandus Uudised

Kõige huvitavam fenomen Habitarel oli Eesti disain

Sel aastal osalesime septembris koos ettevõtjatega Põhjamaade suurimal mööbli-, disaini- ja sisustusmessil Habitare. Habitarele viis Ettevõtlusinkubaator Eesti disainerite eriväljapaneku, pakkudes võimalust tutvustada oma loomingut rahvusvahelisele publikule. Habitare sektsioonis The Block olid esindatud väljapanekutega Eesti disainerid Eili Soon (Klaasistuudio Puhu), Siim Karro (Myceen) ja Urmas Veersalu (Himmeli.net). Lisaks olid mitmed disainerid esindatud Tallinn Design House’i väljapanekul. Messi selle aasta teema oli “Layers” ehk “Kihid”, mis keskendus disaini ringsusele ja vana ning uue sümbioosile. Habitare loovjuht Päivi Helander rõhutas, et erinevatest stiilidest koosnevad kihid loovad kodud ja ruumid, mis pakuvad mugavust ja harmooniat. Eesti väljapanek oli eriti muljetavaldav, pakkudes võimalust kohtuda erinevate disaineritega,…

Loe edasi

Loomemajandus Projektid

Eesti disainerite õppekäik Maison et Objet messile Pariisis

Septembrikuu alguses külastasime koos Ettevõtlusinkubaatori programmi ettevõtete ja Tallinn Design House’i disaineritega rahvusvahelist sisustusmessi Maison et Objet ning Pariisi disaininädalat. Disaineritest osalesid õppereisil Margot Vaaderpass (WOH), Triinu Silla (Baubauwall), Anne-Liis Leht (Hyti Design), Rünno Kulver (IKIGI) ja Anna-Liisa Hanni (Smart Home Office). Mess, mida on korraldatud juba 30 aastat, toimus Paris-Nord Villepinte Parc des Expositions messikompleksis ning toob kokku üle 2300 brändi. Messil oli võimalik tutuvuda viimaste sisustustrendidega ja uute põnevate brändidega. Samas saadi ka väärtuslikke kontakte ja teadmisi, mis aitavad disaineritel oma positsiooni rahvusvahelisel turul kindlustada. Sel korral oli messi teemaks “Terra Cosmos,” mis koos Percles Paris’ brändiga tõi…

Loe edasi

Loomemajandus Projektid

Ettevõtlusinkubaatori mentor Kadi Oja annab nõu, kuidas oma veebilehti korras hoida

Tallinna Ettevõtlusinkubaator pakub toote- ja teenusepõhistele ettevõtetele tuge ja juhendamist kasvu ning arengu teekonnal. Üheks oluliseks valdkonnaks on ka veebilehtede kasutajakogemus. Siin tuleb ettevõtetele appi mentor Kadi Oja.  Kadi Oja on Ettevõtlusinkubaatori UX/UI mentor, kes aitab ettevõtetel parandada oma veebilehtede kasutajakogemust. UX/UI viitab kasutajakogemuse (User Experience – UX) ja kasutajaliidese (User Interface – UI) disainile, mis on olulised veebilehtede ja rakenduste loomisprotsessis.  UX keskendub sellele, kuidas kasutajad veebilehte või rakendust kogevad ja kui lihtne on neil soovitud tegevusi sooritada. UI tegeleb veebilehe või rakenduse visuaalse poolega – disainielementide, värvide ja paigutuse kujundamisega, et muuta kasutajate suhtlemine digitaalse keskkonnaga võimalikult intuitiivseks ja…

Loe edasi

Ekspertintervjuu

Kuidas väiketootjana kiiremini toidulauale jõuda?

Paneelis vestlesid Ettevõtlusinkubaatori vilistlane Tanel Tang (Saaremaa Mahemuna), Caroline Aruoja (Nöösker Mead ) ja Andrean Razumovski (Mati Foods). Paneeli modereeris Tallinna Ettevõtlusinkubaatori mentor Paavo Pettai. Ettevõtluspäeva paneelil rääkisid väiketootjad oma kogemustest ja väljakutsetest: Tanel Tang, kes on alustanud mahemajoneesi toomist rõhutas, et mitmed aspektid on olnud keerulised just varasema sarnase kogemuse puudumise tõttu. „Väikeettevõtluses olemine on karm maailm,“ tõdes ta. Ta lisas, et suuremad tootmisstandardid muutuvad olulisemaks, kui ettevõte kasvab, kuid tarbijatele on endiselt tähtis ka toote taga olev lugu ja väärtused. Nööskeri mõdu tootja Caroline Aruoja tõi välja, et peamine väljakutse on aja ja raha küsimus, viidates tootmismahtude kasvatamise…

