Kas mood saab olla jätkusuutlik @ Startup Week Tallinn 2019

🔮 See üritus toimub Startup Week Tallinn 2019 raames, mis tähistab ettevõtliku meelt ja startup kogukonda. Anna oma tulekust kindlasti teada ja registreeri end Eventbrite’is alates 21. oktoobrist. 🔮

Moetööstus on üks peamisi saastavaid tööstusharusid maailmas. Kiudude ja rõivaste tootmine ja levitamine soodustavad keskkonnareostuse eri vorme, sealhulgas vee-, õhu- ja pinnasereostust. Seetõttu on moetööstus otsinud erinevaid lahendusi, et vähendada antud tööstuse globaalset jalajälge. Üks levinud lahendustest on jätkusuutlik mood, kuid kas selline nähtus nagu jätkusuutlik mood on üldse võimalik? Kutsume teid saama antud küsimusele ja ka paljudele teistele vastuseid 14. novembril Loomeinkubaatorisse (Veerenni 24, Tallinn).

Reet Aus on Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur, jätkusuutliku disaini labori eestvedaja ning väärtustava taaskasutuse (upcycling) meetodit rakendav disainer. Platvormi Trash to Trend looja. Ettevõtete Aus Design ja Upmade asutaja.

Stella Runnel on jätkusuutliku disainiga kaubamärgi Stella Soomlais studio peadisainer, mis toodab köögiviljade ja õlidega pargitud nahast käekotte, rahakotte ja aksessuaare naistele ja meestele. Stella Soomlaisi kottide disainid on loodud nii, et neist jääks võimalikult vähe lõikusjääke. Kottide disain lähtub Stella Soomlaisi poolt välja töötatud Round 2 põhimõttest. Lõiked on kavandatud selliselt, et lõikusjoonte sisse on võimalik paigutada väiksemate toodete lõiked.

Kristiina Martin on SEI Tallinna keskkonnajuhtimisprogrammi noorem-ekspert alates 2019. aasta veebruarist. Kristiina töötab ringmajanduse ning säästva tootmise ja tarbimisega seotud projektide kallal.

Karl-Christoph Rebane on moedisainer, kes kasutab suures osas taaskasutatud materjale. Oma esimese kollektsiooniga võitis ta Estonian Fashion Festivali ning käis Ukrainian Fashion Weekil läbi Young Designer võistluse. Tema põhiline sõnum taaskasutusega on see, et taaskasutamine kontseptsioonina pole piisav- tooted peavad olema ka ihaldusväärsed.

Finest Fashion Site on 2019 aastal loodud moeplatvorm. Brändi missiooniks on kogu ühiskonna moetrendide ja sellest tulenevalt ka elustiili ja üldiste hoiakute kujundamine ökoloogiliset vastutustundlikuks ja jätkusuutlikuks. Brändi kodulehelt saab leida vastutustundliku ja jätkusuutliku moealaseid uudiseid, ajalugu, brändide informatsiooni ja tausta. Leiad rohkem: https://finestfashionsite.com/.

REGISTREERIMINE EVENTBRITE’IS >