Ärimudel – Sinu ettevõtte alus

Iga alustava ettevõtja jaoks on oluline täpselt paika panna oma ärimudel. Ärimudel on just see, mis ettevõtet eristab ja loob konkurentsieelise.

Ärimudelit luues on mitmeid küsimusi, millele on vaja leida vastused. Kes on minu klient? Milline on ettevõtte väärtuspakkumine, ehk miks peaks klient toodet/teenust ostma ja mis probleemi see tema jaoks lahendab? Kuidas olla ettevõttega edukas ak tulevikus?

Ärimudeli modelleerimise koolituse viime läbi Ostervalderi koostatud Business Model Canvas baasil, mille tulemusel loob iga ettevõtte enda ärimudeli lõuendi.

Fookuses on just väärtuspakkumise kujundamine. Väärtuspakkumise defineerimine aitab ettevõttel oma sihtrühmale mõeldes sõnastada oma toote või teenuse tegeliku väärtus ja sellest lähtuvalt kujundada kogu ärimudeli selle ümber.

  • Koolituse tulemusel on igal ettevõttel loodud oma ärimudeli lõuend, mis aitab edasiseid tegevusi paremini planeerida ja juhtida.

 

Koolituse viib läbi Loomeinkubaatori mentor Kari Maripuu. Kari tegeleb ettevõtlusega üle 20-aasta ja seda peamiselt tehnoloogia valdkonnas, kuid kogemusi on omandatud ka palgatöötajana suurettevõtetes Telia ja IBM. Tema 2010. aastal asutatud tarkvara ettevõte Brightspark on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse mitmetel ettevõtluskonkursil. 2020. aastal tehtud äristrateegia muudatus tõi ettevõtte Ajujahi kaamerate ette ning samuti läbiti edukas raha kaasamise faas, et toetada ettevõtte tootearendust ning rahvusvahelistumist.

Kari tugevused on personaalmüük ja müügi juhtimine, ettevõtte strateegiline juhtimine, teenuste eksport ja finantsplaneerimine. Ligi 20-aastane juhtimiskogemus on õpetanud Karile väga erinevaid juhtimisülesandeid ning andnud hindamatu pagasi erinevates olukordades äri arendamiseks. Kari on alates 2012. aastast olnud mentoriks EAS Ärimentorprogrammis ja Ajujahis ning viimased aastad aitab kaasa alustavatele ettevõtetele ka Tallinna Loomeinkubaatoris.

Kari jaoks on oluline, et alustavad ettevõtted saaksid tuule tiibadesse, looksid uusi töökohti ning tooksid turule uusi ja huvitavaid tooteid ja teenuseid.

 

Novembris toimub lisaks ärimudeli koolitusele veel kaks koolitust alustavale ettevõtjale:

  • 04.11 Ärimudel – Sinu ettevõtte alus LISAINFO
  • 10.11 Kuidas arvutada ettevõte kasumisse? LISAINFO
  • 17.11 Kuidas ja kus ettevõtet turundada? LISAINFO

 

Osalustasu:

  • Ühe koolituse hind 25€+km (vali ettevõte/eraisik)
  • Kolme koolituse hind 60€+km (registreerides vali kogu programm)
  • Partneri ühe koolituse hind 20€+km
  • Loomeinkubaatori, Tartu LMK, Tehnopoli ja Pärnu inkubaatori inkubantidele tasuta.

 

Koolitus toimub Loomeinkubaatoris kohapeal (Veerenni 24C).