fbpx Põhilise sisu juurde

Seekordne Disain kohtub Teadusega seminar keskendub tarkvara ja tehisintellekti rollile muusikatööstuse tuleviku kujundamisel, mõjutades muusika loomise ja tarbimise viise.

Kuna tehnoloogia ja loomevaldkond üha enam põimuvad, pakub seminar väärtuslikke teadmisi nii tudengitele kui ka professionaalidele muusika- ja tehnoloogiasektoris, avades uusi võimalusi innovatsiooniks ja koostööks. Lisaks Ettevõtlusinkubaatorile ja TalTechile on seekordse seminari kaaskorraldajaks Music Estonia.

Ajakava:

  • 14:00 – 14:15 Tervitussõnad ja sissejuhatus Music Estonia ja TalTechi poolt
  • 14:15 – 14:45 Maris Pihlap ja Markus Palo: Tehisintellekt ja automatiseerimine muusikaproduktsioonis -Kuidas tehisintellekti abil juhitud lahendused saavad muusikaloomise protsessi lihtsustada ja täiustada? Kuskohast läheb loovuse ja eetika piir muusika loomes?
  • 14:45 – 15:15 Karl Õkva –  Thorgate: Praktilised näited tehnoloogia erilahendustest muusika valdkonnas nii Eestist kui välismaalt Kuidas tarkvara lahendusi on kasutatud muusikapärandi talletamises? Kuidas tehnoloogia võib abistada koosloomet muusikas? Juttu tuleb kogemusest Veljo Tormise Virtuaalkeskusega, Rahvusooper Estoniaga kui ka varasematest kogemustest muusika jagamise platvormidest välismaalt (Lõuna-Aafrikast ja Rootsist).
  • 15:15 – 15:45 Kristjan Nõlvak – Scoremusic: Paberivaba muusika loomine ja esitamine Kuidas Scoremusic aitab kujundada muusika vahendamise ja esitamise tulevikku, pakkudes turvalist platvormi digitaalsete nootide haldamiseks ja jagamiseks? Kristjan räägib, kuidas tehnoloogia võimaldab reaalajas koostööd, intellektuaalomandi kaitset ja keskkonnasõbralikke lahendusi, avades uusi ja tõhusaid võimalusi nii muusikutele kui kirjastajatele.
  • 15:45 – 16:00 Music Estonia uue muusikatehnoloogia programmi TechTrack tutvustus.

Seminarile on oodatud muusikatööstuse professionaalid, tehnoloogia valdkonna spetsialistid, ettevõtjad, akadeemikud ja tudengid, kes on huvitatud muusika ja tehnoloogia kokkupuute punktidest.

Esinejad:

Maris Pihlap on muusik, produtsent ja DJ, kes töötab nii sooloartistina kui ka produtsendina teistele muusikutele. Maris on teinud koostööd artistidega nagu EiK, Reket, Jüri Pootsmann, villemdrillem jpt. Ta on õpetanud muusikaproduktsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, oma tegutsemisaja jooksul on ta nomineeritud ka Aasta produtsendi tiitlile. Samuti on tema looming pärjatud nominatsioonidega Eesti muusikaauhindadel.

Markus Palo on muusikaprodutsent ja heliinsener. Oma karjääri jooksul on ta töötanud nii Eesti tipp-artistide kui ka alternatiivskene esindajatega. Näiteks manna, Valge Tüdruk, nublu, 5miinust, INGA ja paljud teised.

Karl Õkva on Thorgate Digitali äriarendusjuht ning on karjääri jooksul kokku puutunud mitmete muusikat ja tehnoloogiat ühendavate lahendustega nii riistvara kui ka tarkvara poolelt.

Kristjan Nõlvak on Scoremusicu asutaja ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri viiuldaja, kes panustab muusikamaailma viimisele digiajastusse, ühendades loomingulise protsessi ja tehnoloogia uuendused. Ta usub, et tehnoloogia saab ja peab toetama loomingulist protsessi läbi vastutustundlike ja jätkusuutlike innovaatiliste lahenduste.

Disain kohtub Teadusega on Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTech’i koostöös toimuv üritustesari. Sarja eesmärk on tuua kokku teadlased ja teemast huvitatud ettevõtjad, et leida võimalusi koostööks. Eesmärk on tutvustada, millised erinevad teadustööd toimuvad TalTech’is ja kuidas on ettevõtjatel võimalik osa saada ülikooli poolt pakutavatest võimalustest.

Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerumine.