fbpx Põhilise sisu juurde

Liitu veebiseminariga, et mõista ringmajanduse olulisust ja saada inspiratsiooni kuidas ringmajanduse ideid ellu viia. Paneeldiskussiooni juhib jätkusuutlikkuse ning ringmajanduse nõustaja ja lektor Kerli Kant Hvass. Samuti esinevad kolm ettevõtet, kes ringmajanduse põhimõtteid oma ärimudelites juba kasutavad.

 

Ülesehitus
10:00 -10:15  Lühiettekanne: “Ettevõtja roll ja võimalused ringmajanduses”
10:15 -11:15  Paneeldiskussioon
11.15 -11.30 Küsimused kuulajatelt ja vaba diskussioon. 

OSALEJAD:
annalutter.KUUT /Anna Lutter
annalutter.KUUT on ressursisäästlikkust ja isetegemist innustav käsitöökeskus, mis lisaks füüsilisele keskkonnale – stuudio ja koolitused, töötoad, ühismeisterdamised – ühendab mõttekaaslasi ka blogi, foorumi, videote ja sotsiaalmeedia toel. Käsitöökeksus annalutter.KUUT aitab läbi praktiliste tegevuste levitada taaskasutust soosivat meelelaadi ja näidata, et igaüks meist saab säästlikumalt toimetada.

NEULAR /Ilo Rannu
Eesti keskel, Tarbjal, tegeleb Neular OÜ toiduainetööstusest pärit pakendijäätmete ümbertöötlemisega kergehitusmaterjaliks. Neular materjali kasutusvaldkond on tema äärmiselt suure vastupidavuse tõttu väga lai – lillekastid, liivakastid, piirdeaiad, terrassid, hobuseboksid, müratõkkeseinad ja muu.

KIRA /Sirli Ratasepp
“KIRA on kodumaine jalatsibränd, mis ühendab endas kõike, millest turul vajaka. Idee kingade loomiseks sündis vajadusest lahendada isiklikku probleemi, aidates ühtlasi keskkonda. Olles kogenud ridamisi lühikese elueaga jalanõusid tekkis mõte, et mis oleks kui teeks ise jalatsid, mis oleksid mugavad, vastupidavad, ajatu välimusega, tehtud läbipaistvas tootmisahelas ja mille valmistamiseks on kasutatud ainult materjale, millel on olnud eelnev elu. Kogu kontseptsiooni laiem idee on kutsuda inimesi üles targalt tarbima ja pöörata tähelepanu ületarbimise mõjudele keskkonnale.”

 

Käesolev seminar on toetatud projekti “Loomemajanduse ettevõtete konkurentsivõime, jätkusuutlikkuse, ekspordivõimekuse ja teiste majandussektoritega koostöö arendamine 2020-2021” (EU53522) raames. Seminaril osalemine on osalevatele ettevõtetele käsitletav vähese tähtsusega abi saamisena.