Disain kohtub Teadusega: Milliseid tooteid vajab kaitsetööstus?
Tänapäeva kaitsetööstus ei seisne üksnes tehnoloogilises võimekuses, vaid ka nutikates, kasutajakesksetes ja hästi disainitud toodetes. Disain ja teadus kohtuvad ka kaitsesektoris, kus iga uus lahendus võib tähendada paremat kaitset, tõhusamat logistikat või kõrgemat vastupidavust. Tootearendus kaitsetööstuses vajab loovust, täpsust ja tugevat teaduslikku alust – ning selle kõige kokkupuutepunktis sünnibki innovatsioon.
Seekordsel Disain kohtub Teadusega üritusel keskendume kaitsetööstusele ja sellele, kuidas teadus ja disain loovad uusi tooteid, lahendusi ja tehnoloogiaid turvalisema tuleviku nimel.
Seminaril esinevad:
- 13.00-13.30: Kalev Koidumäe (Eesti Kaitse- ja Kosmostööstuse Liit) annab ülevaate Eesti kaitsetööstuse hetkeseisust ja arengusuundadest
- 13.30-14.00: Siim Maivel (Lendurai OÜ) tutvustab mehitamata õhusõidukite arendust
- 14.00-14.30: Erik Kannike (SensusQ) militaartehnoloogia tarkvara välja töötamisest
- 14.30-14.45: Lühike jalasirutuspaus
- 14.45-15.15: Jüri Saska (Baltic Workboats AS) toob esile laevaehituse tähtsuse kaitsetööstuses ja selle väljakutsed
- 15.15-15.30: Tarmo Kattago (Lindante OÜ) tutvustab nutikaid lahendusi militaarseadmete ja -tehnika kandmiseks ning katmiseks
- 15.30-16.00: Henri Schasmin (TalTech) annab ülevaate Tehnikaülikooli tegevusest kaitse- ja julgeolekutehnoloogiate vallas
- 16.00-16.30: Kaitse- ja julgeolekutehnoloogiatega seotud erilabori külastus
Seminar on TASUTA, aga vajalik on registreerimine.
Seminar toimub TalTechis. Täpse ruumiinfo saadame registreerunutele.
Disain kohtub Teadusega on Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTech’i koostöös toimuv üritustesari. Sarja eesmärk on tuua kokku teadlased ja teemast huvitatud ettevõtjad, et leida võimalusi koostööks. Eesmärk on tutvustada, millised erinevad teadustööd toimuvad TalTech’is, kuidas on ettevõtjatel võimalik osa saada ülikooli poolt pakutavatest võimalustest ning innustada teaduslikke lahendusi ettevõtetes.
Disain kohtub Teadusega: Biomaterjalide innovatsioon
Tänapäeva materjaliteadus ja disain on üha enam põimunud, luues innovaatilisi ja jätkusuutlikke lahendusi, mis võivad kujundada meie tulevikku. Biomaterjalid on üheks osaks selles arengus, pakkudes alternatiive traditsioonilistele materjalidele ja avades uusi võimalusi nii disainis kui ka tööstuses.
Seekordsel Disain kohtub Teadusega üritusel keskendume biomaterjalide innovatsioonile ja arendusele.
Seminaril esinevad:
- Disainer Kärt Ojavee tutvustab oma ettekandes biomaterjalide arendust.
- Multidistsiplinaarne disainer Riina Õun jutustab oma tööst peamiselt teeseene bakteriaalse tselluloosiga ja selle moondamisest naha-laadseks materjaliks. Lisaks tuleb jutuks ta töö munakoorebiokomposiidiga ja ka muude materjalidega.
- Gelatexi kaasasutaja ja tegevjuht Märt-Erik Martens jagab ettevõtte kogemust nanofiibriliste materjalide arendamise ja tootmisega.
- Nanordica Medicali kaasasutaja Anna-Liisa Kubo tutvustab innovaatilisi nanotehnoloogial põhinevaid haavahooldustooteid.
Kärt Ojavee (Ph.D.) on kunstnik, disainer ja õppejõud. Tema töö on keskendunud tulevikule ja materjalide kontseptsioonidele. Ta katsetab uute tehnoloogiate ja traditsiooniliste tekstiilide valmistamise tehnikatega, katsetades mõlema eriala piire. 2013. aastal kaitses ta Eesti Kunstiakadeemias lõputöö „Aktiivsed targad sisustustekstiilid: interaktiivsed pehmed väljapanekud“, juhendaja Biorobootika Keskuses Maarja Kruusmaa. Lisaks on ta Eesti Kunstiakadeemia tekstiiliosakonna professor ja magistriõppekava Taidestuudium/Craft Studies juht koos Juss Heinsaluga ja tegev DiMa laboris materjalikogu kuraatorina.
