Ärimudel - Sinu ettevõtte alus

AEG: 29.03.2023 kell 09:30 - 12:30

KOHT: Tallinna Loomeinkubaator, III korrus (Veerenni 24C)

Iga alustava ettevõtja jaoks on oluline täpselt paika panna oma ärimudel. Ärimudel on just see, mis ettevõtet eristab ja loob konkurentsieelise.

Ärimudelit luues on mitmeid küsimusi, millele on vaja leida vastused. Kes on minu klient? Milline on ettevõtte väärtuspakkumine, ehk miks peaks klient toodet/teenust ostma ja mis probleemi see tema jaoks lahendab? Kuidas olla ettevõttega edukas ak tulevikus?

Ärimudeli modelleerimise koolituse viime läbi Ostervalderi koostatud Business Model Canvas baasil, mille tulemusel loob iga ettevõtte enda ärimudeli lõuendi.

Fookuses on just väärtuspakkumise kujundamine. Väärtuspakkumise defineerimine aitab ettevõttel oma sihtrühmale mõeldes sõnastada oma toote või teenuse tegeliku väärtus ja sellest lähtuvalt kujundada kogu ärimudeli selle ümber.

  • Koolituse tulemusel on igal ettevõttel loodud oma ärimudeli lõuend, mis aitab edasiseid tegevusi paremini planeerida ja juhtida.

Koolituse viib läbi Loomeinkubaatori mentor Kari Maripuu. Kari tegeleb ettevõtlusega üle 20-aasta ja seda peamiselt tehnoloogia valdkonnas, kuid kogemusi on omandatud ka palgatöötajana suurettevõtetes Telia ja IBM. Tema 2010. aastal asutatud tarkvara ettevõte Brightspark on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse mitmetel ettevõtluskonkursil. 

Kari tugevused on personaalmüük ja müügi juhtimine, ettevõtte strateegiline juhtimine, teenuste eksport ja finantsplaneerimine. Ligi 20-aastane juhtimiskogemus on õpetanud Karile väga erinevaid juhtimisülesandeid ning andnud hindamatu pagasi erinevates olukordades äri arendamiseks. Kari on alates 2012. aastast olnud mentoriks EAS Ärimentorprogrammis ja Ajujahis ning viimased aastad aitab kaasa alustavatele ettevõtetele ka Tallinna Loomeinkubaatoris.

 

Osalustasu:

  • Ühe koolituse hind 25€+km (vali ettevõte/eraisik)
  • Partneri ühe koolituse hind 20€+km
  • Loomeinkubaatori, Tartu LMK, Tehnopoli ja Pärnu inkubaatori inkubantidele tasuta.

Koolitus toimub Loomeinkubaatoris kohapeal (Veerenni 24C).

Viimased uudised
Disain kohtub Teadusega: Seened nii söögiks kui mööbliks?!
20.02.2024

Kuidas tuua kokku ettevõtted ja teadlased, et saaksid sündida uudsed ja innovaatilised ärid ja ideed? Loomeinkubaator on koostöös TalTech’iga alustanud üritustesarja “Disain kohtub Teadusega”, mille eesmärgiks on tutvustada ülikoolis tehtavat teadustööd erinevate materjalidega ja ettevõtjaid, kes on teinud koostööd ülikoolidega.  Kõige esimese sündmuse raames siseneti põnevasse seentemaailma. Seened on võlusõna,...

LOE LISAKS
Väikeettevõtjate kogemused: nii juhtub, kui oma mõtteid targemate inimestega põrgatada!
07.02.2024

Iga ettevõtja unistus on kasvada suureks ja laiendada oma äri haaret, kuid üksi pusides on see keeruline. Kuidas leida need õiged inimesed ja kontaktid, kes sellel teel võiksid aidata ja nõu anda? Üheks võimaluseks on Loomeinkubaatori inkubatsiooniprogramm, mille osalejad ja mentor jagavad oma kogemusi.  “Ettevõtja saab harva oma tegevuses kelleltki abi...

LOE LISAKS