Välisturu seminar: World of TRE kontseptsioon/ Soome maksusüsteem

Välisturu seminar:
10.00-12.00 Helsingis tegutseva World of TRE kontseptsioon ning kogemused USA, Jaapani ja Lõuna Korea turgudel
13.30-14.30 Soome maksusüsteemi tutvustus

10.00-12.00 World of TRE osa läbiviijad on Tanja Sipilä, TRE asutaja ja tegevjuht ning Leena Kämäräinen, TRE tootejuht

Seminarile järgnevad eelneval kokkuleppel personaalsed kohtumised disainerite/ettevõtetega. Kellel on huvi, palun jätke info kommentaaridesse. Personaalsele kohtumiste arv on täis!

Soome on üks meie ettevõtete jaoks oluline ja sageli üks esimesi eksportturge. Helsingis on erinevaid edasimüügivõimalusi, üks tuntumaid disaini kontseptsioonpoode on World of TRE https://www.worldoftre.com/ TRE esindajatega oleme Talsinki projekti raames edukat koostööd teinud ning mitmed Eesti disainerid on TRE valikus esindatud.

World of TRE on Helsingis tegutsev rahvusvaheline disaini müügiplatvorm ja disainerite kogukond. TRE on asutatud 2016.a ja hetkel on tema portfellis rohkem kui 500 brändi. TRE on Soome suurim disainiplatvorm, mis tegeleb aktiivselt ka Põhjamaise disaini ekspordiga.

TRE müüb rõivaid, aksessuaare, kodusisustust ja disaini, valikus on esindatud nii klassikalised ja juba tuntud, kui ka uued brändid. TRE iseloomustab ennast järgmiste märksõnadega: Finnish lifestyle – Good Design – Sustainable Style – Nordic Happiness.

Korea oli esimene eksportturg, kus TRE oma kontseptsiooni proovile pani. Esimene suur Aasia projekt toimus 2017. aasta detsembris Soulis, kus TRE Christmas Market’il esitleti 100 Soome disainerit. Praegu asub World of TRE pood Lõuna Korea pealinnas Dongdaemun Design Plaza’s ja järgmine samm on Korea turule suunatud e-pood.

Tanja Sipilä on disainer, ettevõtja ja Soome disaini turundamise ja müümise ekspert. Enne TRE asutamist Tanja on juhtinud ja arendanud Soome Design Forum poodi.

Leena Kämäräineni teatakse Soomes kui kogenud ostujuhti ja müügispetsialisti, kes oskab klientidega pikaajalisi suhteid luua.

13.30-14.30 Soome maksusüsteemi osa viib läbi Aide Tõnts

Soome sihtturul müügiüritusi korraldades on oluline teada naaberriigi maksusüsteemi eripärasid. Seminaris räägime teemadel:

  • kuidas toimida, kui müüme messidel pop-up ning muudel lühiajalistel müügiüritustel Soomes;
  • maksustamine netipoe kaudu müüdavatele kaupadele ja teenustele;
  • ettevõtte asutamine Soomes.

Soome maksusüsteemist räägib Aide Tõnts. Aide on ettevõtja, koolitaja ja mentor, kellel on pikaajaline kogemus globaalsete ettevõtete Balti ja Põhjamaade piirkonna juhtimisel. Aide Tõnts elab hetkel Soomes ja on Espoon Yrittäjänaiset ry (Espoo Naisettevõtjate ühendus) president ning  Suomen Yrittäjänaiset Ry (Soome Naisettevôtjate Liit) juhatuse liige.

Hinnad:
Loomeinkubaatori inkubant – tasuta
Loomeinkubaatori mentor – tasuta
Partner (Loomeinkubaatori vilistlane) – 12€ (koos km)
Tallinn Design House ettevõte – 12€ (koos km)
Teised huvilised – 18€ (koos km)

 

tre concept store helsinki