Muutuste disain: Genova Ülikool ja Genova BeDesign Week

Ettevõtlusinkubaator osaleb CiD Innovation Alliance rahvusvahelises projektis, mille raames toimus Muutuste disaini konverents. Konverents toimus Genova Ülikoolis ja Genova BeDesign Weeki raames, tuues kokku disaini, teaduse ja arhitektuuri juhtivad esindajad, et uurida uuenduslikke lähenemisviise jätkusuutlikkusele ja ringmajandusele disainis. Üritusel rõhutati disainerite rolli jätkusuutlikuma tuleviku kujundamisel, eriti materjalide innovatsiooni, süsteemsete muutuste ja interdistsiplinaarse koostöö kaudu.
Põhiettekannetel esinesid silmapaistvad esinejad, nagu Emma van der Leest, kes uuris biodisaini potentsiaali; Davide Crippa, kes arutles arhitektuuri muutuva rolli üle jätkusuutlikkuses; ja Laura Brun Isola Designist, kes rõhutas kogu tööstusharu hõlmavaid nihkeid ringmajanduse suunas. Järgnes elav ümarlauaarutelu, mis võimaldas osalejatel esinejatega nendel olulistel teemadel otse suhelda.
Pärastlõunal tutvustati dünaamilises PechaKucha stiilis posterite sessioonis uusi uuringuid kogu Euroopast. Teemad ulatusid vetikapõhistest materjalidest ja katastroofijärgsest varjualuste disainist kuni jätkusuutlike materjalide sensoorse analüüsi ja biotootmiseni. Need sisutihedad ettekanded peegeldasid disaini ja keskkonnavastutuse ristumiskohas toimuvate eksperimentide laia mitmekesisust.
UniGe kureeritud viimasel näitusel esitleti käegakatsutavaid disainiuuendusi – nagu biolagunevad komposiidid ja ümbermõeldud looduslikud materjalid –, rõhutades teemat „disainerid tegutsemas“.
Konverentsi teine päev keskendus ringdisaini väljakutsetele, kus CiD Erasmus+ projekti partnerid esitlesid oma ühiseid jõupingutusi süsteemsete muutuste edendamiseks hariduse ja kohaliku tegevuse kaudu. Märkimisväärsed põhiettekanded käsitlesid materjaliinnovatsiooni ja ringmajanduse arhitektuurilisi tagajärgi, lõpetades tulevikku suunatud ja inspireeriva ürituse.






CiD projekti juhivad 11 partnerit üle Euroopa, et arendada innovatsiooni teadus- ja koolitustegevuses urbanismi, arhitektuuri ning toote- ja teenustedisaini alal. Peamised teemad on uus nägemus ringmajanduse disainist, linnamuutus kliimaneutraalsuse suunas ja bioinnovatsioon renoveerimislaine jaoks. Projekti kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa Hariduse ja Kultuuri Rakendusagentuuri EACEA kaudu toetuslepingu nr 101111686 alusel.