Mis on visuaalne kaubandus ja kuidas seda enda kasuks pöörata?

26. apr 2023

Tallinn Design House’is toimus koostöös Loomeinkubaatoriga Visual Merchandising seminar, mille viis läbi pikaaegse kogemusega praktik Dianna M.H. Larsen Taanist. Visual Merchandising ehk visuaalne kaubandus on turunduspraktika, mis kasutab klientide tähelepanu äratamiseks ruumi asetust, värve, valgustust, ekraane, tehnoloogiat ja muid elemente. 

Dianna M.H. Larsen on moevaldkonnas tegutsenud alates 1993. aastast. Sellest ajast peale on ta tegelenud visuaalse kaubanduse valdkonnas ning teinud koostööd paljude ülemaailmsete rõivabrändidega – näiteks Tommy Hilfiger ja Max Mara, ning samuti mööbli- ja sisekujunduspoodidega. Lisaks hinnatakse teda kui head müügipersonali koolitajat. Tal on ka kogemus nutikate visuaalide loomisega, mis poe käivet oluliselt suurendavad.

 

Olulised tähelepanekud, mida Dianna M.H Larsen seminaril välja tõi:

  • Oluline on klienti kohelda külalisena ja teda tuleb vastu võtta nagu oma kodus. Vastavalt sellele peab temaga suhtlema ja tegema talle ka komplimente.
  • Kliendil peab poodi või stuudiot külastades tekkima wow-effekt. Oluline on silmas pidada, milline on kliendi esmamulje ja see peab tekkima koheselt poodi sisenedes.
  • Kõik kohad poes peavad olema Instagrami sõbralikud. Kliendid soovivad tänapäeval kõigest pilte teha ja see annab ka ettevõttele võimaluse kasutada igat poe nurka sisu loomiseks.
  • Selle asemel, et stuudios või showroomis midagi lihtsalt ümber tõsta, siis on soovitus kõik asjad eemaldada ja uuesti üles seada.
  • Asjade paigutamisel jälgida värvide sobivust. Ühte värvi asjad võiks hoida koos ja kui on palju mustrilisi tooteid, siis hoida ikkagi sarnast tooni asjad ühes kohas.
  • Üheks soovituseks oli uute toodete lahti pakkimine teha poe alal ja kliendile nähtavalt. Nii tekib külastaval kliendil tunne, et tema näeb neid asju kõige esimesena. See tekitab koheselt uudishimu ja samas ka kaasatuse tunnet.
  • Asju välja pannes ei tohiks kõige väljapaistvamasse kohta panna “igavaid” tooteid, vaid need, mis koheselt pilgu haaravad. On vaja pilkupüüdvaid tooteid, mida sihipäraselt kasutada ka woweffektiga mannekeenide riietamisel.
  • Kliendiga peab julgelt rääkima ettevõttest – neile meeldib teada!

 

Lisaks seminarile sai koostöös Diannaga uue välimuse ka Tallinn Design House’i showroom, mida saab külastada aadressil Rotermanni 14. Vaata oma silmaga, milliseid põnevaid disaintooteid sealt leida võib!

Ole kursis sarnaste koolituste ja sündmustega: https://inkubaator.tallinn.ee/kalender/