Kas oled kunagi mõelnud, kuidas tehnoloogia, disain ja kunst saavad omavahel põimuda? Kuidas 3D-printimine avab uusi võimalusi nii tööstuses kui ka kunstimaailmas?
Sellel sügisel jätkub TalTechi ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatori üritustesari Disain kohtub Teadusega ja esimesel kohtumisel räägime 3D printimise võimalustest.
Ajakava:
- Meelis Pohlak räägib printimise tehnoloogiatest, materjalidest ja arengusuundadest.
- Juhan Soomets tutvustab 3D-ga loodud disaintooteid.
- Lauri Kilusk räägib 3D-prinditavatest keraamilistest materjalidest.
- Alar Niidas tutvustab TalTechis tehtud projekte ja 3D printimise laborite võimalusi ning teeb laborites ka ringkäigu.
Üritus toimub: 26. septembril kell 14-17TalTech’i peamajas (Ehitajate tee 5).
Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerimine!
Esinejad:
Meelis Pohlak, TalTechi inseneriteaduskonna mehaanika ja tööstustehnika instituudi vanemteadur. Lisaks teadustööle õpetab Meelis TalTechis CNC-süsteemide programmeerimist ja 3D-printimist.
Juhan Soomets on Eesti üks esimesi 3D-graafika pioneere, täna 3D-prinditavate jalanõude entusiast, tegeledes selleks vajaliku infrastruktuuri arendusega ning disainiga, olles loonud sel alal fundamentaalselt uusi lahendusi.
Lauri Kilusk on kunstnik, keraamik, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja keraamika töökoja juhataja. Spetsialiseerunud 3D-prinditavate keraamiliste materjalide uurimisele ja katsetamisele otsides traditsioonilisele materjalile uusi väljundeid. On teostanud kunstiteoseid avalikku ruumi, osalenud paljudes kunstiprojektides ja läbi viinud 3D-prindi koolitusi erinevates euroopa ülikoolides.
Alar Niidas on mehaanika ja tööstustehnika instituudi ettevõtlusspetsialist Tallinna Tehnikaülikoolis. Instituudis on tema roll ettevõtluskoostöö arendamine, laborite teenuste pakkumine ning arendusprojektide koordineerimine ja juhtimine. Erasektorist on Alaril kogemus arendusinseneri, tootejuhi ja projektijuhina.
Disain kohtub Teadusega on Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTech’i koostöös toimuv üritustesari. Sarja eesmärk on tuua kokku teadlased ja teemast huvitatud ettevõtjad, et leida võimalusi koostööks. Eesmärk on tutvustada, millised erinevad teadustööd toimuvad TalTech’is ja kuidas on ettevõtjatel võimalik osa saada ülikooli poolt pakutavatest võimalustest.