Tee oma ideest äri! Väärtuspakkumine

Tee oma ideest äri! programmi eesmärk on innustada ja võimendada alustavaid ettevõtteid, jagades ettevalmistavaid teadmisi äri edukaks alustamiseks.

 

Koolituste programmi käigus aitame välja töötada ärimudeleid ja luua väärtuspakkumine nii sõnade kui visuaali kaudu. Samuti  kujundame toote/teenuse hinna, ja loome  turundusstrateegia ning valime sobivad turunduskanalid. Lisaks koolitustele saab ettevõte konsultatsioonil individuaalse toe ettevõttele vajalike tegevuste efektiivseks rakendamiseks.

Samuti avaneb võimalus oma ettevõtet pitchida!

Ajakava:

Tee oma ideest äri! programm toimub 15.10.2021 – 09.11.2021

 • 15.10.2021 10.00 – 13.00 Ärimudel ja äri arendamine 1nspiring lõuendi meetodil (Bart Jenezon) 
 • 19.10.2021 10.00 – 12.00 Väärtuspakkumine (Jana Kukk) 
 • 26.10.2021 10.00 – 12.00 Toote/teenuse hinna ja tasuvuse kujundamine (Kari Maripuu)
 • 02.11.2021 10.00 – 12.30 Turundus: Kanalite valik (Helen Unt)
 • 09.11.2021 10.00 – 12.00 Pitching paneel

Programmi tulemusena on Sul loodud ärimudel kohe alustamiseks, turundusplaan ja esimene kogemus enda esitlemisel potentsiaalsetele klientidele.

Programm on mõeldud kõigile neile, kes on ettevõtlusega alustamas. Ootame seminaridele alustavaid ettevõtjaid, aga ka neid, kes juba tegutsevad, kuid tahavad oma ettevõttele uut hoogu sisse anda koolituste programmi näol. Koolitusi ja konsultatsioone viivad läbi Tallinna Loomeinkubaatori ärimentorid ning konsultandid. 

1. koolitus: Ärimudel ja äri arendamine 1nspiring lõuendi meetodil 

Formaat: Webinar Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadame enne üritust ligipääsulingi. 

Praktilise töötoa käigus koostatakse tegevuskava Sinu ärile ning selleks kasutatakse koolitaja enda loodud metoodikat ja ärimudeli koostamise lõuendit. 

Koolitus sobib neile, kellel on äriidee ja kes soovivad seda edasi arendada aga ka juba tegutsevatele ettevõtjatele, kellel on soov oma äri kasvatada või oma ärimudelis muutusi teha. 

1nspiring on üles ehitatud võttes arvesse teisi juba tuntud äriteooriaid, nagu Simon Sineki Kuldne Ring või Alexander Osterwalderi Väärtuspakkumise Disain, luues fookuse nende kõigi vahel. 

Koolituse viib läbi Bart Jenezon, tunnustatud ärimentor Amsterdamist, kellel on pikaajaline kogemus edukate Smartcity/Media/Fintech & IoT ettevõtetega.  

Koolitus toimub inglise keeles. 

Vaata lähemalt 1nspiring meetodi kohta siin: https://www.youtube.com/watch?v=XTRTFTxCeEo

NB! Esimesed 15 registreerijat saavad trükitud kujul ärimudeli raamatu. 

2. koolitus: Väärtuspakkumine

Koolituse formaat selgub.

Iga ärimudeli kesksel kohal on väärtuspakkumine, mis on kombinatsioon kliendi vajadustest ja ettevõtte poolt pakutavast väärtusest. Selleks, et tänapäeva tihedas konkurentsis ellu jääda peab ettevõte oskama tuvastada ja lahendada kliendi jaoks kriitilisi probleeme ning neid oma turundustegevuses selgelt ja lihtsalt kommunikeerima. 

Töötoa raames selgitame välja, mis pakub kliendile toote või teenuse juures suuremat väärtust ja milliste võtetega saab väärtust suurendada nii, et klient oleks valmis rohkem maksma?  Sellele lisaks tutvume ka praktiliste tööriistadega, mis aitavad väärtuspakkumise enda ettevõtte jaoks detailideni läbi mõelda.

Koolituse viib läbi Jana Kukk, PhD, kes on strateegilise disaini agentuuri Rethink kaasasutaja ja äridisainer ning TalTechi teenusedisaini labori d.Lab juht. Ta on tegutsenud 13 aastat teenusedisaini ja strateegilise juhtimise konsultatsioonivaldkonnas ning omandanud doktorikraadi äriteenuste disaini ja väärtuse kujundamises. 

