Uudised
Ettevõtlusinkubaatori Demo Day tõi esile programmi lõpetajad
13. detsembril esitlesid 7 ettevõtet Demo Day’l oma saavutusi 9-kuulise programmmi jooksul. Kokku lõpetas Ettevõtlusinkubaatori programmi 10 ettevõtet. Ettevõtted jagasid oma edulugusid, tutvustasid väljakutseid ja tulevikuplaane, andes publikule aimu, milline on olnud nende teekond programmi jooksul. Demo Day’l hindas esitlejaid hindamiskomisjon, kuhu kuulusid Krista Kink, Kari Maripuu, Margus Alviste ja Margus Klaar. 9-kuulise inkubatsiooniprogrammi lõpetasid: Demo Day esitluste põhjal valis hindamiskomisjon kolm parimat, kes saavad programmi järgselt lisamentorlusi. Demo Day pakkus lõpetajatele võimaluse jagada oma loodut ja programmi jooksul saavutatut. Ettevõtlusinkubaator keskendub ka edaspidi ettevõtjate toetamisele ja uute ideede elluviimisele. Järgmine inkubatsiooniprogramm algab juba 2025. aasta kevadel.
Loe edasi
19 loomevaldkonna professionaali lõpetasid Eestis CreativeGPS koolitusprogrammi
Eelmisel nädalal lõpetas Eestis Creative GPS koolitusprogrammi 19 andekat ja mitmekesise taustaga loomevaldkonna spetsialisti! Programm oli spetsiaalselt loodud inimestele, kes seisavad silmitsi väljakutsetega jätkusuutlike võimaluste leidmisel loome- ja kultuuritööstuses. Eestist osalejad esindasid selliseid valdkondi nagu disain, kunst, muusika ja multimeedia, loovteraapia, stsenograafia, maalikunst, restaureerimine, kirjandus, nüüdismeedia, tõlkimine, arhitektuur ja helilooming, said tööriistad, mis aitavad neil oma karjääri ümber kujundada ning oma erialased teadmised elujõulisteks võimalusteks muuta. See verstapost rõhutab programmi missiooni toetada loomeprofessionaale nende karjääriteel. Südamlik tänu kõigile, kes aitasid selle programmi ellu viia! Meie partnerid – NDPC ja Taide- ja kulttuurialan ammattijärjestö TAKU ry, seminaride läbiviijad Tiina Saar-Veelmaa, Sirle…
Loe edasi
Kuidas väärindada tekstiilijäätmeid?
Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTechi koostöös korraldatav üritustesari “Disain kohtub Teadusega” keskendus seekord tekstiilidele, nende taaskasutusele ning uute toodete valmistamise võimalustele. Oma teadmisi ja kogemusi jagasid valdkonna eksperdid, pakkudes nii teaduslikku kui ka praktilist vaadet tekstiilijäätmete ringlussevõtu teemadele. Tegemist oli siiamaani ka sarja kõige populaarsema teemaga, mis näitab, et tegemist on olulise teemaga. Esinejate seas olid Harri Moora (SEI Tallinna Keskuse rohe- ja ringmajanduse juht), kes tutvustas tekstiili ringlussevõtu tehnoloogiate viimase uuringu tulemusi, Tiia Plamus (TalTechi tekstiilitehnoloogia kaasprofessor), kes andis ülevaate tekstiilijäätmete töötlemise võimalustest ja TalTechi laborite tegemistest. Lisaks rääkis Mari-Helene Kaber (Humana infojuht) jätkusuutlikust tarbimisest, Liis Tiisvelt (KIUD kaasasutaja) tõi…
Loe edasi
Eesti, Läti ja Soome loomevaldkonna professionaalid kogunesid Tallinnas, et luua rahvusvahelisi võrgustikke
Eelmisel nädalal kogunes 68 loomevaldkonna professionaali Lätist, Eestist ja Soomest, et veeta kaks põnevat päeva CreativeGPS bootcampil Tallinnas! CreativeGPS bootcamp oli pühendatud võrgustike loomisele – tegevusele, mis võib nutikalt kasutades tohutult karjääri edendada! Nagu ütles põhiesineja Laura Lindsberg: „Võrgustike loomine ei ole kontaktide kogumine, vaid suhete loomine!“ Harjutasime võrgustike loomist läbi juhendatud harjutuste ja osalejad moodustasid kaaslaste rühmad, et jagada oma mõtteid ja kogemusi. Loomeprofessionaalidel oli ainulaadne võimalus kuulata inspireerivaid lugusid ja osaleda töötubades, et saada uusi vaatenurki oma karjääri kujundamiseks! Tallinna Ettevõtlusinkubaator korraldas ettevõtluslugude sessiooni, kus esinesid kaks meie vilistlast: Lisaks inspireerivatele lugudele tegelesime ka sügavama analüüsiga ning reflekteerisime…
