Mulieres lugu: Kuidas luua jätkusuutlikku ettevõtet?

Kuidas saada edukaks jätkusuutliku ettevõttega? Oma kogemuslugu jätkusuutliku ettevõtte arendamisega jagab Mulieres tegevjuht Karel Rüütli.

 

Mulieres on loodud pereettevõttena ja selle aja jooksul on välja arendatud ettevõtte bränd, loodud tooteportfell ja tarneahelad, müügivõrgustik ca 15 riigis ja sertifitseeritud kogu tootevalik. Kuna kogu meeskonna DNAs on loodushoid kesksel kohal, on alates esimestest minutitest järgitud, et Mulieres tooted oleksid maksimaalselt jätkusuutlikud ning tootearenduse raames juurutatakse pidevalt ringmajanduse printsiipe.

4.aprillil on võimalik kuulda, kuidas on edu saavutatud ning millised on soovitused teistele ettevõtjatele, kes oma ettevõtet soovivad jätkusuutlikult arendada nii Eestis kui ka eksportturgudel.

Seekordsel kogemusloo seminaril kuuleme:

  • Kuidas ettevõte alguse sai?
  • Kuidas toimub toodete tootmine?
  • Kuidas ja kus turundate? Mis kõige paremini toimib?
  • Kuhu olete tänaseks jõudnud?
  • Mis on olnud kõige suuremad väljakutsed ja kuidas neid lahendasite?
  • Mis on tulevikuplaanid?
  • Suurimad põrumised, parimad õiged otsused.

Ettevõttest lähemalt:

Mulieres toodab ja turustab looduslikest koostisosadest puhastusvahendeid. Mulierese jaoks on oluline rõhutada, et meri algab igast nõudepesumasinast, pesumasinast, kraanikausist, wc-st ja vannitoast. Ehk vahendid, mida igapäevaselt kasutame, jätavad jälje. Eestis toodetud Mulieres tooted on loodusesse sattudes 28 päeva jooksul 97 – 100% biolagunevad, kasutame ainult pakendeid, mis on kergesti ringlusesse võetavad, ümbertöödeldud või kompostitavad.

Alates 2015 aastast on Mulieres järginud ÜRO ülemaailmse kokkuleppe kestliku arengu eesmärke (SDG). Oma tegevuses võetakse arvesse kõiki eesmärke, mis tegevusvaldkonda puudutavad, kuid oleme keskendunud eelkõige eesmärkidele nr 3, 6, 9, 12, 13,14, 15. Mulieres missioon on muuta planeet puhtamaks! Mulieres on oma ärimudelit arendanud Eestis vastutustundliku ettevõtluse põhimõtteid jälgides ja kasutame oma meeskonna kompetentse ja aega, et teadvustada ja edendada Mulieres era – kui ka äriklientide hulgas jätkusuutliku ning vastutustundlikku ettevõtluse ja eluviisi arengut Eestis. Mulieres on sertifitseeritud EcoCert, Vegan Society, Eesti Allergialiit poolt. Lisaks kuulutakse Organic Estonia liikmeskonda ja tehtud on koostööd TalTech Majandusteaduskonnaga ringmajanduse teemadel.

Eksportturgudel on Mulieres edu saavutanud just neid põhimõtteid järgides ja esile tuues, kus vastutustundlikkus on iga endast ja klientidest lugupidava ettevõtte pärisosa. Ka Mulieres partnerite valikul eelistatakse vaid neid, kes käituvad vastutustundlikult ja kus on vastutustundlik tegevus põimitud ettevõtete põhitegevusse.

Kui siiani on Mulieres pakkunud oma tooteid peamiselt kodumajapidamistele, on vastu tuldud klientide soovidele ja nüüd saavad kõik kontorid samuti vähendada oma jalajälge ning võtta kasutusele Mulieres Rohelisele kontorile mõeldud tooted.

Seminar toimub VEEBIS!

Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerimine