Turundus on strateegia, mida ettevõte kasutab, et end oma ideaalsele sihtturule tutvustada, meeldivaks teha ja piisavalt usaldusväärseks muuta, et nad kliendiks hakkaksid. Turundusplaan loob sellele strateegiale raamistiku ja aitab seda ellu viia.
Antud koolitus on üles ehitatud, võttes aluseks Allan Dibi populaarse raamatu “Üheleheküljeline turundusplaan – Kuidas kliente võita, rohkem raha teenida ja teiste seast silma paista?” Koolitus keskendub raamatu põhjal turundusplaani osadele ning lisaks jagame soovitusi, kuidas on neid kõige parem enda ettevõttes rakendada.
Koolituse teemad:
- Sihtturg
- Sõnum sihtturule
- Kanalid, mida sihtturuni jõudmiseks kasutada
- Müügikontaktide kogumise süsteem
- Müügikontaktide turgutamise süsteem
- Müügikonversiooni strateegiad
- Kuidas pakkuda maailmaklassi kogemust?
- Kuidas kasvatada pikaaegset kliendiväärtust?
- Kuidas suunata ja innustada soovitamist?
Lisaks teoreetilisele osale, teeme koolituse jooksul väiksemaid praktilisi harjutusi. Koolituse tulemusena on osalejad saanud ülevaate turundusplaanist, ning on valmis saadud teadmisi rakendama ka enda ettevõtte edukaks turundamiseks.
Koolituse viib läbi Loomeinkubaatori turundusspetsialist Margaret Aidla. Margaretil on varasem kommunikatsiooni ja turundusalane taust. Ta omandas suhtekorralduse eriala Tallinna Ülikooli BFMi Instituudis. Margaret on töötanud erinevate organisatsioonide ja projektide juures, näiteks PÖFF ja Euroopa Parlament, kus ta on tegelenud sotsiaalmeedia sisuloome, turunduse ja kommunikatsiooniga.
Teemad, millega Margaret saab aidata: turundus, sotsiaalmeedia (sisuloome, reklaamid), sisuloode kirjutamine, visuaalid (fotod, videod, kujundus).
Osalustasu:
Loomeinkubaatori, Tartu LMK ja Tehnopoli inkubantidele tasuta.
Loomeinkubaatori vilistlastele, TDH disaineritele, Kaubandustööstuskoja liikmetele, Tartu LMK vilistlastele, EFF disaineritele soodushind 20€+km
Kõik teised ettevõtted ja eraisikud 25€+km
Käesolev seminar on toetatud projekti “Loomemajanduse ettevõtete konkurentsivõime, jätkusuutlikkuse, ekspordivõimekuse ja teiste majandussektoritega koostöö arendamine 2020-2021” (EU53522) raames. Seminaril osalemine on osalevatele ettevõtetele käsitletav vähese tähtsusega abi saamisena.