Kas mood saab olla jätkusuutlik @ Startup Week Tallinn 2019

AEG: 14.11.2019 - 14.11.2019 kell 17.00-19.00

KOHT: Tallinna Loomeinkubaatori 2. korruse avatud kontor

🔮 See üritus toimub Startup Week Tallinn 2019 raames, mis tähistab ettevõtliku meelt ja startup kogukonda. Anna oma tulekust kindlasti teada ja registreeri end Eventbrite'is alates 21. oktoobrist. 🔮

Moetööstus on üks peamisi saastavaid tööstusharusid maailmas. Kiudude ja rõivaste tootmine ja levitamine soodustavad keskkonnareostuse eri vorme, sealhulgas vee-, õhu- ja pinnasereostust. Seetõttu on moetööstus otsinud erinevaid lahendusi, et vähendada antud tööstuse globaalset jalajälge. Üks levinud lahendustest on jätkusuutlik mood, kuid kas selline nähtus nagu jätkusuutlik mood on üldse võimalik? Kutsume teid saama antud küsimusele ja ka paljudele teistele vastuseid 14. novembril Loomeinkubaatorisse (Veerenni 24, Tallinn).

Reet Aus on Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur, jätkusuutliku disaini labori eestvedaja ning väärtustava taaskasutuse (upcycling) meetodit rakendav disainer. Platvormi Trash to Trend looja. Ettevõtete Aus Design ja Upmade asutaja.

Stella Runnel on jätkusuutliku disainiga kaubamärgi Stella Soomlais studio peadisainer, mis toodab köögiviljade ja õlidega pargitud nahast käekotte, rahakotte ja aksessuaare naistele ja meestele. Stella Soomlaisi kottide disainid on loodud nii, et neist jääks võimalikult vähe lõikusjääke. Kottide disain lähtub Stella Soomlaisi poolt välja töötatud Round 2 põhimõttest. Lõiked on kavandatud selliselt, et lõikusjoonte sisse on võimalik paigutada väiksemate toodete lõiked.

Kristiina Martin on SEI Tallinna keskkonnajuhtimisprogrammi noorem-ekspert alates 2019. aasta veebruarist. Kristiina töötab ringmajanduse ning säästva tootmise ja tarbimisega seotud projektide kallal.

Karl-Christoph Rebane on moedisainer, kes kasutab suures osas taaskasutatud materjale. Oma esimese kollektsiooniga võitis ta Estonian Fashion Festivali ning käis Ukrainian Fashion Weekil läbi Young Designer võistluse. Tema põhiline sõnum taaskasutusega on see, et taaskasutamine kontseptsioonina pole piisav- tooted peavad olema ka ihaldusväärsed.

Finest Fashion Site on 2019 aastal loodud moeplatvorm. Brändi missiooniks on kogu ühiskonna moetrendide ja sellest tulenevalt ka elustiili ja üldiste hoiakute kujundamine ökoloogiliset vastutustundlikuks ja jätkusuutlikuks. Brändi kodulehelt saab leida vastutustundliku ja jätkusuutliku moealaseid uudiseid, ajalugu, brändide informatsiooni ja tausta. Leiad rohkem: https://finestfashionsite.com/.

REGISTREERIMINE EVENTBRITE'IS >

Viimased uudised
Tudengite ühised töötoad ettevõtjatega panevad noortel mõtte lendama
28.10.2019

Oktoobri lõpus külastasid Loomeinkubaatorit Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengid, kes osalesid koos nelja Loomeinkubaatori ettevõttega turundusteemalises töötoas. Ühise töötoa eesmärgiks oli noorte silmaringi avardamine ja eluliste ärisituatsioonide lahendamine, kus omavahel seotakse nii koolis õpitu kui loovad ideed, mis põnevate ühistegevuste käigus esile kerkivad. Oma brände tutvustasid ja oma lugusid rääkisid neli Loomeinkubaatori ettevõtet:...

LOE LISAKS
Mood otse Tallinn Fashion Week lavalt
24.10.2019

Tallinn Design House'i on saabunud parimad palad Tallinn Fashion Week moelavadelt. Uute sügis-talviste kollektsioonidega üllatavad Ennos, August, Piret Kuresaar ja Raili Nõlvak. Loomulikult ei puudu valikust Hõbenõela võitja Eve Hansoni rõivad ja Kuldnõela võitnud Tanel Veenre ehted. Tule värske sügismoega tutvuma Tallinn Design House kauplusesse Rotermanni 14! Fotod: Tallinn Fashion Week, Erlend...

LOE LISAKS