Uudised

Tänavune MELT tõi kokku 306 huvilist
15. aprillil toimus Kultuurikatlas MELT Innovatsioonifoorum, mis sel aastal keskendus ekspordile ja rahvusvahelisele kasvule. MELTi kororaldasid Tallinna ettevõtluskeskus, Tallinna Ettevõtlusinkubaator ja Tehnopol. MELTi peaesineja, analüütik Christopher Lyrhem rõhutas, et maailmamajandust ootab ees suur ümberhäälestamine – ellujäämiseks tuleb julgeda uuendada oma ärimudelit ja investeerida innovatsiooni. Ja tulevik? See kuulub robotitele. Ettevõtlusinkubaatori paneelides keskendusime toodete ja teenuste ekspordile: Ühes paneelis arutlesid kolm ambitsioonikat moebrändi asutajat rahvusvahelise müügi ja ekspordi väljakutsetest ning võimalustest. Michael Burich (Maison Beast) jagas kogemusi julge ja provokatiivse brändi viimisest globaalsetele turgudele, sealhulgas New Yorgi ja Milano moenädalatele. Mariliis Pikkar (Marimo Fashion) rääkis luksusmoe ekspordist, personaalse teenuse digitaliseerimisest ning…
Loe edasi

Disain kohtub Teadusega – biomaterjalide innovatsioon ja arendus
Hiljuti toimus Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTechi koostöös üritustesarja „Disain kohtub Teadusega“ seminar, kus fookuses oli biomaterjalide arendus ja kasutamine tuleviku disainis ja tööstuses. Üritus tõi kokku disainerid, teadlased ja ettevõtjad, pakkudes inspireerivaid lugusid biomaterjalide innovatsioonist ja praktilistest rakendustest. Seminari avas Kärt Ojavee, kes rääkis oma kogemustest eri materjalide ja tehnoloogiate ühendamisel. Ojavee rõhutas, et looming ei piirdu ainult tekstiilidega, vaid hõlmab mitmesuguste looduslike ja ringmajandusel põhinevate materjalide katsetamist. Ta tutvustas projekte, kus on näiteks töötatud lina, kanepi ja nõgese kiududega, samuti katsetusi juustest valmistatud materjalidega, mida on saadud salongide jääkidest. Ojavee tõi esile ka taimsete värvide kasutamise väljakutsed ning rõhutas…
Loe edasi

Tallinna Ettevõtlusinkubaator pidas 24. aprillil sarikapidu
Tallinna Ettevõtlusinkubaatori uue hoone ehitus Tallinnas Sadama asumis Poldri 3/1 on edenenud jõudsalt ning projekt on jõudnud olulise verstapostini – hoone on saavutanud projektijärgse kõrguse ja eile, 24. aprillil, peeti hoone sarikapidu. Sarikapeol tervitas külalisi Tallinna abilinnapea Margot Roose: „Ettevõtlusinkubaator on oma tegutsemisaja jooksul pakkunud mitmekesiseid teenuseid, mis on olnud ettevõtjatele suureks toeks. Kuid kõige väärtuslikumaks ressursiks on kujunenud kogukond inkubaatori ümber – ettevõtjad ja koostööpartnerid, kes liiguvad koos, mõtlevad loovalt ega pelga riske. Just see kogukond ootab uue hoone valmimist suurima põnevusega. Need ettevõtjad, kes siia tulevad, leiavad siit tuge ja innustust suurelt mõtlemiseks. Ühel päeval on palju neid…
Loe edasi

Suurepärane võimalus meie partneritelt tervisetehnoloogia innovaatoritele!
Arendad tervisetehnoloogia lahendust ning soovid seda järgmisele tasemele viia? Liitu Health Founders Estonia Startup Bootcamp üritusega, mis toimub 16.–17. mai Tartus! Kahepäevane sündmus toob kokku tervisetehnoloogia ideedega eksperdid, teadlased ja entusiastid, et muuta ideed tipptasemel lahendusteks. Kahe päeva jooksul saad: Üks-ühele mentorlust oma ala ekspertidelt
Uusi teadmisi interaktiivsete töötubade kaudu
Võimaluse laiendada oma professionaalset võrgustikku ja leida koostööpartnereid
Arendada ja täiustada oma meditsiinilahendust
Parimad lahendused saavad täiendava toetuse – piletid idufirmade konverentsidele, mentorlus ja eksklusiivne ligipääs HFE programmidele Kes peaksid kandideerima?
Idufirmad ja tervishoiuinnovaatorid maailmamuutvate ideedega
Meeskonnad, kellel on juba valmis prototüübid või varajases staadiumis tervisetehnoloogia lahendused
Teadlased,…
Loe edasi

