fbpx Põhilise sisu juurde
EKA disainiteaduskond kutsub sel kevadel kõiki osa saama uuest vestlusõhtute sarjast Disainimõte 2022, kus kaasaegse disainimõtte üle arutlevad erinevate disaini- ja loomevaldkondade spetsialistid.
Vestlusõhtud toimuvad Eesti Kunstiakadeemia ruumis A100 (Põhja pst 7), kell 18-20, eesti keeles ning on kõigile huvilistele tasuta.
Sarja teine vestlusõhtu toimub kolmapäeval, 6. aprillil ning kannab pealkirja “𝐊𝐚𝐬 𝐫𝐨𝐡𝐞𝐩öö𝐫𝐞 𝐨𝐧 𝐬õ𝐧𝐚𝐤õ𝐥𝐤𝐬 𝐯õ𝐢 𝐭ä𝐧𝐚𝐬𝐞 𝐝𝐢𝐬𝐚𝐢𝐧𝐢 ü𝐦𝐛𝐞𝐫𝐩öö𝐫𝐚𝐣𝐚?”
 
𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐄𝐄𝐑𝐔 𝐒𝐈𝐈𝐍: https://forms.gle/rSSYcFLGz2Gsbi3z7
 
Vestlusõhtu eestvedajaks on EKA tootedisaini osakond ning vestlust modereerib tootedisainer ja EKA professor 𝐇𝐞𝐢𝐤𝐤𝐢 𝐙𝐨𝐨𝐯𝐚. Vestluses osalevad veel 𝐓𝐚𝐧𝐞𝐥 𝐊ä𝐫𝐩, 𝐊ä𝐭𝐥𝐢𝐧 𝐊𝐚𝐧𝐠𝐮𝐫 ning 𝐕𝐞𝐢𝐤𝐨 𝐋𝐢𝐢𝐬.
Arutletakse teemadel:
– Kas rohepööre lammutab meie fossiilsest energiast vundamendile toetuva heaoluehitise või annab tööriistad uue ja targema ehitamiseks?
– Millise pöörde toob rohepööre disaineritele?
– Kui ühiskond pöördub planeedisõbraliku eluviisi poole liiga aeglaselt, kui radikaalseks peaks muutuma disain?
 
Osalejate tutvustused:
𝐇𝐞𝐢𝐤𝐤𝐢 𝐙𝐨𝐨𝐯𝐚 on Eesti disainimaastikul pika kogemusega tootedisainer ja disainiharija. Heikki lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi Arhitektuuri teaduskonna Tööstuskunsti erialal 1981. aastal. Sellest ajast on ta töötanud EKAs erinevatel positsioonidel õppejõu, dotsendi ja professorina ning juhtinud ka Tootedisaini osakonna (2009–2015). Heikki on kaasasutaja ja partner Eesti esimeses disainistuudios MaDis, lisaks on ta Eesti Disanerite Liidu asutajaliige. Disainis on tema huvi keskmes olnud pikemat aega energiasäästlik ja jätkusuutlik lähenemine – selleteemaliste töödega on ta esinenud Eestis, Saksamaal ja Soomes. Heikki on olnud Aasta Õppejõud 2015 nominent ja pälvinud Disainihariduse aastapreemia 2018.
 
𝐊ä𝐭𝐥𝐢𝐧 𝐊𝐚𝐧𝐠𝐮𝐫 on disainer ning EKA ja TalTechi ühisõppekava Design and Technology Futures õppejõud. Ta on EKA tootedisaini vilistlane ning omandas magistrikraadi Aalto Ülikoolis jätkusuutliku disaini erialal käsitledes teemasid nagu osalusõpe ja jätkusuutlikkuse haridus Soome õppejõudude näitel. Kätlin on töötanud strateegilise disaineri ja uurijana erinevates organisatsioonides.
 
𝐓𝐚𝐧𝐞𝐥 𝐊ä𝐫𝐩 on interaktsioonidisainer, konsultant, koolitaja ja Eesti Kunstiakadeemia interaktsioonidisaini magistriõppekava juht. Omades 20-aastast töökogemust ning BA ja MA kraadi disainis, on tema karjäär keskendunud peamiselt sotsiaalsele digitaalsele ja kogemusdisainile, alates säästva käitumise propageerimisest kuni kodanikuaktivismini. Täna kasutab ta inimkeskset ja strateegilist disainimõtlemist sidumaks oma kriitilise mõtteviisi ja teoreetilised teadmised loomingulise lähenemisega. Ta eesmärk on aidata luua inimsõbralikke tooteid, teenuseid ja süsteeme ning läbi viia muutusi keerukates keskkondades.
 
𝐕𝐞𝐢𝐤𝐨 𝐋𝐢𝐢𝐬 on tegutsenud tootedisaini valdkonnas üle 20 aasta ja disaininud mööblit, pakendeid ning elektroonikaseadmeid. Ta on lõpetanud EKA tootedisaini magistratuuri 2008. aastal. Igapäevaselt tegutseb Veiko disainistuudios Taikonaut. Oma erialaseid teadmisi on ta edasi andnud lektorina Berliini Rahvusvahelises Tehnikaülikoolis (Berlin International University of Applied Sciences). Tema suureks kireks on rattad, mistõttu on ta ka jalgrataste järelhaagiste ettevõtte Kaarik kaasasutaja ja disaineir. Veiko saavutas Saksamaa Disainiauhind 2019 (German Design Award 2019) eriauhinna.
 
Vestlusõhtutele on oodatud kõik, kellel võiks olla kasu disaini sügavamast mõistmisest – disainerid, ettevõtjad, tootearendajad, tudengid, uudishimulikud mitmetimõtlejad, kunstnikud, töösturid, idealistid, poliitikud, kommunikatsioonispetsialistid, innovaatorid, tehnogeeniused jne.
 
𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐄𝐄𝐑𝐔 𝐒𝐈𝐈𝐍: https://forms.gle/rSSYcFLGz2Gsbi3z7
 
Disainimõte 2022 sarjast ning järgmistest vestlusõhtutest lähemalt: https://www.artun.ee/disainimote/
 
 
Lisainfo sündmuse kohta:
Karin Kiigemägi, karin.kiigemagi@artun.ee
Sündmust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond