Töötuba: Toote elukaar

Aina olulisem on, et ettevõtjad mõtleksid oma toote või teenuse keskkonnamõju peale. Just ringmajandavatel ettevõtetel saab olema tulevikus selge eelis lineaarsete ärimudelite ees.

 

22. novembril toimuva töötoa eesmärk on ettevõtjaid suunata juba ettevõtlusteekonna alguses läbi mõtlema oma toote/teenuse elukaar ehk toote või teenuse täielik keskkonnamõju kogu olelusringi vältel.

Koolituse tulemusena saavad osalised aru, kust tuleb nende teenuse/toote kõige suurem keskkonnamõju ja kuidas juba alguses disainida oma toode/teenus nii, et selle keskkonnamõju oleks minimaalne ja maksimaalselt suunatud ringlema (kordus- ja taaskasutus).

Ajakava:

  • 9.30 – 12.00 Sissejuhatus ringmajandusse ja ringdisaini: Miks disainida ringselt? Ringdisaini põhitõed ja ringsed ärimudelid
  • 12.00 – 12.45 Paus
  • 12.45 – 16.00 Ringdisaini praktiline töötuba
  • 16.00 – 16.30 Reflektsioon ja edasised sammud, Q&A

 

Töötuba on mõeldud Loomeinkubaatori inkubantidele, TDH disaineritele, Loomeinkubaatori üürnikele ja vilistlastele ning toimub vaid Loomeinkubaatoris kohapeal (Veerenni 24C, III korrus).

 

Töötoa viib läbi Mayri Tiido, kes on 10 aastase kogemusega täiskasvanute koolitaja. Ta on üks iduettevõtte Materjalivoog kaasasutajatest. Materjalivoog on ettevõtetevaheline koostööplatvorm, mis võimaldab tootjatel kas oma materjalijääke väärindada või tootmise sisendiks teisest materjali leida. Lisaks Materjalivoos tegutsemisele toetab Mayri organisatsioone ja ettevõtteid läbi koolituste ja mentorluse ringmajanduse suunas sammude astumisel.