Ettevõtlusinkubaatori ringmajandusteemalise ekspositsiooni loob Heya Visual
Tallinna Ettevõtlusinkubaator kuulutas välja ekspositsioonihanke võitja, kelle ülesandeks saab ringmajandusteemalise ekspositsiooni loomine inkubaatori peagi avatavasse majja Poldri 3/1. Hanke* võitis Heya Visual, kelle kontseptsioon tõusis esile oma loovuse ja kaasava lähenemisega. Tarbimisühiskond on tinginud üha suurema loodusressursside kasutamise. Lisaks sotsiaalsetele ja majanduslikele probleemidele kaasnevad sellega ka mitmed keskkonnaprobleemid ja jäätmete hulga suurenemine. Seetõttu on vaja leida kooskõla tarbimise ja kestliku arengu vahel. Ettevõtlusinkubaatorisse kavandatav näitus tutvustab nii ettevõtetele kui ka erinevas vanuses linnakodanikele ringmajanduse printsiipe ja ringmajanduse valdkonda käsitletavaid teemasid interaktiivse väljapanekuga, kus igaüks saab ka mänguliselt oma teadmisi proovile panna ja katsetada uusi ideid. Heya Visual võidutöö ideekavand on…
Loe edasi

Vilistlane ja Créa asutaja Susanna Aleksandra Veldi: loovus ei ole luksus, vaid strateegiline oskus
Ettevõtte Créa asutaja ja Ettevõtlusinkubaatori inkubatsiooniprogrammi vilistlane Susanna Aleksandra Veldi teekond professionaalsest lauljast ja õpetajast ettevõtjaks näitab veenvalt, et loomingulisus võib olla ärimaailma edukuse võti. Tema lugu innustab ka teisi vaatama loovusele kui väärtuslikule ärilisele ressursile. Susanna teekond algas pärast pikki õpinguid Soomes ja USA-s, mille järel naasis ta Eestisse sooviga jagada oma rahvusvahelist kogemust. “Märkasin, et siinsel turul puudub terviklik süsteem, mis ühendaks teadmised anatoomiast, vokaaltehnikast, muusika tõlgendamisest ja esinemisoskustest,” selgitab Susanna. Selleks lõi ta koolituse, mis tõstis kümnete professionaalsete lauljate ja õpetajate oskusi. Loovusest kui strateegilisest oskusest “Minu veendumus on, et loovus ei ole luksus, vaid strateegiline oskus, mis aitab…
Loe edasi

CCC partnerid kohtusid Gdynias, et käivitada eelhankeprotsess ja hinnata pilootprojektide edenemist
25.–28. märtsil kogunesid Creative Circular Cities (CCC) projekti partnerid kuuest pilootlinnast Poola põhjarannikul asuvasse Gdyniasse, et käivitada eelhanke (Pre-Commercial Procurement, PCP) protsess, jagada oma pilootprojektide arenguid ning planeerida koostööd ikubatsiooniprogrammide raames. Kohtumise korraldasid ühiselt Gdynia Disainikeskus, Pomožje regionaalne esindus Euroopa Liidus ning Taani Kultuuriinstituut. Kohtumise ajal esitasid CCC demolinnad – Aarhus, Kiel, Gdynia, Turu, Tallinn ja Riia – igaüks konkreetse linnalise väljakutse, millele otsitakse innovaatilisi lahendusi. See tähistab olulist sammu CCC projekti järgmises faasis: innovaatiliste ringmajandusel põhinevate lahenduste arendamise toetamist läbi eelhankeprotsessi. PCP on Euroopa innovatsiooniinstrument, mis võimaldab avaliku sektori asutustel arendada uusi lahendusi koostöös erasektoriga.* CCC projektipartner Gdynia Disainikeskus…
Loe edasi

Mänguarenduse programm sai stardipaugu – esimesel koolitusel keskenduti mängudisainile ja turu tundmisele
5. aprillil käivitus Ettevõtlusinkubaatori Game Development Pre-Incubation ettevõtlusprogramm, mis toob kokku tulevased mänguarenduse talendid ning varustab nad teadmistega, et oma mänguideed päriselt ellu viia. Esimese koolituse viis läbi Jordan Morris ning osalejad said põhjaliku ülevaate mängudisaini alustest – tutvuti erinevate žanritega ning õpiti, kuidas arendada kaasahaaravaid mängukontseptsioone; lisaks käsitleti ka turuanalüüsi ja sihtturu määratlemist, et tagada mänguidee sobivus nii mängijate ootuste kui ka tööstuse suundumustega. “Turundus tähendab oma mängule publiku leidmist – see ei ole lihtsalt selle müümine kellelegi.”“Sul võib olla maailma parim mäng, aga kui keegi sellest ei tea, siis keegi seda ka ei mängi.” Osalejad tutvusid erinevate mängužanritega…
Loe edasi

