Finantsid korda! Finantsprognooside ja eelarve koostamise ABC

Koolitusel räägime finantsprognooside ja eelarve koostamise põhimõtetest.

Käsitleme tulude ja kulude liike ning rahavoogude elemente. Vaatame, millist mõju avaldavad asutajatega seotud kulud. Analüüsime, kas kasum ja rahajääk on sünonüümid ja miks peaks eelistama dünaamilist eelarvestamist. Koolitus sobib ettevõtjatele, kes tahavad saada ülevaadet finantsprognoosimisest ja eelarvestamisest. 

NB! Kui soovid, et Sinu eelarvet/finantsprognoosi kasutatakse näitena koolituse ajal (sh, et koolitaja annaks oma soovitusi), palun saada ettevõtte lühitutvustus ja finantsprognoosid/eelarve Exceli, Google Sheetsi või muu arvutusprogrammi formaadis hiljemalt 03.05.2021, kell 12:00 (yelena.zhovnikova@gmail.com).

Koolitaja jätab endale õiguse teha valik saadetud ettevõtete hulgast.

 

Koolituse viib läbi Loomeinkubaatori mentor Jelena Žovnikova.

Jelena Žovnikova on kogenud finants- ja ärinõustaja. Ta on olnud Grant Thornton Baltic grupi partner ja finants-/ärinõustamisprojektide juht.  Viimaste aastate jooksul nõustab Jelena enamasti alustavaid ettevõtteid, idufirmasid ja loovinimesi.

Ta koolitab ja mentordab tiime MTÜ Loov Eesti, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja, StartupEstonia, Prototron fondi, Startup Wise Guys kiirendi, Imaguru inkubaatori, Draper ülikooli jt projektides nii Eestis kui välismaal. Lisaks on ta kahe Eesti ühisrahastusplatvormi (Fundwise ja Hooandja) tuumikmeeskondade liige.  

 

Osalustasu:

Loomeinkubaatori, Tartu LMK ja Tehnopoli inkubantidele tasuta.

Loomeinkubaatori vilistlastele, TDH disaineritele, Kaubandustööstuskoja liikmetele, Tartu LMK vilistlastele, EFF disaineritele soodushind 20€+km

Kõik teised ettevõtted ja eraisikud 25€+km

Käesolev seminar on toetatud projekti “Loomemajanduse ettevõtete konkurentsivõime, jätkusuutlikkuse, ekspordivõimekuse ja teiste majandussektoritega koostöö arendamine 2020-2021” (EU53522) raames. Seminaril osalemine on osalevatele ettevõtetele käsitletav vähese tähtsusega abi saamisena.