Puit – toiduks, disainiks, innovatsiooniks

Puit on üks vanimaid ja mitmekülgsemaid materjale, leidudes kõikjal alates ehitistest kuni mööblini ja nüüd ka toidulauakõlbulike õlideni välja. Seekordse sündmuse raames uurime, kuidas puidu rakendused arenevad koos tehnoloogilise innovatsiooni ja kestlikkuse rõhuasetusega.

Avame uksed tulevikku, kus puit pole ainult traditsiooniline ehitusmaterjal, vaid ka nutikas lahendus kaasaegsele disainile ja tehnoloogiale. 

Millised on innovatsiooni võimalused puidusektoris ja millised on selles vallas koostöövõimalused ülikooliga? Disain kohtub Teadusega neljandal üritusel toome kokku teadlased ja ettevõtted, et leida uuenduslikke võimalusi puidu kasutamiseks.

Lisaks kolmele põnevale esinejale on võimalus külastada ka TalTechi puidutehnoloogia laborit.

Esinejad:

Jaan Kers on TalTechi materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi puidutehnoloogia professor, kes tutvustab puidutehnoloogia arengutrende ja põhiväljakutseid ning koostöövõimalusi ülikooliga.

Kristi Lember – Kristi on ÄIO globaalne äriarendusjuht. ÄIO on 2022. aastal asustatud TalTechi hargettevõte, mis toodab puidu- ja põllumajandustööstuse jääkidest unikaalse pärmi abiga jätkusuutlikke ja toidulauakõlblikke õlisid ja rasvu. 

Renee Puusepp on arvutusliku ja andmepõhise projekteerimise teoreetik ja praktik.Renee juhib EKA Puitarhitektuuri kompetentsikeskuse mustermajade arendussuunda, mis on akadeemiliste grantide ja Accelerate Estonia abiga jõudnud esimeste ringmajandava moodulmaja pilootlahendusteni koostöös Tallinna linna ja Elektrileviga. Renee on asutanud EKA spin-off ettevõtte Creatomus Solutions, mis loob tehnoloogiat moodulhoonete projekteerimiseks ja ühendamiseks tootmisega.

 

Üritus toimub: 16. mail kell 14 TalTech Mektory majas, Raja 15, Tallinn, (Innovation HUB, ruum 031)

Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerimine: https://forms.gle/FoVeBBej3d3Mkeez9