Loe edasi
Ettevõtlusinkubaatori Demo Day toimub juba 13. detsembril
Ettevõtlusinkubaatori 9-kuulise programmi lõpetavad peagi 10 põnevat ettevõtet ning aeg on tähistada saavutusi! 13. detsembril astuvad Demo Day’l lavale programmi lõpetavad ettevõtted, kes jagavad oma edulugusid, tutvustavad saavutusi ning väljakutseid ja avavad uksi tulevikuplaanidesse. Inkubatsiooniprogrammi lõpetavad järgmised ettevõtted: Demo Day’le on oodatud kõik, kes tunnevad huvi innovatsiooni, ettevõtluse ja uute ideede vastu: Anna oma tulekust teada siin: https://inkubaator.tallinn.ee/sundmused/inkubatsiooniprogrammi-demo-day/
Loe edasi
Rahu Care: Juuksehooldus, mis toob rahu nii peanahale kui südamele
Ettevõtlusinkubaatori kasvuprogrammi lõpetas ettevõte Rahu Care, kes toodab ja arendab erinevaid juuksehooldustooteid. Ettevõtte asutaja Paula Heintare jagas, kuidas sai idee alguse, mis teeb juuksehooldustooted eriliseks ja millised on tulevikuplaanid. Millega ettevõte tegeleb? Rahu Care arendab, toodab ja müüb jätkusuutlikus formaadis peanaha- ja juuksehooldustooteid. Põhifookus on ühendada jätkusuutlikkus, kvaliteet ja teadus. Nende kõrval on olulisel kohal peanaha heaolu. Kas sa saaksid avada veidi oma ettevõtte alguse lugu? Milline on su enda taust ja kuidas tekkis idee oma ettevõtte loomiseks? Minu taust on juuksehooldusvaldkonnas, kus olen nüüdseks tegutsenud 10 aastat juuksurina. Juuksuriõpingute käigus hakkasid mind enim huvitama kõik keemilised protsessid, mis meie…
Loe edasi
Millised on jookide arenduse väljakutsed ja homsed innovatsiooni võimalused?
Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTechi koostöös toimuv üritustesari “Disain kohtub teadusega” sukeldus seekord jookide arenduse ja innovatsiooni maailma. TalTech Mektorys toimunud sündmusel jagasid oma teadmisi ja kogemusi Kristel Vene (Tallinna Tehnikaülikool, Raw Edge), Lisli Pak (Kadarbiku Köögivili OÜ), Katrina Ahun (Öun Drinks), Tiina Kuuler (Valgejõe Veinivilla), Erik-Einar Heil (Peenjoogivabrik Nudist), Mart Rahkema (Atla Distillery) ja Caroline Aruoja (Nöösker Mead). Esinejad rääkisid, kuidas teadus- ja loovlahendused aitavad joogitööstuses lahendada tänapäevaseid väljakutseid ja kujundada uusi trende. Lisaks avanes osalejatel võimalus külastada TalTechi toidulaborit ja maitsta ka esinejate jooke. Üritus tõi kokku teadlased ja ettevõtjad, pakkudes inspireerivat arutelu ning avardades teadmisi sellest, kuidas teadus…
Loe edasi
CIAO: Naturaalne deodorant, mis päriselt toimib
Ettevõtlusinkubaatori inkubatsiooniprogrammi lõpetas kevadel CIAO, mis toodab ja müüb naturaalseid deodorante, mis on valmistatud kõrgeima kvaliteediga looduslikest koostisosadest. Lisaks on need pakitud keskkonnasõbralikesse pakenditesse. Ettevõtte asutaja Kaisa Orav-Kiil jagas, miks otsustas ettevõttega alustada ja miks peaks kasutama naturaalset deodoranti. Milline on sinu enda taust ja kuidas otsustasid oma brändiga alustada? Minu taust on tegelikult hoopis midagi muud – olen õppinud maksundust ja töötanud raamatupidajana. Idee oma brändi loomiseks tekkis siis, kui jäin lapseootele. Hakkasin mõtlema, et ei tahaks, et minu laps imetamise teel puutuks minu kaudu kokku kahjulike ainetega. Olin pikalt otsinud endale sobivat deodoranti, kuid ei leidnud ühtegi, mis…
Loe edasi
Ettevõtlusinkubaatori kasvuprogrammi on kandideerimine avatud 10. detsembrini
