Ärimudel – Sinu ettevõtte alus

Iga alustava ettevõtja jaoks on oluline panna paika oma ärimudel. See võimalda läbi mõelda, millistest elementidest ettevõte koosneb, kuidas pakub väärtust oma klientidele ja eristub konkurentidest.  

 

Ärimudelit luues tekib mitmeid küsimusi, millele on vaja leida vastused. Kes on minu klient? Milline on ettevõtte väärtuspakkumine, ehk miks peaks klient toodet/teenust ostma ja mis probleemi see tema jaoks lahendab? Kellega tuleb teha koostööd? Millised on ettevõtte tulud ja kulud? 

 

Koolitusel keskendume järgnevatele teemadele: 

  • Ärimudeli olemus ja elemendid 
  • Tuntud ärimudelite tutvustamine ja kaasuse analüüs 
  • Väärtuspakkumine  

 Koolituse käigus viiakse läbi ka praktiline ülesanne, mille käigus õpitakse, kuidas oma ärimudeli väärtuspakkumist esitleda ja kuidas teised seda mõistavad. Koolituse tulemusena mõistab osaleja, milline on ärimudeli olemus ja millistest elementidest see koosneb. Lisaks on võimalik saada kiiret tagasisidet koolitajalt ja teistelt osalistelt.  

Koolituse viib läbi Loomeinkubaatori mentor Kari Maripuu. Kari tegeleb ettevõtlusega üle 20-aasta ja seda peamiselt tehnoloogia valdkonnas, kuid kogemusi on omandatud ka palgatöötajana suurettevõtetes Telia ja IBM. Tema 2010. aastal asutatud tarkvara ettevõte Brightspark on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse mitmetel ettevõtluskonkursil.  

Kari tugevused on personaalmüük ja müügi juhtimine, ettevõtte strateegiline juhtimine, teenuste eksport ja finantsplaneerimine. Ligi 20-aastane juhtimiskogemus on õpetanud Karile väga erinevaid juhtimisülesandeid ning andnud hindamatu pagasi erinevates olukordades äri arendamiseks. Kari on alates 2012. aastast olnud mentoriks EAS Ärimentorprogrammis ja Ajujahis ning viimased aastad aitab kaasa alustavatele ettevõtetele ka Tallinna Loomeinkubaatoris. 

 

Koolitus toimub Loomeinkubaatoris kohapeal (Veerenni 24C). 

 

Osalustasu: 

  • Loomeinkubaatori inkubantidele tasuta 
  • Ühe koolituse hind 40€+km (vali ettevõte/eraisik) 
  • Eelinkubatsiooni raames osalemine 120€+km (registreerides Eelinkubatsioon) 

 

PS! Koolitus on osa terviklikust sarjast ja suunatud eelkõige programmis osalevatele ettevõtjatele.