„Kummardus“ fotonäituse avamine Rotermanni Palmigaleriis

Tallinn Design House avab Disainiöö / Tallinn Design Festival 2023 raames 20. septembril kell 18 Rotermanni kvartali Palmigaleriis fotonäituse „Kummardus.“
„Kummardus“ on jutustus Eesti disainist, kus kohtuvad autorilooming, loodus ja traditsioonid. Sõna kummardus sümboliseerib tänuavaldust olemasoleva eest ning läbi pildijutustuse tutvustakse Eesti disaini juuri.
 
Rotermanni kvartali Palmigaleriis (Rotermanni 8 ) avatav näitus on austusavaldus meie Maarjamaa kargele sügisele ja selle omapärasele värvikirevusele, mis ulatub puulatvadest laukasoodeni. Fototeekonnal külastame Kõrvemaa suuri põlismetsi ja veesilmu ning Kakerdaja raba ürgset ja salapärast loodust. Eesti disainerite loomet saadavad pärimuslikud jutustused hiiglastest ja müstiliste võimetega metsloomadest ning oluline roll on peegeldustel, mis kannavad edasi vanarahva uskumust kihilisest maailmast.
 
Fotonäitusel on Eesti disaineritest esindatud Aldo Järvsoo, Hyrv, Kaia Saarna, Liisa Soolepp, Luminée, Samelin, Studio August, Tanel Veenre, Triinu Pungits.
Näituse avamisel tutvustab projekti loovjuht Piret Puppart. Tervitusjooki pakub Rotermann.
 
Fotonäitus Palmigaleriis jääb avatuks kuni 30. november 2023.
 
****
Tallinn Design House’i foto- ja videoprojekti Kummardus tulemusena valmis kahe aasta jooksul kokku 150 fotot ja 6 videolugu. Märgiliste paikadena on esindatud näiteks Muhumaa, Setomaa, Saaremaa, Soomaa, Sibulatee, Kõrvemaa, Matsalu jpt. Kokku läbiti 26 erinevat asukohta ja esindatud on enam kui 50 disaineri looming. Fotod jagunevad viiest aastaajast lähtuvasse kollektsiooni, mis lisaks loomingule ja loodusele kasutab terviku moodustamiseks traditsioonidest laenatud motiive, olgu selleks siis vanad paikkondlikud jutustused, sümbolid, värvide tähendused või read kollektiivmälust – rahvaluulest. „Kummardus“ esmaesitlus toimus Expo 2020 Dubai maailmanäitusel.
 
Anna oma tulekust teada: https://forms.gle/FJeGc2xyQdyeb1pF9