Riina Õun on multidistsiplinaarne disainer, kunstnik ja materjaliarendaja. Ta on lõpetanud Londonis Central Saint Martinsi ülikoolis Material Futures magistriõppe, spetsialiseerudes biodisainile ja materjalide arendamisele ringmajanduse kontekstis. Nahkaksessuaaridisaini taustaga Riinal on eelkõige nahkkinnastele keskendunud bränd Riina O, mis on laiendanud oma ampluaad biodisaini valdkonda. Riina uurib kuidas käsitöö peab kohanduma biomaterjalidega töötamisel. Eesmärgiks on viia materjalid katsetamisjärgust praktiliseks tööstuslikuks kasutamiseks. Riina tegeleb rahvusvahelise näitusetegevuse, loengute andmise ja meistriklasside läbiviimisega.
Märt-Erik Martens on Gelatex Technologies kaasasutaja ja tegevujuht. Gelatex toob nanokiudude tootmisse revolutsiooni oma patenteeritud HaloSpinning tehnoloogiaga, mis võimaldab kiiret ja tõhusat tootmist senisest palju suuremas mahus. Gelatex pakub uudseid lahendusi kultiveeritud liha, regeneratiivse meditsiini ja ravimikatsete vallas, luues taskukohaseid ja skaleeritavaid 3D-nanokiudseid tugistruktuure, mis jäljendavad looduslikku rakuvälist maatriksit. Gelatexi turg kasvab kiiresti, hõlmates meditsiiniseadmeid, farmaatsiat ja toidutehnoloogiat. Gelatexi taga on maailmatasemel teadlased, insenerid ja ärijuhid, kes teevad koostööd strateegiliste partneritega, et viia tehnoloogia kiiremini turule ja muuta homsed materjalid kättesaadavaks juba täna.
Anna-Liisa Kubo on Nanordica Medicali kaasasutaja ja innovatsioonijuht. Eesti idufirma Nanordica Medical on astunud julgelt sellele rajale, et muuta sadade tuhandete patsientide elu. Nende nanotehnoloogiline innovatsioon – hõbeda ja vase ühendatud sünergiline jõud – pakub värsket lootust krooniliste haavade ravis.
Nanordica Medicali toode kujutab endast innovaatilist haavasidet, milles kasutatakse nanoosakeste ja polümeeride kombinatsiooni. Materjalil on erakordne võime inaktiveerida kiiresti mikroorganisme, mis teeb sellest eriti efektiivse antibakteriaalse ravilahenduse.
Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerumine.
Disain kohtub Teadusega on Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTech’i koostöös toimuv üritustesari. Sarja eesmärk on tuua kokku teadlased ja ettevõtjad ning teisest teemast huvitatud huvilised, et leida võimalusi koostööks. Eesmärk on tutvustada, millised erinevad teadustööd toimuvad ülikoolides (eelkõige TalTech’is) ja kuidas on ettevõtjatel võimalik osa saada ülikooli poolt pakutavatest võimalustest.
Tactical Foodpack lugu: Toidutootjana välisturgudel
Ettevõte alustas tegevust aastal 2016, mil nad alustasid uuendusliku külmkuivatamise tehnoloogia abil valmistoitude tootmist. Tänaseks on tootevalik märkimisväärselt laienenud, hõlmates mitmekülgseid eineid, sealhulgas hommikusööke, pearoogasid ja suupisteid, mis on suunatud aktiivsetele inimestele nagu matkajad, seiklussportlased, jahimehed ja purjetajad.
Aastate jooksul on Tactical Foodpack näidanud muljetavaldavat kasvu. Lisaks sihikindlale tööle on ettevõtte kasvu mõjutanud ka globaalsed sündmused nagu COVID-19 pandeemia kui ka geopoliitilised muutused. Ettevõtte on algusest peale olnud ekspordile suunatud ja tänaseks on nende tooted saadaval 37 riigis üle maailma. Klientide hulka kuuluvad nii edasimüüjad, matkapoodid kui ka kaitsetööstus.
