fbpx Põhilise sisu juurde

Kuidas leida oma toodetele tarnijaid ja materjale? Materjalide ja tarnijate leidmine on füüsiliste toodete puhul tihti üks keerukamaid väljakutseid. Materjale on küll lõputult, aga enda ettevõtte jaoks õige leidmine on pikk protsess. Samuti on vaja sobiva tarnija leidmise jaoks teha põhjalikku eeltööd. 

 

19. oktoobril toimuval seminaril jagavad oma kogemust materjalide ning tarnijate leidmisega KIRA kaasasutaja Sirli Ratasepp ja Materjalivoog kaasasutaja Mayri Tiido. Uusi põnevaid materjale tutvustavad Future Fabrics ja Material District messide põhjal Loomeinkubaatori konsultandid Helen Arme ja Monika Pärnsalu.

Küsimused, millele KIRA ettekandes vastused leiame:

  1. Kuidas ja kust kontakte leida?
  2. Kuidas näidiseid tellida?
  3. Tarnijate analüüs. Millega arvestada pakkumiste võrdlemisel? (tarneklauslid, tarneaeg, lisakulud, transpordihind)
  4. Leping ja tingimused (maksetähtaeg, tarneaeg, transpordiviis, tarnklausel, kindlustus, leppetrahvid jne)
  5. Kui pikk on protsess esimesest kontaktist kuni lõpptoote valmimiseni?
  6. Kuidas tootja töögraafikusse ennast sisse saada?
  7. Mida teha, kuidas tagastada?

Teemad, millele Materjalivoog keskendub:

  1. Ringmajanduse lühike tutvustus
  2. Miks kasutada jääke?
  3. Mõju keskkonnale uue materjali tootmiseks
  4. Milliste materjalide jäägid Eestis üle on?
  5. Kuidas jäätmehoidjale läheneda?
  6. Kuidas protsess välja näeb?
  7. Mida saab jäätmetest teha ja kus toota?
  8. Näited, kuidas on oskuslikult jäätmeid ära kasutatud.

 

Oma kogemust ringmajanduslike materjalidega jagab Mayri Tiido, kes on 10 aastase kogemusega täiskasvanute koolitaja. Ta on üks iduettevõtte Materjalivoog kaasasutajatest. Materjalivoog on ettevõtetevaheline koostööplatvorm, mis võimaldab tootjatel kas oma materjalijääke väärindada või tootmise sisendiks teisest materjali leida. Lisaks Materjalivoos tegutsemisele toetab Mayri organisatsioone ja ettevõtteid läbi koolituste ja mentorluse ringmajanduse suunas sammude astumisel. 

Teiseks esinejaks on Sirli Ratasepp, kes on KIRA jalatsibrändi kaasasutaja. KIRA jalatsibränd sündis sõna otseses mõttes vastusena tänapäevasele ületarbimisele.  Lühikese elueaga tooted on koormaks nii kandjale kui keskkonnale – nende tootmine kulutab asjatult ressurssi, nukker kvaliteet kurvastab kandjat ning prügi tekib aina juurde. Tegelikult vajame me olenemata kliimavööndist mugavaid ja praktilisi jalanõusid, mis näevad kenad välja ning paitavad südametunnistust, sest need on valminud jätkusuutlikul moel.
Põhjamaadele omaselt on KIRA stiil lihtne, elegantne ja mis peamine – ajatu.  Kodumaise jalatsibrändi KIRA üks kaasasutajatest on Sirli Ratasepp, kes on viimased 15 aastat töötanud turundusvaldkonnas. Teda on alati kõnetanud disain ning keskkonna teemad, mille kokku liitmisel sündiski KIRA. 

Lisaks jagavad uute ja innovaatiliste materjalide kohta infot Loomeinkubaatori konsultandid Helen Arme ja Monika Pärnsalu.

Seminar toimub Loomeinkubaatoris kohapeal (Veerenni 24C) ja on TASUTA, kuid vajalik on registreerimine.