MELT innovatsioonifoorum 2024 – „Tehisaru – kas parema tuleviku looja?”

11. märts 2024

Kõik me oleme teadlikult või vähem teadlikult leidnud end situatsioonis, kus äsja mõeldud mõtted ilmuvad äkitselt meie veebiotsingutesse või kasutatavasse rakendustesse. Niisamuti tundub meile justkui tavaline, et taksot tellides leiab vastav aplikatsioon meile minutilise täpsusega saabumisajaga takso või lähima jagamisteenusega masina asukoha. Nende kõigi aluseks on algoritmid, mille põhiolemuseks on andmete pealt järelduste tegemine. Oleme tunnistajaks tehisintellekti ehk AI (artificial intelligence) revolutsioonile, mis mõjutab meid kõiki. Ühtaegu tundub see meile nii mugav, samas aga ka veidi hirmutav.

Andmetest kui uuest naftast on ettevõtluses räägitud juba viimased kümmekond aastat, nüüd loob suurte andmemahtude kiire analüüsivõimekus konkurentsieeliseid äritegevuseks, vabastades ühtlasi nii ajalist kui inimressurssi. Tehisintellekti kiire areng mõjutab üha enam ettevõtteid, nende ärimudeleid ja arengustrateegiaid. Kas AI saab olla ettevõtte kasvu ja arengu mootor või võib see kaasa tuua ootamatuid väljakutseid ja riske?

Tänavune MELT innovatsioonikonverents viib meid sügavale tehismõistuse maailma, kus ristuvad tehnoloogia, tänapäev ja tulevik. Uurime, kuidas tehisintellekt mõjutab erinevaid ettevõtteid ja majandusharusid, millised on selle peamised võimalused ja ohud ning kuidas ettevõtted saavad neid väljakutseid ja riske hallata.

Üha globaliseeruvas maailmas jäävad ellu need ettevõtted, kes suudavad tehnoloogia arenguga kiiresti kaasa minna. Võidavad need, kes on suutnud või on suutelised võimalikult palju oma äri- või tootmisprotsesse automatiseerida, seda nii tootmise kui teeninduse vallas. Häid näiteid tehisintellekti arendusvõimalustest või senistest praktilistest kogemustest selle rakendamisel on paljudel ettevõtetel jagada.

Innovatsioonifoorumi üks partneritest, teadus- ja ärilinnak Tehnopol toobki läbi ettevõtete lugude lavale AI arenguprogrammi õpikohad ja tutvustab tehisintellektipõhiste ehk andmemahukate ideede rahastusvõimalusi.

Tallinna ettevõtluskeskuse esimeses teemaplokis astuvad lavale esinejad, kellel on praktiline kogemus ja teadmised tehisintellekti rakendamisest ettevõtetes, seda nii tootmisprotsessis, kvaliteedikontrollis, varude haldamisel, kui ka tarneahela optimeerimisel. Eraldi fookusesse toome ka tehisaru kasutamise personalijuhtimises.  Uurime, kuidas saab AI aidata ettevõtteid näiteks värbamisel ja hiljem ka talentide juhtimisel.

Tehisaru tulevikunägemust ning sellega kaasnevat käsitletakse Tallinna Loomeinkubaatori teemasessioonis, kus arutleme, mis on muutunud AI tulekuga meie elus ja töös, ning mis veel muutuma hakkab, kuidas on tehisaru loomeettevõtjatele kasulik olnud ja kuidas seda praktikas kasutada. Millised on need uued oskused, mida peame seoses tehisintellektiga omandama ja milline on üldse inimese roll selles maailmas?

Tule MELT innovatsioonikonverentsile ja saa teada, kuidas tehisintellekt võiks mõjutada Sinu ettevõtte käekäiku, millest alustada selle rakendamisel, milliseid vigu vältida või kellelt abi küsida ning loo kontakte teiste ettevõtjate ja ekspertidega, kes jagavad sarnast huvi tehisintellekti vastu.

Lisaks sisukale programmile on Kultuurikatlas avatud traditsiooniline showcase ala, kus on võimalik tutvuda Eesti ettevõtjate uuenduslike ning maailmamuutvate toodete ja teenustega. Päev lõppeb meeleoluka networkinguga, et vabamas õhkkonnas päeva jooksul kogetud muljeid vahetada.

16. aprillil 2024 Tallinna Kultuurikatlas toimuv MELT innovatsioonifoorum saab teoks tänu Tallinna ettevõtluskeskuse, Tallinna Loomeinkubaatori ning Tallinna teadus- ja ärilinnak Tehnopoli ühisele pingutusele.