2023 aastal viis ettevõte oma tootmise Saksamaale, kuna seal on tootmiseks paremad tingimused ja lihtsustab sisenemist USA turule.
Sündmusel räägime sellest, kuidas Tactical Foodpack alguse sai, milliseid tooteid nad pakuvad, kuidas nad uutele turgudele sisenesid, millal ja miks otsustati avada tootmine Saksamaal ning kuidas seal praegu läheb. Arutleme ka selle üle, millised on peamised erinevused tootmises ja äritegevuses võrreldes Eestiga.
Seminaril jagab kogemuslugu ettevõtte asutaja ja tegevjuht Sverre Puustusmaa.
Sündmus toimub Kultuurikatlas (Kursi tn 3) ja on TASUTA, aga vajalik on registreerumine.
Bold Tuesday: Ettevõtte kasvatamisest, Amazonist ja Ameerika turust
Bold Tuesday sai alguse 2013. aastal, kui disainerid Kairi Kuuskor ja Markus Marks hakkasid looma interaktiivseid maailmakaarte ja postreid. Nende soov inspireerida inimesi unistama, tegutsema ja täiega elama on tänaseks viinud tootevaliku reisiteemast laiema, visioneerimise tööriistade seeriani.
Ettevõte on oma tooteid müünud nii poodides, distribuutori kaudu, messidel kui ka erinevates e-kanalites. Bold Tuesday looming on jõudnud Helsingi ja Milano disaininädalatele, Berliini, Tokyosse ja Pariisi ning leidnud mitmeid rahvusvahelisi edasimüüjaid. Tellimusi on nende veebipoe kaudu saabunud üle kogu maailma, kuid tänaseks on peamine müügikanal Amazon ja sihtturg USA.
Seminaril räägime Bold Tuesday sünniloost, edukast tootearendusprotsessist, müügikanalite valikust, Ameerika turule sisenemisest, Amazoniga alustamisest ja sealsetest eripäradest, julgusest, riskist ja konkurentsist, kitsast ja laiast fookusest, suurimatest õppetundidest ja paljust muust.
Esinejaks on Bold Tuesday üks asutaja Kairi Kuuskor, kes on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ja Saksamaal HfG Karlsruhe’s ning kelle kogemustepagasisse jääb ka töö disainijuhina IT sektoris. Täna tegutseb Kairi lisaks ICF ACC taseme juhtimis- ja ettevõtluscoach’ina, aidates teistel ettevõtjatel oma täit potentsiaali realiseerida.
Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerimine.
Käesolev sündmus toimub projekti “Tallinna Loomeinkubaatori tugiteenused loomeettevõtjatele jätkusuutlikuks arenguks ja ekspordivõimekuse kasvuks” raames ning see on kaasrahastatatud Euroopa Liidu poolt.
Toggl õppetunnid kasvamisest, bootstrappimisest ja ettevõtte ehitamisest
Toggl on loonud lihtsa, kuid geniaalse aja jälgimise tarkvara ning on nüüdseks rahvusvaheline ettevõte miljonite kasutajatega üle maailma. Nad on saavutanud selle kõik ilma väliste investoriteta ja töötades täielikult kaugtöö vormis, kus nende meeskonnaliikmed asuvad erinevates riikides üle maailma.
Seminaril räägime sellest, kuidas ja miks Toggl alguse sai, toote arengust, konkurentidest eristumisest, meeskonna kasvatamisest, kaugtöö tegemisest, turundusest, kasvu rahastamisest, turgudest, suurimatest õppetundidest ja paljust muust.
Kogemust jagab Alari Aho, kes on Toggl OÜ asutaja ja juhatuse liige. Alari on varasemalt töötanud 10a tarkvara arendajana ning tegelenud ettevõtjana üle 20 aasta. Viimased 5 aastat on ta koos teiste Toggli asutajatega tegutsenud lisaks veel ingelinvestorina.
Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerimine.
Käesolev sündmus toimub projekti “Tallinna Loomeinkubaatori tugiteenused loomeettevõtjatele jätkusuutlikuks arenguks ja ekspordivõimekuse kasvuks” raames ning see on kaasrahastatatud Euroopa Liidu poolt.