Loe edasi

Sündmused

Vilistlane RAIKU teeb koostööd maailma suurima luksuskaupu tootva ettevõttega LVMH ja plaanib ehitada tehase Prantsusmaale

RAIKU toodab 100% naturaalseid puidust vedrukesi, mis on täielikult komposteeruvad, tugeva kaitsevõimega ja ilusa väljanägemisega, asendamaks mullikilet ja muid ühekordseid pakkematerjale. Uue tehnoloogia arendustegevust on aastate jooksul finantseerinud nii erainvestorid, Eesti riik kui ka Euroopa Innovatsiooninõukogu ning ettevõte ehitab hetkel oma esimest piloottehast Tallinnas. Järgmine siht on laieneda Prantsusmaale, kust tuleb peamine huvi RAIKU toodete vastu. RAIKU on üks 30 ettevõttest, mis valiti rohkem kui 1500 kandidaadi seast osalema Louis Vuittoni ärikiirendi programmis. 1987. aastal loodud LVMH grupp hõlmab nüüdseks üle 75 brändi, millest igaüks on tuntud kvaliteetsete ja luksuslike toodete poolest, sealhulgas nt Louis Vuitton, Christian Dior ja Moët…

Loe edasi

Inkubatsioon Ringmajandus Uudised

Mentor Priit Kallas: kui võtad kümme veebilehte ette, siis põhimõtteliselt on neil kõigil samad vead

Tallinna Ettevõtlusinkubaatori programmides osalevad ettevõtted saavad mentoritelt nõu küsida enam kui 50 valdkonnas. Üheks valdkonnaks on digiturundus, kus on mentoriks 28-aastase digiturunduse kogemusega Priit Kallas. Tema eesmärk on aidata ettevõtetel müüa veebi kaudu rohkem.  Kallas, kes teeb mentorsessioone paar korda kuus, kus ta koos ettevõtjatega analüüsib veebilehtede kasutatavust ja müügitekstide mõju. “Vaatan nende veebilehed üle, vaatan kasutatavust ja müügitekstide vettpidavust,” selgitab Kallas, kes on pühendunud standardsete, kuid tihti tähelepanuta jäävate probleemide lahendamisele. Lisaks personaalsele mentorlusele on Ettevõtlusinkubaatori programmi ettevõtjate seas väga populaarne grupimentorluse formaat, kus Priit Kallas analüüsib grupis ettevõtjate veebilehti ja tagasisidestab. See on hea võimalus koos vigadest õppida.…

Loe edasi

Ekspertintervjuu

Visuaalne kaubandus: Kuidas luua meeldivat ostukogemust?

23. septembril toimus Ettevõtlusinkubaatoris visuaalse kaubanduse töötuba, mida viis läbi Daivi Kitsapea, kes on Sportland Eesti AS-i kaubandusjuht. Töötuba toimus Baltic2Hand projekti raames ning andis osalevatele ettevõtetele ülevaate, kuidas luua meeldejäävat ostukogemust kaubanduses ja seda peamiselt füüsilistes poodides. Daivi Kitsapea on tegelenud klientide ja kaubandusega üle 20 aasta Sportland Eesti kauplustes. Ta on oma ala tõeline entusiast, kes otsib pidevalt uusi vaatenurki kaubandusele ja toodete esitlemisele. Järgnevalt on välja toodud mõned olulisemad mõtted, mis koolituselt kõlama jäid. Visuaalne kaubandus on kaupade esitamine viisil, mis köidab klientide tähelepanu, loob inspireeriva atmosfääri ja toetab brändi äratuntavust. Tänapäeval, kus tarbijad saavad oma ostukogemusi…

