Warning: Undefined array key "session_id" in /data01/virt77067/domeenid/www.inkubaator.tallinn.ee/htdocs/wp-content/themes/Reaktiiv/page-templates/events.php on line 60

Puit - toiduks, disainiks, innovatsiooniks

AEG: 16.05.2024 kell 14.00 - 16.00

KOHT: TalTech Mektory majas, Raja 15, Tallinn, (Innovation HUB, ruum 031)

Puit on üks vanimaid ja mitmekülgsemaid materjale, leidudes kõikjal alates ehitistest kuni mööblini ja nüüd ka toidulauakõlbulike õlideni välja. Seekordse sündmuse raames uurime, kuidas puidu rakendused arenevad koos tehnoloogilise innovatsiooni ja kestlikkuse rõhuasetusega.

Avame uksed tulevikku, kus puit pole ainult traditsiooniline ehitusmaterjal, vaid ka nutikas lahendus kaasaegsele disainile ja tehnoloogiale. 

Millised on innovatsiooni võimalused puidusektoris ja millised on selles vallas koostöövõimalused ülikooliga? Disain kohtub Teadusega neljandal üritusel toome kokku teadlased ja ettevõtted, et leida uuenduslikke võimalusi puidu kasutamiseks.

Lisaks kolmele põnevale esinejale on võimalus külastada ka TalTechi puidutehnoloogia laborit.

Esinejad:

Jaan Kers on TalTechi materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi puidutehnoloogia professor, kes tutvustab puidutehnoloogia arengutrende ja põhiväljakutseid ning koostöövõimalusi ülikooliga.

Kristi Lember - Kristi on ÄIO globaalne äriarendusjuht. ÄIO on 2022. aastal asustatud TalTechi hargettevõte, mis toodab puidu- ja põllumajandustööstuse jääkidest unikaalse pärmi abiga jätkusuutlikke ja toidulauakõlblikke õlisid ja rasvu. 

Renee Puusepp on arvutusliku ja andmepõhise projekteerimise teoreetik ja praktik.Renee juhib EKA Puitarhitektuuri kompetentsikeskuse mustermajade arendussuunda, mis on akadeemiliste grantide ja Accelerate Estonia abiga jõudnud esimeste ringmajandava moodulmaja pilootlahendusteni koostöös Tallinna linna ja Elektrileviga. Renee on asutanud EKA spin-off ettevõtte Creatomus Solutions, mis loob tehnoloogiat moodulhoonete projekteerimiseks ja ühendamiseks tootmisega.

 

Üritus toimub: 16. mail kell 14 TalTech Mektory majas, Raja 15, Tallinn, (Innovation HUB, ruum 031)

Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerimine: https://forms.gle/FoVeBBej3d3Mkeez9

Viimased uudised
Antoniuse õuel avatakse Eesti disaini tutvustav näitus KUMMARDUS
29.05.2024

Eesti disaini tutvustav fotonäitus KUMMARDUS rändab sel suvel Tartusse. Näitus avatakse 7. juunil kell 18 Antoniuse õuel (Lutsu 3-5, Tartu) osana Estonian Fashion Festivali lisaprogrammist. Avamisel tutvustavad projekti tagamaid loovjuht Piret Puppart ja produtsent Anu Lõhmus. Kummarduse fotolugu räägib Eesti disaini juurtest ja selle sidemetest pärandkultuuriga. Sõna kummardus sümboliseerib tänuavaldust...

LOE LISAKS
Tallinn Design House’i 7. sünnipäev: fookuses taaskasutus moemaailmas
21.05.2024

Päikeselisel reedel, 17. mail, tähistas Tallinn Design House seitsmendat sünnipäeva. „Seitse aastat on ühe moepoe ja disainerite ühisturundusplatvormi jaoks juba päris märkimisväärne saavutus,“ rääkis Tallinn Design House’i juhataja Anu Lõhmus. „Oleme südamest tänulikud tublidele disaineritele, kes vaatamata keerulisele majandusolukorrale on täis tegutsemistahet ning loomingulisust ja leiavad uusi ärimudeleid. Tänu neile...

LOE LISAKS