fbpx Põhilise sisu juurde

Eesti disainiga saab tutvuda Põhjamaade suurimal sisustusmessil Habitare

Tallinna Ettevõtlusinkubaator koostöös Tallinn Design House’iga viivad Eesti disaini Põhjamaade juhtivale mööbli-, disaini- ja sisustusmessile Habitare, mis toimub 11.-15. septembril 2024 Helsingi Messikeskuses. Messil on esindatud teiste disainerite hulgas ka Ettevõtlusinkubaatori vilistlased Myceen, Himmeli.net, Triibuvineer ja uBENT ning programmi ettevõte Eloval.

 

Habitare tänavuseks teemaks on “Layers” ehk kihid, millega suunatakse tähelepanu disaini ringsusele, stiilide taaselustamisele ning vana ja uue harmoonilisele kooslusele. “Mugavad kodud ja ruumid tekivad siis, kui inimesed lasevad erinevatel stiilidel vormida kihid,” märgib Habitare loovjuht Päivi Helander. Messil toimuvad temaatilised näitused, loengud, töötoad, intervjuud, paneelvestlused, disainivõistlused ja palju muud põnevat. “Meie eelmisel aastal läbi viidud fookusgrupiuuring Eesti disainerite hulgas näitas suurt huvi Habitarel osalemise vastu. Seetõttu otsustasime sel aastal pakkuda kodumaistele disaineritele osalemisvõimalust ja finantsilist tuge,” selgitab Tallinna Ettevõtlusinkubaatori konsultant Monika Pärnsalu.

 

Habitare sektsioonis The Block on esindatud väljapanekutega Eesti disainerid Eili Soon (Klaasistuudio Puhu), Siim Karro (Myceen) ja Urmas Veersalu (Himmeli.net).

 

Klaasistuudio PUHU pakub professionaalselt teostatud Eesti klaasidisaini tooteid ja klaasipuhumisteenuseid nii era- kui ka äriklientidele.

Valikus on käsitsi puhutud kaasaegseid kodusisustuselemente: vaase, kannusid, joogiklaase, kausse, ripplampe ja lühtreid. Äriklientidele pakutakse erinevaid klaasist skulptuurseid esemeid, auhindu ja firmakingitusi. Lisaks on võimalik luua spetsiaalseid lahendusi koostöös disaineritega vastavalt kliendi soovidele.

 

Myceen arendab jätkusuutlikke seenematerjale, sidudes seeneniidistiku orgaaniliste jääkidega peamiselt puidu- ja paberitööstusest. Energiatõhusa tootmisprotsessi käigus valmivad materjalid on süsinikku salvestavad ning nende funktsionaalsed omadused võimaldavad asendada plastikuid ja probleemseid komposiitmaterjale ehituses ja interjööris.

Myceeni auhinnatud disaintooted on leidnud tunnustust üle maailma, mis kinnitab antud lahenduse ajakohasust ja vajadust tulevikus. Hetkel on Myceeni arendusfookuses ehitusmaterjalid.

 

Himmeli.net termotöödeldud pilliroost lamp või dekoratsioon koosneb lihtsaimatest hulktahukatest, mida erineval moel kokku sidudes tekib erinev tulemus. Sina ise saad olla disainer. Rookroone on keskajast peale kasutatud Läänemere ümbruses kodude kaunistamiseks.

DECOREED 240 pakub võimalusi olla loominguline ning valmistada neid ka ühiselt. Pruunides toonides termotöödeldud pilliroog sobib hästi nii heledatesse kui tumedatesse interjööridesse ning nii sise- kui välistingimustesse.

 

Tallinn Design House väljapanekus saab uudistada villast, vildist, triibuvineerist ja painutatud puidust sisustustooteid ning sulatusklaasist valmistatud valgusteid.

 

Kelpman Textile on tuntud mõnusate ning meeldejäävate sallide ja kodutekstiilide poolest. Need on saanud inspiratsiooni Eesti saarte looduse minimalismist ja rikkalikust käsitöötraditsioonist. Jätkusuutlikkust väärtustav disainer Mare Kelpman kasutab tekstiile kududes nii vanu kui ka kaasaegseid masinaid. Kelpman Textile brändi tekstiilid on 100% looduslikud, need on valmistatud Soomes, Lätis ja Eestis ning kasutatakse vaid Euroopas toodetud lõngu. Olulised märksõnad kodutekstiilide juures on kvaliteet ja kestvus, piiratud kogus ning mõnus kodutunne.

 

WOH disainistuudio asutas Tallinnas visionäär ja disainer Margot Vaaderpass. Alates 2013. aastast on WOH loonud kodusisustuse esemeid, mis esindavad Põhjamaade disaini olemust ja teadlikku tootmist. WOH usub lihtsuse ilusse, püüdes rikastada igapäevaelu funktsionaalsete elementide kaudu, mis väljendavad Põhjamaade puhast esteetikat. Pühendumus teadlikule elustiilile kajastub nende igas töö aspektis, alates disainist kuni tootmiseni.

 

Triibuvineer valmistab enda loodud mängulisest triibuvineerist sisustustooteid. Kombineerides põhjamaist kasevineeri värvidega luuakse põnev ja soe tunne. Triibuvineer seisab hea disaini ja kvaliteetse käsitöö eest, et tagada toodetele pikk eluiga. Nad loovad disaintooteid, sisustuselemente ja elustiilitarvikuid, et muuta igapäevaelu maagiliselt värvikaks.

 

Eloval on Eesti valgustifirma, mis disainib ja toodab valgusteid väikeseeriatena. Valgustid on lihtsa disainikeelega, kuid neil leidub alati teistest eristuvaid detaile. Eloval ei piira ennast kindlast materjalist või kindlat stiili valgustite valmistamisega, vaid soovib katsetada erinevate materjalide võimalusi valguse loomisel ja suunamisel. Väiketootjana ollakse paindlikud, arvestatakse kliendi soovidega ja pakutakse võimalust luua tavaseeriast erinevaid värvikombinatsioone.

 

uBENT kombineerib iidset puidu auruga painutamise tehnikat ja kaasaegseid disainilahendusi. Puidule painutamisega kuju andes lähtutakse minimalistlikust esteetikast. uBent’i edasiviiv jõud on uudishimu ja parimad tehnilised lahendused. Nad kasutavad täispuitu, mis on loodust säästvalt hangitud.

Miks uBent? U on painutusvormi kõige klassikalisem kuju ja bent on inglise keeles painutatud. Materjalina on kasutusel ainult tugev lehtpuu (nt. tamm, saar, jalakas ja viljapuud) ning kogu toodang valmib käsitööna. Tulemuseks on looming, mille märksõnadeks on õhulisus ja voogavus, mis on samas jõulise joonega ja praktiline. Brändi inspireerib ja materjali annab eestimaine metsane loodus, kus sirgjooned peaaegu puuduvad, just nagu ka uBentil. Tagantjärele tarkuseterana tuli hiljem info, et “u bent” on hollandi keeles “teie olete”.

 

Tule ja saa osa Põhjamaade suurimast disainiüritusest!

Vaata täpsemat infot Habitare kodulehel: https://habitare.messukeskus.com/en/