Kandideeri Creative Business Cup Eesti eelvooru
Loov Eesti otsib innovaatiliste ja loominguliste toodete või teenustega alustavat ettevõtet, kes võiks Eestit esindada globaalsel võistlusel Creative Business Cup, mis toimub 14.-16, septembril Taanis, Kopenhaagenis. Nii võistlust kui ka selle lisaüritusi jälgivad rahvusvahelised investorid. Konkursil on osalema oodatud kõik alustavad ettevõtted, kelle ambitsioon on jõuda rahvusvahelisele turule oma uuendusliku toote või teenusega. Miks osaleda? Creative Business Cupil osalemine võib olla uutele ettevõtjatele ja alustavatele ettevõtetele mitmel viisil kasulik. See on suurepärane võimalus ideele tagasiside saamiseks ja paljude jaoks pole Creative Business Cup lihtsalt võistlus. See on suurepärane tõuge ideede arendamisele ja annab kinnitust, et te pole oma ideega üksi. Globaalsel võistlusel osaleb üle 80 innovatiivse ja loomingulise idufirma.…
Loe edasi

Ettevõtlusinkubaatori MELT paneelis esinev Maison Beast: eesmärk on viia Eesti mood „maailmakaardile”
Michael Burich, Eestist pärit tänavamoe brändi Maison Beast asutaja ja loovjuht, räägib intervjuus, kuidas silmapaistev moebränd sündis ning kuhu on meeskond kahe aastaga jõudnud. Pikemalt kuuleb Maison Beasti moemaailma vallutamise teekonnast juba MELT innovatsioonifoorumi Tallinna Ettevõtlusinkubaatori paneelis „From Luxury to Street Style – Estonian Design’s Global Reach“. Kuidas sündis Maison Beast ja mis lugu peitub nime taga? Kui ma üles kasvasin, tegi mu ema sageli ümber vanu riided andes neile uue, omanäolise ilme. Usun, et just sellest tekkis mul alateadlik armastus moe ja eriliste riiete vastu. Meie pere kolis korduvalt ühest riigist teise, mis kujundas minus teatud „immigrandi mentaliteedi” – tugeva…
Loe edasi

“Disain kohtub Teadusega” seminar tõi kokku tervisevaldkonna uuendajad
Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTechi koostöös toimunud “Disain kohtub Teadusega” seminar keskendus seekord tervise valdkonna innovatsioonile ning tõi kokku eksperdid, kes jagasid oma teadmisi ja kogemusi tulevikulahenduste arendamisest. Esinesid Merilin Varsamaa (Tehnopol), Jana Holmar (TalTech), Aile Pilberg (SleepAngel), Mihkel Tedremaa (7sense). Tervise tulevik: andmed, inimkeskne ravi ja innovatsioon Tehnopoli tervisevaldkonna juht Merilin Varsamaa rääkis, et 2030. aastaks on fookuses andmepõhised lahendused, inimkeskne tervishoid ning tervishoius töötavate spetsialistide toetamine. Tehnopol on osalenud ja vedanud erinevaid projekte, mis on toetanud kohaliku tervisevaldkonna arengut. Üheks näiteks on kopsuvähi patsiendi teekonna projekt, kus läbi andmeanalüüsi ning uute lahenduste tutvustamise töötatati välja paremaid raviviise. Varsamaa rõhutas…
Loe edasi

Ettevõtlusinkubaatori rebränding valiti Kuldmuna finalistide hulka
Eesti hinnatuim loovusfestival Kuldmuna toimub juba 27. korda. Tänavu esitati võistlusele rekordilised 1079 tööd ning žürii nägi kaks päeva vaeva, et finalistid välja valida. Munad jagatakse kätte 4. aprillil Kultuurikatlas toimuval peol. Korporatiivse rebrändingu kategoorias on nomineeritud ka AKU agentuuri loodud Ettevõtlusinkubaatori rebränding. “Siin kooruvad tulevased edulood. Varem tuntud kui Tallinna Loomeinkubaator, kuid tegelikkuses aitavad nad erinevaid alaustavaid ettevõtteid, mistõttu muutsime nime Tallinna Ettevõtlusinkubaatoriks. Uus olemus ja nimi vajas ka täiesti uut nägu. Visuaalne identiteet põhineb liikumise ja ehitamise motiividel, luues mängulise, kuid siiski äratuntava tulemuse.” Tutvu kõigi finalistidega: https://defolio.com/kuldmuna/2025/finalists
Loe edasi