Kuidas luua pika elueaga tooteid?

Keskkond ja selle heaolu on meie kõigi jaoks tähtis. Me panustame sinna läbi väikeste, kuid oluliste valikute ning tõstame pidevalt nii enda kui teiste teadlikkust. 18. mail saame teada, kuidas disainida pika elueaga tooteid:
 
  • Kui pikk on pikk eluiga?
  • Mis juhtub ettevõtte käibe ja kasumiga, kui tooteid tihti ei osteta?
  • Millised muutused toimuvad ärimudeliga?
  • Kui palju on valmis tarbijad maksma?
  • Toote eluea pikendamise parimad praktikad
 
Oleme külla kutsunud oma teadmisi jagama Joel Kotsjuba, kes on tegev strateegiline disainer, aidates ettevõtetel ja avaliku sektori organisatsioonidel arendada oma äri läbi kasutajakeskse ja süsteemse toote-teenusearenduse protsessi. Tema tööd iseloomustab metoodiline lähenemine ning pühendunud suhtumine probleemi mõistmisesse ja lahenduste väljatöötamisse.
 
Lisaks sellele toimub üritusel põnev paneeldiskussioon, kus kuuleme kahe ettevõtja põnevaid kogemuslugusid:
 
Sander Ots, kes on omandanud magistrikraadi jätkusuutliku ettevõtluse ja innovatsiooni erialal Utrechti ülikoolis Hollandis ning asutanud ka ise mitmeid ringmajanduse põhimõtteid järgivaid ettevõtteid, jagab Comodule lugu, kus ta töötab tootejuhina ning on ka nende uue toote “Äike” tootejuht.
 
Sirli Ratasepp, kes on tegevjuht ja kaasasutaja ettevõttes KIRA, mis sündis sõna otseses mõttes vastusena tänapäevasele ületarbimisele. Lühikese elueaga tooted on koormaks nii kandjale kui keskkonnale – nende tootmine kulutab asjatult ressurssi, nukker kvaliteet kurvastab kandjat ning prügi tekib aina juurde. Tegelikult vajame me olenemata kliimavööndist mugavaid ja praktilisi jalanõusid, mis näevad kenad välja ning paitavad südametunnistust ning just sellega KIRA tegelebki.
 
Vestlust juhib Kaisa Hansen, kes on TalTech Uusettevõtluse juht, mentor ja ringmajanduse ekspert. Kaisa on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna, asutanud kaks rohe-iduettevõtet ning MTÜ Circular Economy Estonia.
 
Veebiseminar on eesti keeles ning tasuta kõigile huvilistele. Link saadetakse kõigile registreerunutele vahetult enne ürituse algust.
 
Veebiseminar on osa ürituste seeriast, mida korraldavad teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Loomeinkubaator ja TalTech. Ürituste seeria eesmärk on tutvustada olulisi põhitõdesid ringmajandusest ja julgustada ettevõtteid ressursitõhususele.