Ärimudel – praktikum

Ärimudel on ettevõtte tegevuse vundament, mis defineerib kliendi, temale pakutavad tooted või teenused ning mudeli, kuidas ettevõte selle juures raha teenib.

 

Vaatamata sellele, et ettevõtjad järgivad alati alateadlikult mõnda ärimudelit, siis ei pruugi see mudel olla ettevõtte jaoks optimaalne. Kuna ärimudel eristab ettevõtet konkurentsis, siis on oluline ka kõige lihtsam ärimudel kirja panna, et seda saaks aja jooksul pidevalt arendada.

Ärimudeli praktikumis avaneb ettevõtjatel võimalus oma ärimudelit esitleda ning saada sellele kollektiivset tagasisidet. 

Osalemise eelduseks on osalemine 29.03 toimunud ärimudeli teooria koolitusel ja täidetud Business Model Canvas formaadis ärimudel.

Praktikumi viib läbi Loomeinkubaatori mentor Kari Maripuu. Kari tegeleb ettevõtlusega üle 20-aasta ja seda peamiselt tehnoloogia valdkonnas, kuid kogemusi on omandatud ka palgatöötajana suurettevõtetes Telia ja IBM. Tema 2010. aastal asutatud tarkvara ettevõte Brightspark on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse mitmetel ettevõtluskonkursil. 

Kari tugevused on personaalmüük ja müügi juhtimine, ettevõtte strateegiline juhtimine, teenuste eksport ja finantsplaneerimine. Ligi 20-aastane juhtimiskogemus on õpetanud Karile väga erinevaid juhtimisülesandeid ning andnud hindamatu pagasi erinevates olukordades äri arendamiseks. Kari on alates 2012. aastast olnud mentoriks EAS Ärimentorprogrammis ja Ajujahis ning viimased aastad aitab kaasa alustavatele ettevõtetele ka Tallinna Loomeinkubaatoris.

Praktikum on mõeldud ainult Loomeinkubaatori inkubantidele.