Loe edasi

Projektid Sündmused

Loomeinkubaator alustab 19. ärihooaega Tallinna Ettevõtlusinkubaatorina

Tallinna Loomeinkubaator alustab 19. ärihooaega uue nime ja laiendatud teenuste valikuga, saades Tallinna Ettevõtlusinkubaatoriks. Nime ja brändi uuendus peegeldab inkubaatori strateegilisi eesmärke, pakkuda mitmekülgset tuge nii alustavatele kui ka kasvavatele väikeettevõtetele. 18 tegevusaasta jooksul on Tallinna Loomeinkubaatorist kujunenud oluline kasvulava alustavatele ettevõtjatele, pakkudes mentorlust, koolitusi ja võrgustiku loomise võimalusi. Loomeinkubaatori esialgne fookus oli loomevaldkonna ettevõtete toetamisel ja alates 2020. aastast lisandus vastavalt turunõudlusele ka ringmajandusalaste praktikate viimine ettevõteteni. 2023. aastal läbi viidud teenusedisaini käigus selgus vajadus uuendada senist kaheaastast inkubatsiooniprogrammi, ning luua praktilised arenguprogrammid nii alustavatele kui ka kasvuvõimalusi otsivatele ettevõtetele. Uuenenud brändiga on Tallinna Ettevõtlusinkubaatori eesmärk pakkuda laiemat tuge…

Loe edasi

Uudised

Eesti disainiga saab tutvuda Põhjamaade suurimal sisustusmessil Habitare

Tallinna Ettevõtlusinkubaator koostöös Tallinn Design House’iga viivad Eesti disaini Põhjamaade juhtivale mööbli-, disaini- ja sisustusmessile Habitare, mis toimub 11.-15. septembril 2024 Helsingi Messikeskuses. Messil on esindatud teiste disainerite hulgas ka Ettevõtlusinkubaatori vilistlased Myceen, Himmeli.net, Triibuvineer ja uBENT ning programmi ettevõte Eloval.   Habitare tänavuseks teemaks on “Layers” ehk kihid, millega suunatakse tähelepanu disaini ringsusele, stiilide taaselustamisele ning vana ja uue harmoonilisele kooslusele. “Mugavad kodud ja ruumid tekivad siis, kui inimesed lasevad erinevatel stiilidel vormida kihid,” märgib Habitare loovjuht Päivi Helander. Messil toimuvad temaatilised näitused, loengud, töötoad, intervjuud, paneelvestlused, disainivõistlused ja palju muud põnevat. “Meie eelmisel aastal läbi viidud fookusgrupiuuring Eesti…

Loe edasi

Loomemajandus Projektid Tallinn Design House

Suveakadeemia 2024: Kaks päeva täis teadmisi ja uusi kontakte

13.-14. augustil toimus Ojako puhkekeskuses kahepäevane Suveakadeemia, mis tõi kokku inkubaatorite ja teadusparkide tiimid ja nende programmides osalevad ettevõtjad üle Eesti. Kaks päeva oli täis põnevaid ettekandeid ja uusi kohtumisi. Esimese päeva esinejad pakkusid kuulajatele inspireerivaid mõtteid mitmesugustel teemadel. Georg Rute rääkis, kuidas satelliidiandmed võivad aidata vähendada elektrihindu, samal ajal kui Kuldar Leis jagas Tartu 2024 kultuuripealinna kulisside taguseid lugusid. Maris Väli-Täht ja Ene Viiard arutlesid Eesti toidusektori tuleviku üle, püüdes vastata küsimusele, kuidas muuta Eesti juhtivaks toiduinnovaatoriks Euroopas. Päeva lõpetas Indrek Seppo kaasahaarav ettekanne, mis andis ülevaate tehisintellekti kasutusvõimalustest. Pärast ettekandeid said osalejad end proovile panna geopeituse mängus ning…

Loe edasi

Sündmused

Avatud on kandideerimine kultuuri- ja loomesektori praktikute karjäärijuhtimise koolitusprogrammi!

Tallinna Loomeinkubaator kutsub kultuuri- ja loomesektori praktikuid osalema CreativeGPS tasuta koolitusprogrammis! Programmi raames saavad osalejad oskusi oma karjääri planeerimiseks ning ettevõtlusega alustamiseks. Kandideerimine on avatud 23. septembrini. Projektis osaleb 66 loomevaldkonna praktikut  (sh 22 Eestist, 22 Lätist ja 22 Soomest).   Programmi ajakava Kick-off sündmus: 31. oktoober (Talinna Loomeinkubaatoris) 1. veebiseminar: 4. november, 17:00-19:30 Setting goals and mapping the career situation: “Where Do I Stand?” /Tiina Saar-Veelmaa/(Online, inglise keeles) 2. veebiseminar: 7. november, 14:00-16:30 Enesejuhtimine tööl ja ettevõtluses /Tiina Saar-Veelmaa/ (Online, eesti keeles) 3. veebiseminar: 11. november, 14:00-16:30 Ettevõtlusega alustamise ABC /Sirle Truuts/ (Online, eesti keeles) 4. veebiseminar: 14. november, 17:00-19:00…

Loe edasi

Projektid Uudised