Loomeinkubaator ja TalTech otsivad ideid ringmajanduskeskusele

31. jaan 2023

11. veebruaril toimub MEKTORY’s Ideedesprint, mida korraldavad Tallinna Loomeinkubaator ja Tallinna Tehnikaülikool (TalTech). Ideedesprindi eesmärk on leida täiendavaid ideid Tallinnasse loodava ringmajanduskeskuse sisutegevusteks ringmajanduse valdkonnaga seotud teemade, meetodite, Eesti ja rahvusvaheliste edulugude ja innovatsiooni tutvustamisel.

Tallinna Loomeinkubaatori poolt loodav keskus on ringmajandusteemade uute ideede ja võimaluste jagaja ning üks põhifookustest on, kuidas ringmajandav teadmine integreerida ettevõtlusesse ja ärimudelitesse. Selleks annavad võimaluse erinevad väljundid, näiteks ekspositsioonid, workshopid, seminarid, koolitused, teemasündmused, tooteesitlused, kiirendid, programmid, näitused, konverentsid jm.

Ideedesprint toob kokku üliõpilased, ettevõtjad, ringmajanduse valdkonna eksperdid avalikust ja erasektorist ning oodatud on ka kõik huvilised, kellel on soov anda oma panus ringmajanduse ja jätkusuutlikkuse suunas liikumisele. „Ringmajandus on suund, millest ettevõtjatel ei ole enam võimalik mööda vaadata ja selle rakendamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Näeme juba ka Eestis mitmeid edulugusid ja kindlasti ongi oluline, et neid aina enam juurde tuleks. Üks oluline aspekt selle juures on just teaduslik lähenemine ja seetõttu on meil hea meel teha koostööd TalTechi’ga ning tuua kokku ettevõtjad üliõpilastega, et leida lennukaid ideid, kuidas ettevõtjaid sellel teekonnal toetada,“ sõnas Tallinna Loomeinkubaatori juhataja Anu Lõhmus.

Ideedesprindil on päeva jooksul meeskondadele nõu ja jõuga abiks Keskkonnaministeeriumi nõunik Krista Kupits, Rohetiigrist Külliki Kesa, TalTech’i lektorid Ulrika Hurt, Tiia Plamus, Simo Ilomets, Eliis Salm ning Loomeinkubaatorist Anu Lõhmus, Kristel Mõistus ja Helen Arme. Ideedesprindi partneriteks on Tallinna Ettevõtluskeskus ja MELT Innovatsioonifoorum, Latitude59 ning Impact Day, kes on parimatele välja pannud auhinnad.

Ideedesprindile on võimalik end kirja panna 5. veebruarini! Rohkem infot ja registreerimisvormi leiab siit: https://inkubaator.tallinn.ee/sundmused/ideedesprint/

Tallinna Loomeinkubaator pakub ettevõtjatele kuni 24-kuulist inkubatsiooniprogrammi, kus äri kasvamisse panustavad personaalne konsultant ja oma ala tippekspertidest mentorid. Lisaks korraldab Loomeinkubaator koolitusi, seminare, workshop’e, ühisturundus- ja ekspordiplatvormi. Loomeinkubaatori programmis on osalenud mitmed ringmajandavad ettevõtted: KIRA, Myceen, RAIKU, Ringkarp jpt.

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) on Eesti kõige uuendusmeelsem ülikool ja jätkusuutliku digituleviku teerajaja. Teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni eestvedajana toob TalTech kokku teadlasi, üliõpilasi ja ettevõtjaid tervest maailmast.