Kas minna oma ettevõttega välisturule? MELT innovatsioonifoorumil jagavad eksperdid kogemusi

Edukate ettevõtete jaoks jääb sageli koduturg väikeseks ning tekib huvi oma äri välisturgudele viia. Kuidas aga ekspordiga alustada? Millised on parimad strateegiad ja valikud rahvusvahelisel turul edu saavutamiseks? Just neile teemadele keskendub MELT innovatsioonifoorum, mis toimub juba 15. aprillil Kultuurikatlas.
Kümnendat korda toimuval MELT innovatsioonifoorumil jagavad oma kogemusi enam kui 20 ekspordikogemusega ettevõtjat ning eksperti. Päeva peaesinejaks on tunnustatud kõneleja Christopher Lyrhem, kes nimetab end ise “häirivaks analüütikuks”. Tema ettekanne “Regenerating the Global Economy” võtab tähelepanu alla meie igapäevaelu muutvad innovatsioonilised lahendused nagu isesõitvad autod ja mitmeotstarbelised robotid ning selgitab revolutsiooniliste uuenduste mõju ettevõtlusele ja majandusele toimimise printsiipidele.
Inspireerivad edulood ettevõtjatelt
Tallinna Ettevõtlusinkubaator esitleb konverentsipäeval kaht teemaplokki. Neist esimeses, “Piiride kaotamine: Kuidas viia kohalik teenus maailmaturule?”, selgitab Külli Hansen Tartu Filmifondist, kuidas Eesti filmivõttepaikade turundamine ja kohalike filmide toetamine aitavad suurendada riigi rahvusvahelist tuntust. Birgit Karus (NOH Production) jagab strateegiaid, kuidas digiturunduse ja loovate lahendustega teenuseid eksportida. Liina Amon aga tutvustab lähemalt, kuidas on piletimüügi platvormil Fienta ekspordi edulugu.
Loomeettevõtete rahvusvahelise müügi ja ekspordi väljakutseid ning võimalusi aga jagavad paneelarutelus “Luksusmoest tänavastiilini – Eesti disaini rahvusvaheline haare”, kolme Eesti silmapaistva moebrändide eestvedajad: naiste luksusrõivaste brändi Marimo Fashioni asutaja Mariliis Pikkar, New Yorgi ja Milano moenädalatel osalenud provokatiivse street-wear brändi Maison Beast asutaja Michael Burich ning Gen Z moebrändi Racer Worldwide turundusjuht Jüri Belov
Vaata videot, kus Maison Beast`i asutaja ja loovjuht Michael Burichi tutvustab põgusalt street-wear brändi.
Edu saavutamise ning takistuste ületamiste kogemusi jagatakse ka vestlusringis “Kohalikust globaalseks: Eestlaste edulood – mis on need nipid, mis viivad väikese riigi ettevõtjad suurtele turgudele?”, kus saavad sõna Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät, Latitude59 tegevjuht Liisi Org, Cachet kaasasutaja ja juht Hedi Mardisoo ning Revala tehnika- ja tegevjuht Kert Lehe.
Läbimõeldud brändingu olulisusest rahvusvahelises äris kõnelevad aga EIS riigiturunduse osakonnajuht Kata Varblane, TV Consulting OÜ brändingu ja turunduse ekspert Tiivi Püvi ja JOIK ekspordi- ja turundusjuht Kadri Sild.
Eesti ettevõtete võimalused rahvusvahelisel areenil, sh brändingu tähtsuse, tehnoloogia mõju ning majanduse laiema konteksti võtavad ühiselt luubi alla SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor, Thermory müügidirektor Katrin Reinaste-Parve ning Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu liige Oliver Mets.
Tehnoloogia eksport kui Eesti majanduse päästerõngas
Loome- ja tootmis- ja teenusettevõtete kõrval pöörab innovatsioonifoorum tähelepanu tehnoloogiale. Teemaplokis “Tehnoloogia eksport – Eesti majanduse päästerõngas” on fookuses innovatsioon, investeeringud ja rahvusvahelised ärimudelid – sõna saavad ÄIO äriarendusjuht Kristi Lember ning DefSecIntel Kesk- ja Ida-Euroopa operatsioonide direktor Kert Räis. Lisaks tuleb juttu investeeringute kaasamisest ja sellest, kuidas rahvusvaheline kapital võib aidata kaasa Eesti ettevõtete järgmisele suurele arenguhüppele.
Sisukaid ja inspireerivaid vestlusi juhivad päevamoderaator, ajakirjanik ja saatejuht Johannes Tralla, Brand Manual asutaja Kaarel Mikkin, teadus- ja ärilinnaku Tehnopol digitehnoloogiate valdkonna juht Anu Puusaag ning Tehnopoli ärisuuna juht Martin Goroško.
Põnevad tooted demoalal
Lisaks inspireerivatele ettekannetele ja arutedele saab MELTi demoalal tutvuda tutvuda Eesti ettevõtjate põnevate uuenduslike toodete ja lahendustega. Nende seas on möödunud MELTilt tuule tiibadesse saanud tehisintellektil põhinev fotoboks PortrAI, aastaringselt kaubaveoks sobivate elektrirataste tootja Bruntor, korduvkasutatavate toidunõude steriliseerimiseks loodud UV-steriliseerimisseade Violetta, 100% Mulberry siiditoodete bränd Birico, toidukile loodussõbralik alternatiiv LapaDuu, õpilasfirmad Wõrk ja Smäkk jt.
Lisaks tutvustavad oma võimalusi ja lahendusi Veebimajutus, Fujitsu ja Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE. Vaata lähemalt, kes osalevad demoalal.
Networking, networking!
Innovatsioonifoorum MELT on kujunenud igakevadiseks ettevõtlike inimeste kohtumispaigaks, kus saab ammutada uusi teadmisi, jagada kogemusi ja ideid ning leida uusi kontakte ja koostööpartnereid. Nii on ka sel korral päeva jooksul võimalik luua kontakte nii sirutuspausidel kui ka ühise lõuna ajal. Sisuka konverentsiprogrammi lõpetab meeleolukas afterworks.
15. aprillil Tallinna Kultuurikatlas (Kursi 3, Tallinn) toimuvat MELT innovatsioonifoorumit korraldavad Tallinna ettevõtluskeskus, Tallinna Ettevõtlusinkubaator ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol.
Tutvu programmiga ja soeta pilet hinnaga 60 eurot lehelt www.melt.ee.