2025. aasta jaanuaris alustab Ettevõtlusinkubaatori kasvuprogramm, mis toetab tegutsevaid ettevõtjaid uute arenguvajaduste ja väljakutsete lahendamisel. Programmi võetakse vastu kuni 15 ettevõtet, kes soovivad saavutada uusi kasvueesmärke ja saada tuge pikaajalise strateegia koostamisel. Jaanuarist septembrini kestev kasvuprogramm on suunatud tegutsevatele ettevõtjatele, keskendudes kasvustrateegiatele, meeskonna juhtimisele, finantsplaneerimisele, innovatsioonile, müügile, ekspordile ja turundusele. Kasvustrateegia koostamine on ettevõtte pikaajalise edu nurgakivi. Meeskonna juhtimise alal pakutakse ettevõtjatele tuge, jagades teadmisi inimeste juhtimisest, meeskonna laiendamisest ja uute töötajate väljaõppest. Müügiarenduse teemas käsitletakse ärikliendisuhete arendamist, müügitiimi loomist ja müügiprotsesside organiseerimist. Samuti uuritakse ekspordivõimalusi ning sihtturgude valikut. Nendel teemadel toimub põhikoolituste sari, kus koolitajate hulgas on oma ala…
Loe edasi
„Ole hea ja mõtle läbi, kellele sinu toode tegelikult korda läheb.” Kari Maripuu soovitused algajale ettevõtjatele
Ettevõtlusinkubaatoriga liituda soovijaid hindava hindamiskomisjoni liige ja mentor Kari Maripuu jagab oma kogemusi ja soovitusi ettevõtjatele, kes soovivad saada tuge ja juhendamist oma ideede elluviimiseks. Maripuu sõnul on inkubaatorisse pääsemiseks vajalikud pühendumine ja ambitsioon, mis näitavad, et ettevõte ei piirdu lihtsalt töökoha loomisega, vaid püüdleb tõelise kasvu poole. Eduvõimaluse aluseks on ambitsioon ja eristuv toode “Oluline on ettevõtja ambitsioon. Soovin näha ettevõtjas soovi kasvada, mitte ainult tekitada endale töökohta,” rõhutab Maripuu, kirjeldades peamisi kriteeriume, mille alusel ettevõtteid hinnatakse. Ta rõhutab, et toode või teenus peaks erinema vähemalt kümne protsendi ulatuses turul pakutavatest lahendustest, sest turul konkureerimiseks on vajalik pakkuda unikaalset…
Loe edasi
Uitama: Lapsesõbralike tegevuste leidmine looduses on nüüd imelihtne
Ettevõtlusinkubaatori 9-kuulise inkubatsiooniprogrammi lõpetas kevadel Uitama, kes loob mängulist ja harivat matkaäppi lastega peredele, et parandada nende vaimset ja füüsilist tervist ja edendada nende loovust. Ettevõtte asutaja Karolin Nummert jagas, miks peaks lastega looduses käima ja milliseid võimalusi Uitama äpp selleks pakub. Milline on sinu taust ja kuidas sündis idee oma ettevõtte loomiseks? Minu taust on seotud kunstimaailmaga, olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna. Õpingute kõrvalt hakkasin tööle turismivaldkonnas, olles reisikonsultant ja giid, viies läbi bussireise näiteks Tšehhi, Austriasse, Ungarisse ja Itaaliasse. Kuid peagi tõmbas hing mind tagasi kunsti poole. Töötasin Londonis kaasaegse kunsti galerii assistendina ning pärast naasmist Eestisse olin…
Loe edasi
Algas CreativeGPS koolitusprogramm kultuuri- ja loomesektori professionaalidele
Algas CreativeGPS koolitusprogramm kultuuri- ja loomesektori professionaalidele. Eestist võeti 54 kandidaadi seast programmi vastu 22 osalist. Avakohtumise käigus osalejad: Lisaks jagas programmi avakohtumisel osalejatele inspiratsiooni loomevaldkonnas läbi löömisest Sandra Sillamaa. Muuhulgas tõi ta välja, et loometeekonna õppetundidest on täna tema jaoks olulised: enesehoid, olla avatud muutusteks, maha laadimine, süsteemid ja tasakaal ning enne mõelda ja siis tegutseda. Programmi kestab kuni detsembrini ja selle aja jooksul toimub 4 veebiseminari ning ühine bootcamp Soome ja Läti kultuuri- ja loomesektori praktikutega. Üritus toimus CreativeGPS projekti raames, mis on osa Interreg Kesk-Läänemere programmist 2021–2027 ja kaasrahastatud Euroopa Liidu poolt. Projekti on ellu kutsunud koostöös…
Loe edasi