Disain kohtub Teadusega: Iluinnovatsioon
Milline on teaduse roll innovaatiliste ja looduslähedaste lahenduste loomisel? Seekordses Disain kohtub Teadusega semianarill sukeldume iluinnovatsiooni maailma, kus disain, teadus ja tootearendus käivad käsikäes, et arendada kvaliteetseid, tõhusaid ja jätkusuutlikke ilutooteid.
Meiega jagavad oma kogemusi Tallinna Ülikooli esindajad ning ettevõtete kogemuslugusid jagavad juuksehooldusbränd Rahu Care, looduskosmeetikabränd Nurme ning kosmeetikaohutusest Skin Safe. Lisaks on võimalus külastada ka Tallinna Ülikooli laboreid. Arutleme, kuidas sünnivad uued tooted – milline on arendustöö protsess, milliseid väljakutseid see endaga kaasa toob ning milliseid õppetunde on tootearendajad oma teekonnal saanud.
Kui sind huvitab, kuidas teadus ja disain kujundavad iluvaldkonna tulevikku, siis liitu meiega ja saa osa inspireerivast arutelust!
Asukoht: Tallinna Ülikool (Narva mnt 29) Astra maja ja ruum A-543.
(Astra majja sissepääs on kohe Narva mnt äärest ja uuem klaasist hoone. Ruum asub 5. korrusel. Garderoob on välisuksest sisse tulles paremal ning seejärel saab liftiga 5. korrusele ning sealt edasi A-543 ruumijuhiste järgi.)
Autoga tulles leiab parkimisjuhendi siit: https://www.tlu.ee/kuidas-tulla-ja-parkida#autoga
Esinejad:
Maria Martšenko on Tallinna Ülikooli tooteinnovatsiooni peaspetsialist ja ettevõtluskoostöö ja partnerlussuhete talituse EXU ettevõtluskoostöö koordinaator. Oma ettekandes tutvustab ta molekulaarteaduste labori teadusteenuseid ning teadus- ja arendusprojekte kosmeetika ja loodusressursside väärindamise valdkonnas.
Mari-Liis Leinus on Tallinna Ülikooli keemilise analüüsi katselabori juhataja. Ta tutvustab molekulaarteaduste labori analüüsivõimalusi, sh toob näiteid kosmeetika valdkonna teadus- ja arendusprojektide raames teostatud analüüsidest.
Kiur Lootus on Nurme Looduskosmeetika OÜ tegevjuht. Harvardi ülikooli uurijad avastasid, et generalistist juhtidega teadlaste meeskonnad tegid rohkem innovatsiooni, kui ekspertide poolt juhitud meeskonnad. Kiur on generalist, kelle eesmärgiks on omada suurt pilti, loomaks igapäevaselt võimalusi teaduse ja disaini ühendamiseks organisatsioonis. Innovatsioon sünnib siis, kui sellele luuakse soodsad tingimused.
Paula Heintare on juuksehooldustoodete brändi Rahu Care asutaja. Rahu Care arendab, toodab ja müüb jätkusuutlikus formaadis peanaha- ja juuksehooldustooteid. Põhifookus on ühendada jätkusuutlikkus, kvaliteet ja teadus. Nende kõrval on olulisel kohal peanaha heaolu. Paula taust on juuksehooldusvaldkonnas, kus on nüüdseks tegutsenud 10 aastat juuksurina.
Triin Truu on kosmeetikatoodete ohutushindaja (Skin Safe OÜ) ning kosmeetika keemik (Nordic Formulation Lab). Triinu missioon on aidata kaasa Eesti kosmeetikatööstuse eduloole läbi kosmeetikaohutuse ning teadliku ja oskusliku tootearenduse. Oma ettekandes räägib Triin, kui tähtis on juba tootearenduse faasis silmas pidada kosmeetika regulatsiooni ning kui oluline on järjepidev monitoorimine, et toode vastaks regulatsioonile kogu müügiperioodi jooksul.
Disain kohtub Teadusega on Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTech’i koostöös toimuv üritustesari. Sarja eesmärk on tuua kokku teadlased ja teemast huvitatud ettevõtjad, et leida võimalusi koostööks. Eesmärk on tutvustada, millised erinevad teadustööd toimuvad TalTech’is ja kuidas on ettevõtjatel võimalik osa saada ülikooli poolt pakutavatest võimalustest.
Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerumine.
From Streets to Startups: A Showman’s Story + Community event
Now, he’s applying those same skills to the business world—importing premium Australian drinks, running one of Tallinn’s most unique theatre-bars, and coaching startups on how to pitch like pros.