3. koolitus: Toote/teenuse hinna ja tasuvuse kujundamine. Kuidas jõuda esimese palgalise töökohani?

Koolituse formaat selgub.

Koolituse läbija saab ülevaate, kuidas arvutada toote omahinda ja kuidas juhtida ettevõtet nii, et peale tegevusrõõmu lõpeb ettevõtte majandusaasta ka kasumiga. Teeme paari-kolme ettevõtte reaalse toote näitel läbi praktilise omahinna arvutamise.

Koolitusel leiame vastused järgmistele küsimustele ja kõik osalejad saavad kaasa Excelipõhise eelarve põhja, mille baasilt luua oma ettevõtte praktiline finantsplaan.

 • Millistest hinnakomponentidest toode koosneb?
 • Kuidas eristada otseseid ja kaudseid kulutusi?
 • Ka ettevõtja aeg on kulu! Kuidas arvestada omaniku tööaega omahinna kalkuleerimisel?
 • Kuidas eelarve aitab asju järje peal hoida ning kuidas seda koostada?
 • Kuidas koostatud eelarvet kasutada igapäevaste juhtimisotsuste tegemisel?

Koolituse viib läbi Loomeinkubaatori ärimentor Kari Maripuu.

4. koolitus: Turundus – Kanalite valik

Koolituse formaat selgub.

Koolitus annab ülevaatliku pildi tänapäevastest turunduskanalitest ja baasoskused selles värvilises maailmas orienteerumiseks. Praktiliste ülesannete abil saab iga osaleja selgeks suuna, kuhu poole on mõistlik enda ettevõtte eesmärke ja eelarvet silmas pidades liikuda, milliseid turunduskanaleid valida ja kuidas kirjutada head sisu ning valida õige suhtlustoon.

Samuti saab aimu, millises mahus ja milliseid tegevusi on võimalik ellu viia olemasoleva inimressursiga ja millal oleks mõistlik teenust sisse osta. Koolituse käigus loob ettevõtja oma esimese turundusstrateegia ning kaardistab ülesanded, millega kohe tegelema hakata.

Koolitust viib läbi Tallinna Loomeinkubaatori ärimentor Helen Unt, kellel on enam kui 10 aastat kogemust ettevõtete ja organisatsioonide nõustamisel PR- ja turunduse valdkonnas. Ta konsulteerib strateegilise plaani väljatöötamisel, turundus- ja kommunikatsiooniplaani elluviimisel, samuti üritusturunduse valdkonnas ning aitab leida parimat viisi, kuidas olla klientidele nähtav. 

5. Pitching paneel

Formaat selgub.

„Liftimüük”  (elevator pitch) on lühike ja lööv äriidee esitlus, mida võib teha ükskõik kus ning mis ei vaja lisana esitlustehnikat. Tee oma ideest äri! programmi raames on hea võimalus saada tagasisidet just oma ettevõtte esitlemisel.

Pitching paneeli viib läbi Kadri Ugand, kes on kogenud ettevõtja, ning on muuhulgas tegutsenud ärikonsultatsiooni, investeerimise ja mängunduse valdkondades. Kadri on juhtinud ärikiirendit GameFounders Euroopas ja Aasias, näinud üle 1500 alustava ettevõtte ja investeerinud neist 70sse. Ta on ka TEDxTallinn ja Digixi inkubaatori üks asutajatest. 

 

Osalustasu:

Kogu programmi hind 65€+km (registreerides vali kogu programm või eraisiku puhul eraisik)

Ühe koolituse hind 25€+km (ei sisalda konsultatsioone – registreerides vali üks koolitus)

Loomeinkubaatori, Tartu LMK ja Tehnopoli inkubantidele tasuta.

NB! Esimesed 15 registreerijat saavad füüsilise 1nspiring ärimudeli koostamise raamatu.

Tee oma ideest äri! toimub veebis ja võimalusel ka kohapeal.

 

Hind sisaldab:

 •   4 seminari, kus on ühendatud teooria ja praktiline osa
 •   1 individuaalne konsultatsioon
 •   Pitching paneel

 

Käesolev seminar on toetatud projekti “Loomemajanduse ettevõtete konkurentsivõime, jätkusuutlikkuse, ekspordivõimekuse ja teiste majandussektoritega koostöö arendamine 2020-2021” (EU53522) raames. Seminaril osalemine on osalevatele ettevõtetele käsitletav vähese tähtsusega abi saamisena.