fbpx Põhilise sisu juurde

Eesti Disainikeskuse seminar: Ringmajanduse “Kuidas?” sessioon 9: Innovaatilised postipakendid

MILLAL? 29.11.2022 kl 15:00-16:30 / Zoomis (lingi saadame registreerunutele)

KES ESINEB:
Low imPACK 
Artproof
PAKOO & Upstairs 

Moderaator: Piibe Tomp

REGISTREERI END VEEBINARILE

Sügisene ringmajanduse “Kuidas?” vestlusring tutvustab Eesti ettevõtteid, kes on võtnud enda missiooniks vähendada maailmas kuhjuvat pakendiprügi ning teevad seda läbi jätkusuutlike postipakendite väljatöötamise ja turule toomisega.

“Kuidas?” webinaridel väldime abstraktseid kontseptsioone ja otsime vastust küsimusele: kuidas on asi ellu toodud? Miks on sellist jätkusuutlikku lahendust tegema hakatud? Kuidas selle arendamine käis (mis oli lihtne, põnev, raske)? Mis on tänaseks saanud? Selline lähenemine aitab kuulajatel ja kõnelejatel õppida ja inspireeruda tegelikust kogemusest.  

Ringmajanduse “Kuidas?” sessioonid on avatud ruum ettevõtetele ja disaineritele oma kogemuste vahetamiseks. Kuulama on oodatud kõik ringmajanduse huvilised, ettevõtjad ja ettevõtete esindajad, disainerid, ringmajanduse ja -disainieksperdid, tootearendajad, turundajad jt. Varasemad “Kuidas?” sarja webinarid on järelvaadatavad siin.  

Sessioone korraldavad Eesti Disainikeskus ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon.

Esinejatest:

Liis Tiisvelt / Low imPACK

Liis on moedisainer, ettevõtja ja tekstiilijäätmeid väärindava startup’i Low imPACK üks asutajatest. Liis on omandanud Rõiva- ja tekstiiliala ressurssikorralduse bakalaureusekraadi ning lõpetanud Tekstiilitehnoloogia magistratuuri. Idee hakata tootma tekstiiliprügist taaskasutatavaid e-kaubanduse pakendeid sündiski koostöös Taltech’iga magistritöö raames. Novembris 2022 piloteerib ettevõte oma uudseid ringluspakendeid esimeste kohalike e-poe klientidega ning planeerib peatselt minna välisturgudele.

Eero Valge / Artproof

Artproof on teenusele orienteeritud suureformaadilise kunsti labor, kelle klientideks on kunstnikud, galeriid ja muuseumid üle maailma. Artproofi eripäraks on suurte ja keeruliste projektide teostamise võimekus, mille sarnast lähipiirkonnas ei leidu. Pakutava teenuse sisuks on kunstnikule täislahenduse pakkumine alates kunstiteoste skaneerimisest, printimisest ja transpordist, jätkates raamimise ning viimistlemisega ning lõpetades tööde pakkimise ning kõikehõlmava logistikateenusega. Kuna kunstiteoste transportimine on Artproofi jaoks igapäevane väljakutse, siis pakendite arendamine on olnud ettevõtte arengust osa algusest peale. Erinevatele klientidele ning erinevatesse sihtkohtadesse kunsti saatmisel on väga erinevad nõudmised, kuid üks ühine nimetaja on turvalisus. Kui turvalisus on tagatud, siis järgneb terve rida omadusi, mis teeb kliendi elu mugavamaks ning lisab Artproofi pakendile tugeva konkurentsieelise. Nende omaduste seas üldse mitte vähetähtis ei ole pakendist loodussõbralikult vabanemine ning uuesti ringlusesse laskmine.

Eero on Artrpoofi üks asutajatest ning on mänginud võtmerolli kõikide peamiste toodete sünni juures. Eraelus on Eero aktiivne nokitseja ning erinevate toodete arendamine on Artproofis tema jaoks üks motiveerimavaid töid. Kunstivaldkonnas on palju töid, mis erinevad pakutavatest standardlahendustest, kuna iga kunstnik on erinev ning nende soovid on tihtilugu üllatavalt originaalsed. Eero ülesandeks on koostöös kunstnikuga parimate lahenduste leidmine.

Urmo Kiis / Pakoo

Urmo Kiis on ettevõtte Pakoo tegevjuht ning asutajaliige. Tal on üle seitsme aasta pikkune kogemus logistikasektoris, täpsemalt e-kaubandus tarneahela juhtimises ning haldamises. 2021. aasta lõpus tuli Urmol naiivne idee parandada maailma ring-pakendite näol ning seni on ta seda ülesannet koos oma sõbra Karl Erik Vanemaga üritanud lahendada. Urmo armastab muusikat ning liikuvaid eluviise, on aastase lapse isa ning Getting Things Done mentaliteediga.

Pavel Sidorenko ja Vitali Valtanen / Upstairs Studio

Artproof BOX disainilahenduse välja töötanud Upstairs Studio disaineritel Pavelil ja Vitalil on enam kui 8 aastat kogemusi disainivaldkonnas. Kombineerides strateegia, teadusuuringud ja disainimõtlemise, loovad nad lihtsaid ja elukeskseid lahendusi, tehes disaini pidevalt muutuva maailma jaoks.  

Upstairs disainerid usuvad, et empaatia ja analüüsiga tehtud disain viib toote parema mõistmiseni. Stuudio professionaalne meeskond teeb koostööd eri valdkondade vahel, et leida kohanduvaid ja loomingulisi lahendusi, mis teenivad ja rõõmustavad.

Upstairs Studio aitas luua ka Pakoo lahendust, nii pakendit kui ka visuaalset identiteeti.

Piibe Tomp / TOKU

Piibe on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari-ja köitedisaini eriala. Hetkel jätkab ta oma õpinguid tootedisaini teaduskonnas. Alates 2017. aastast on Piibe töötanud Eesti jalatsibrändi TOKU peadisainerina, tehtud loomingu eest pälvis ta ka Eesti parima nooredisaineri auhinna SÄSI. Disainides inspireerib teda parimate jätkusuutlike lahenduste leidmine, seda nii tarbija kui ka tootja jaoks. Kuna tema loome tulemiks on asjad, siis disainiprotsessis ei unusta ta ka keskkonda, püüdes teha parimaid võimalikke valikuid.