Ettevõtlusinkubaator osaleb erinevates rahvusvahelistes projektides, mille eesmärk on toetada ettevõtete kasvu ja ringmajandusele üleminekut.
Hetkel on käimas 6 rahvusvahelist projekti, mille koostööpartnerid on Soomest, Lätist, Rootsist, Poolast, Taanist, Soomest, Hispaaniast, Itaaliast.
Baltic2Hand
BALTIC2HAND projekt parandab tekstiilide taaskasutust ja vähendab tekstiilijäätmeid teise ringi turul. Eesti, Soome, Läti ja Rootsi moe- ja tekstiilitööstuse organisatsioonid arendavad oma ärimudeleid jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse suunas.
Teenusedisaini protsessi kasutades kaardistab ja kujundab projekt uusi võimalusi tekstiilide taaskasutuseks ja tekstiilijäätmete vähendamiseks. Projekt testib ja piloteerib võimalikke lahendusi ning edendab tarbijate teise ringi tekstiilide kasutamist. Peamised kasusaajad on moe- ja tekstiiliorganisatsioonid ning teise ringi ettevõtted, kes soovivad täiustada või lisada oma ärimudelisse taaskasutusega seotud tegevusi, samuti tarbijad.
Koostöös sihtrühma organisatsioonide ja tarbijatega aitab teenusedisaini protsess:
- arendada paremaid või uusi teise ringi ärimudeleid ja kontseptsioone
- parandada tekstiilide taaskasutust
- vähendada tekstiilijäätmeid
- pakkuda taustauuringut Balti regiooni teise ringi turu kohta, tuues esile väljakutsed ja võimalused
- luua uusi ideid jätkusuutlikuma teise ringi turu suunas
Projekti kestus on 01.04.2023-31.03.2026 ning projekti partnerid on Soomest, Rootsist, Lätist ja Eestist – lisaks Ettevõtlusikubaatorile, Laurea University of Applied Sciences, Latvian Chamber of Commerce and Industry, Sustainability InnoCenter ja Turku University of Applied Sciences.
Baltic2Hand on Interreg Kesk-Läänemere programmi 2021-2027 projekt ja kaas-rahastatud Euroopa Liidu poolt. Projekti kogu eelarve on 1 661 432 €

Creative Circular Cities
Projektis Creative Circular Cities tutvustavad kohalikud omavalitsused, ettevõtlust toetavad organisatsioonid ja valitsusvälised organisatsioonid kuues demolinnas, kuidas kultuuri- ja loomesektorid ning -tööstused võivad võimendada ringmajandavate ettevõtete kasvu ning edendada ringtarbimist inimeste seas.
Projektis osalevad partnerid 6-st demolinnast: Aarhus (DK), Kiel (DE), Gdynia (PL), Riia (LV), Tallinn (EE) ja Turu (FI).
Projekt kestab 01.11.2023-31.10.2026.
Projekti rahastab 80% ulatuses EU Interreg Läänemere piirkonna programm ja kogueelarve on ligikaudu neli miljonit eurot.

CiD
CiD projekti juhivad 11 partnerit üle Euroopa, et arendada innovatsiooni teadus- ja koolitustegevuses urbanismi, arhitektuuri ning toote- ja teenustedisaini alal. Peamised teemad on uus nägemus ringmajanduse disainist, linnamuutus kliimaneutraalsuse suunas ja bioinnovatsioon renoveerimislaine jaoks.
Seda projekti kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa Hariduse ja Kultuuri Rakendusagentuuri EACEA kaudu toetuslepingu nr 101111686 alusel.
Projekt kestab 01.09.2023 – 31.08.2026.


CreativeGPS
CreativeGPS projekt toetab loomespetsialiste tööturul orienteerumisel. Oskuste arendamise programm arendab osalejate võimeid juhtida karjääri ebatüüpilises keskkonnas vajalike pehmete oskuste ja ettevõtlusvõimaluste kaudu.
CreativeGPS projekti eelarvest 80% tuleb Interreg Central Baltic programmist ja ülejäänud 20% projekti partneritelt.
Projekti partnerid on Tallinna Loomeinkubaator, Northern Dimension Partnership on Culture Secretariat, Trade Union for Art and Culture Professionals TAKU.
Projekt kestab 01.01.2024 – 30.06.2025.

Tallinna Loomeinkubaatori tugiteenused loomeettevõtjatele jätkusuutlikuks arenguks ja ekspordivõimekuse kasvuks
Projekt toetab Eesti loomeettevõtete välisturgudele sisenemist, soodustab ettevõtete ligipääsu väliskontaktidele, suurendab nende nähtavust välismeedias ja pakub neile võimalusi sihtturu testimiseks ja edasimüüjate leidmiseks.
Projekt kestab 01.01.2024 – 31.12.2025.