Dan will share his experiences of building businesses in Estonia, navigating unexpected challenges, and how his background in circus, theatre, and live entertainment gives him a unique edge in business, pitching, and event organization.
Event takes place in Heldeke (Tööstuse 13).
Registration is requiered!
Timetable of the event:
- Dan story: 16:00 – 17:30
- Networking: 17:30 – 18:30
Disain kohtub Teadusega: Tarkvara ja tehisintellekti roll muusikatööstuse tulevikus
Kuna tehnoloogia ja loomevaldkond üha enam põimuvad, pakub seminar väärtuslikke teadmisi nii tudengitele kui ka professionaalidele muusika- ja tehnoloogiasektoris, avades uusi võimalusi innovatsiooniks ja koostööks. Lisaks Ettevõtlusinkubaatorile ja TalTechile on seekordse seminari kaaskorraldajaks Music Estonia.
Ajakava:
- 14:00 – 14:15 Tervitussõnad ja sissejuhatus Music Estonia ja TalTechi poolt
- 14:15 – 14:45 Maris Pihlap ja Markus Palo: Tehisintellekt ja automatiseerimine muusikaproduktsioonis -Kuidas tehisintellekti abil juhitud lahendused saavad muusikaloomise protsessi lihtsustada ja täiustada? Kuskohast läheb loovuse ja eetika piir muusika loomes?
- 14:45 – 15:15 Karl Õkva – Thorgate: Praktilised näited tehnoloogia erilahendustest muusika valdkonnas nii Eestist kui välismaalt – Kuidas tarkvara lahendusi on kasutatud muusikapärandi talletamises? Kuidas tehnoloogia võib abistada koosloomet muusikas? Juttu tuleb kogemusest Veljo Tormise Virtuaalkeskusega, Rahvusooper Estoniaga kui ka varasematest kogemustest muusika jagamise platvormidest välismaalt (Lõuna-Aafrikast ja Rootsist).
- 15:15 – 15:45 Kristjan Nõlvak – Scoremusic: Paberivaba muusika loomine ja esitamine Kuidas Scoremusic aitab kujundada muusika vahendamise ja esitamise tulevikku, pakkudes turvalist platvormi digitaalsete nootide haldamiseks ja jagamiseks? Kristjan räägib, kuidas tehnoloogia võimaldab reaalajas koostööd, intellektuaalomandi kaitset ja keskkonnasõbralikke lahendusi, avades uusi ja tõhusaid võimalusi nii muusikutele kui kirjastajatele.
- 15:45 – 16:00 Music Estonia uue muusikatehnoloogia programmi TechTrack tutvustus.
Seminarile on oodatud muusikatööstuse professionaalid, tehnoloogia valdkonna spetsialistid, ettevõtjad, akadeemikud ja tudengid, kes on huvitatud muusika ja tehnoloogia kokkupuute punktidest.
Esinejad:
Maris Pihlap on muusik, produtsent ja DJ, kes töötab nii sooloartistina kui ka produtsendina teistele muusikutele. Maris on teinud koostööd artistidega nagu EiK, Reket, Jüri Pootsmann, villemdrillem jpt. Ta on õpetanud muusikaproduktsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, oma tegutsemisaja jooksul on ta nomineeritud ka Aasta produtsendi tiitlile. Samuti on tema looming pärjatud nominatsioonidega Eesti muusikaauhindadel.
Markus Palo on muusikaprodutsent ja heliinsener. Oma karjääri jooksul on ta töötanud nii Eesti tipp-artistide kui ka alternatiivskene esindajatega. Näiteks manna, Valge Tüdruk, nublu, 5miinust, INGA ja paljud teised.
Karl Õkva on Thorgate Digitali äriarendusjuht ning on karjääri jooksul kokku puutunud mitmete muusikat ja tehnoloogiat ühendavate lahendustega nii riistvara kui ka tarkvara poolelt.
Kristjan Nõlvak on Scoremusicu asutaja ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri viiuldaja, kes panustab muusikamaailma viimisele digiajastusse, ühendades loomingulise protsessi ja tehnoloogia uuendused. Ta usub, et tehnoloogia saab ja peab toetama loomingulist protsessi läbi vastutustundlike ja jätkusuutlike innovaatiliste lahenduste.
