fbpx

SÜNDMUSED

Ekspordihommik: Sihtturu valimine

Loomeinkubaator koostöös Kaubandus-tööstuskojaga toob seminari raames fookusesse ettevalmistused välisturgudele laienemiseks. Välisturgudel tegutsevate ettevõtjate vahetud kogemused annavad hea võimaluse saada täiendusi ja/või kinnitust oma ettevõtte praegusele ekspordikavale. Seminaril jagavad oma ekspordikogemusi Marit Ilison ning Eesti mööblitootja Oot-Oot Stuudio.

Lisaks kogemuslugudele teeb ettekande ja annab soovitusi edukamaks eksportimiseks Loomeinkubaatori ärimentor Karen K. Burns. Läbivateks teemadeks on sihtrühma ja sihtturu valik, eeltöö vajalikkus ja korraldamine, messid vs cold calling, COVID-19 tingitud mõjutused ekspordile ja tarbimisharjumustele.

ESINEJAD:

Peeter Ilison, Marit Ilison Creative Atelier
Marit Ilison Creative Atelier on kodumaine moebränd, mida peab Marit Ilison koos vend Peeter Ilisoniga aastast 2013. Marit Ilisoni käekirja on nimetatud “sosistavaks luksuseks”, milles kohtuvad kultuuriline taust, isiklikud tunded ja keskkonnasäästlik mõtteviis. „Kõik need väiksed detailid loovadki selle erilise tunde, selle miski, mida me praeguses tihedas maailmas nii igatseme. Meie sooviks on luua rõivaid, mis oleksid olnud erilise tundega nii kümnendeid tagasi, on seda praegu kui ka kaugel tulevikus.“
Marit Ilison Creative Atelier on koostööd teinud luksusmoe veebikaubamajaga Matches Fashion ja müünud oma loomingut nt. yoox.com ja shop-monde.com vahendusel. Marit Ilison brändi on kajastanud teiste hulgas rahvusvahelised väljaanded The New York Times, Vogue Paris, Vogue Italy, Women’s Wear Daily, Dezeen, Stiletto, It’s Nice That ja VICE.

Marko Ala, Oot-Oot Stuudio
Oot-Oot Stuudio on Eesti mööblitootja, kes peab lugu kvaliteedist ja kestvusest. Disainerite Marko Ala ja Joonas Torimi loodud mööblifirma keskendub diivanitele, tugitoolidele ja vooditele. Oot-oot Stuudio filosoofiaks on jätkusuutlikkus läbi vastupidavuse. “Enne Oot-Oot Stuudiot, kui tegelesime Skandinaavia 50- ja 60-ndate mööbli restaureerimisega, nägime selgelt, et läbimõeldud ja kaunid disainerite tooted elavad oma elu mitu ringi.”
Täna töötab Oot-Oot Stuudios kolm disainerit ning kogu disainimine, konstrueerimine, prototüüpimine ja tootmine toimub tihedas koostöös paljude partneritega üle Eesti. Skandinaavialik stiilitunnetus, puhtad ja kerged vormid ning head proportsioonid on kindlasti märksõnad, mis iseloomustavad Oot-Oot Stuudio mööblit.

Karen K Burns
Karen on rahvusvahelise taustaga ettevõtja, olles tegutsenud UK’s, Lähis-Idas kui ka Lõuna-Aafrika Vabariigis nii avalikus- kui erasektoris. Karen on töötanud eri ametikohtadel nii British Telecom’is kui ka Ühendkuningriikide tervishoiusektoris. Hiljem jätkas Karen karjääri Araabia Ühendemiraatides, töötades reklaamivaldkonnas ja Hollywoodi A-klassi filmide tootmises. Hetkel elab Karen Eestis ning on Visory.ai kaasasutaja ja juht.

SIHTRÜHM
Mikro-, väike- ja keskmise suurusega ettevõtted, kellel on huvi ja soov ekspordiga alustada ja/või laiendada.

OSALUSTASU
Loomeinkubaatori inkubatidele, TDH disaineritele ja Kaubandus-tööstuskoja liikmetele osalustasuta 
Kõigile teistele 19€

REGISTREERI SIIN: https://www.koda.ee/et/sundmused/ekspordihommik-sihtturu-valimine