Ärimudel - Sinu ettevõtte alus

AEG: 29.03.2023 kell 09:30 - 12:30

KOHT: Tallinna Loomeinkubaator, III korrus (Veerenni 24C)

Iga alustava ettevõtja jaoks on oluline täpselt paika panna oma ärimudel. Ärimudel on just see, mis ettevõtet eristab ja loob konkurentsieelise.

Ärimudelit luues on mitmeid küsimusi, millele on vaja leida vastused. Kes on minu klient? Milline on ettevõtte väärtuspakkumine, ehk miks peaks klient toodet/teenust ostma ja mis probleemi see tema jaoks lahendab? Kuidas olla ettevõttega edukas ak tulevikus?

Ärimudeli modelleerimise koolituse viime läbi Ostervalderi koostatud Business Model Canvas baasil, mille tulemusel loob iga ettevõtte enda ärimudeli lõuendi.

Fookuses on just väärtuspakkumise kujundamine. Väärtuspakkumise defineerimine aitab ettevõttel oma sihtrühmale mõeldes sõnastada oma toote või teenuse tegeliku väärtus ja sellest lähtuvalt kujundada kogu ärimudeli selle ümber.

  • Koolituse tulemusel on igal ettevõttel loodud oma ärimudeli lõuend, mis aitab edasiseid tegevusi paremini planeerida ja juhtida.

Koolituse viib läbi Loomeinkubaatori mentor Kari Maripuu. Kari tegeleb ettevõtlusega üle 20-aasta ja seda peamiselt tehnoloogia valdkonnas, kuid kogemusi on omandatud ka palgatöötajana suurettevõtetes Telia ja IBM. Tema 2010. aastal asutatud tarkvara ettevõte Brightspark on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse mitmetel ettevõtluskonkursil. 

Kari tugevused on personaalmüük ja müügi juhtimine, ettevõtte strateegiline juhtimine, teenuste eksport ja finantsplaneerimine. Ligi 20-aastane juhtimiskogemus on õpetanud Karile väga erinevaid juhtimisülesandeid ning andnud hindamatu pagasi erinevates olukordades äri arendamiseks. Kari on alates 2012. aastast olnud mentoriks EAS Ärimentorprogrammis ja Ajujahis ning viimased aastad aitab kaasa alustavatele ettevõtetele ka Tallinna Loomeinkubaatoris.

 

Osalustasu:

  • Ühe koolituse hind 25€+km (vali ettevõte/eraisik)
  • Partneri ühe koolituse hind 20€+km
  • Loomeinkubaatori, Tartu LMK, Tehnopoli ja Pärnu inkubaatori inkubantidele tasuta.

Koolitus toimub Loomeinkubaatoris kohapeal (Veerenni 24C).

Registreerimine:

Viimased uudised
Tallinn Design House Artist Series: Lisa Kroeber
22.03.2023

Tallinn Design House'i Artist Series külastas seekord Lisa Kroeberi stuudiot Viljandis, kus ta on olnud alates 2022. aasta kevadest. Lisaks oma stuudiole on plaanis kõrvale luua stuudiod ka teistele kohalikele loomeettevõtjatele – omamoodi loomehoov. Lisa Kroeberi brändi loomise teekond Lisa Kroeberi brändi teekond algas juba 12 aastat tagasi Eestis. Pärast...

LOE LISAKS
Programmi ettevõtete NirgiWabrik, Kristiina Ploom Jewellery ja mySKIN eriväljapanek on avatud juuni lõpuni
21.03.2023

Tallinn Design House esitleb juuni lõpuni eriväljapanekut Tallinna Loomeinkubaatori inkubatsiooniprogrammis osalevatest brändidest: NirgiWabrik, Kristiina Ploom Jewellery ja mySKIN Looduskosmeetika. Kolme brändi eriväljapaneku pidulik avamine toimus 15. märtsil.   Kõik eriväljapanekul esindatud brändid liitusid Tallinna Loomeinkubaatori inkubatsiooniprogrammiga eelmise aasta novembris. „Üheks eesmärgiks liitudes oli uute kontaktide loomine ning teiste ettevõtjatega koostöövõimaluste...

LOE LISAKS