Disain kohtub Teadusega on Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTech’i koostöös toimuv üritustesari. Sarja eesmärk on tuua kokku teadlased ja teemast huvitatud ettevõtjad, et leida võimalusi koostööks. Eesmärk on tutvustada, millised erinevad teadustööd toimuvad TalTech’is ja kuidas on ettevõtjatel võimalik osa saada ülikooli poolt pakutavatest võimalustest.
Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerumine.
Disain kohtub Disainiga: Tõnis Vellama teekond disainerina
Tõnis Vellama on valgustite disainile pühendunud alates Kunstiakadeemia lõputööst – välisvalgusti sari, millest teostatud osa oli Rahvusraamatukogu peasissekäigutee valgustid.
Enne oma ettevõtte asutamist on Tõnis töötanud viis aastat Taani disainibüroos Jacob Jensen Design ja viis aastat Norra valgustitootja Glamox Eesti tehase disainerina. Ta on SEOS Valgustuse autorikollektsiooni looja ja paljude ühiskondlike ruumide originaalvalgustite autor, mille hulgas on kontserdisaale, hotelle, saatkondi.
Tõnise üheks stiilinäiteks on moodsad lühtrid, kus on kombineeritud klassikaliste lühtrite vorm uusimate valgustehniliste võimalustega. Tema käekirja võiks tinglikult nimetada terminiga romantiline minimalism. SEOS valgustid on osalenud paljude Eesti disaini tutvustavate näituste väljapanekutes üle maailma.
Kogemuslool kuuleme:
- Millal tekkis huvi disaini ja täpsemalt valgustite vastu? Millised olid esimesed katsetused?
- Millised on olnud arenguhüpped disainerina?
- Millal sai alguse bränd SEOS Valgustus? Milline on olnud firma areng läbi aastate?
- Millised on olnud suuremad kasvuhüpped ja planeeritud kasvustrateegia?
- Milline osa on ekspordil?
- Milline on visioon järgmiseks viieks aastaks?
Üritus toimub SEOS Valgustuse stuudios Liimi 6/2.
Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerimine.
Käesolev sündmus toimub projekti “Tallinna Loomeinkubaatori tugiteenused loomeettevõtjatele jätkusuutlikuks arenguks ja ekspordivõimekuse kasvuks” raames ning see on kaasrahastatatud Euroopa Liidu poolt.
Disain kohtub Teadusega: Tööstusjäägid uuele ringile
Tänu teaduslikele läbimurretele ja uuenduslikele koostöövormidele on võimalik leida lahendusi keerukatele probleemidele, alates jäätmekäitlusest kuni uute kemikaalide ja materjalide tootmiseni.
Üritustesari “Disain kohtub Teadusega” vaatab seekord otsa keemia- ja keskkonnatehnoloogiale ja arutleme, kuidas teadus saab toetada tööstuse arengut ja kestlikkust, pakkudes lahendusi orgaaniliste materjalide ja jääkide väärindamiseks ning ringmajanduse edendamiseks.
Ajakava:
- Allan Niidu teeb sissejuhatus teemasse.
- Kristiina Kaldas räägib tööstuskeemia labori projektidest ja võimekustest (eeskätt keeruliste orgaaniliste materjalide kasutamisest kemikaalide tootmise lähteainetena).
- Maria Reinaas jagab kogemust koostööst ülikooliga Kerox protsessi loomisel ja tööstusdoktorantuuri võimalustest.
- Mai Uibu tutvustab ringprotsesse põlevkivituha väärindamiseks.
- Labori ringkäik tööstuskeemia ja anorgaaniliste materjalide teaduslaboris.
Üritus toimub TalTech peamajas (Ehitajate tee 5, Tallinn). Täpne ruum TBC.
Esinejad:
Allan Niidu on Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledži rakendusliku keemia professor.
Kristiina Kaldas on TalTechi keemia ja biotehnoloogia instituudi vanemteadur.
Maria Reinaas on tööstusdoktorant ja Kerogen OÜ projektijuht.
Mai Uibu on TalTechi materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi vanemteadur.
Disain kohtub Teadusega on Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja TalTech’i koostöös toimuv üritustesari. Sarja eesmärk on tuua kokku teadlased ja teemast huvitatud ettevõtjad, et leida võimalusi koostööks. Eesmärk on tutvustada, millised erinevad teadustööd toimuvad TalTech’is ja kuidas on ettevõtjatel võimalik osa saada ülikooli poolt pakutavatest võimalustest.
Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerumine.