Aprillis toimuv MELT innovatsioonifoorum inspireerib lennukamalt mõtlema

28. märts 2023

Kaheksandat korda toimuv MELT innovatsioonifoorum leiab aset 11. aprillil Kultuurikatlas. Ettevõtluse arengule keskenduv igakevadine tippsündmus toob kokku mõttekaaslased, et jagada tulevikuideid ning märgata innovatsioonivõimalusi meie ümber.

“Võrgustumine ja koostöö on tänapäeva ettevõtluses ülimalt oluline. Just seetõttu korraldabki Tallinn koos partneritega igakevadist foorumit, kus ettevõtjad saavad kuulata inspireerivaid lugusid, leida innovatsioonialaseks koostööks vajalikud partnerid ja loodetavasti sünnib siit ka edukaid tooteid ja teenuseid,” selgitab abilinnapea Joosep Vimm.

MELT innovatsioonifoorumil on sel aastal 30 esinejat. Peaesinejaks on hollandlane Patrick van der Pijl – Business Model Inc tegevjuht, inspiratsioonikõneleja ja innovatsioonistrateeg. Ta on konverentsidel esinenud üle 500 korra, enam kui 30 riigis, loonud üle 100 innovatsioonikiirendi ja nõustanud innovatsioonistrateegia loomisel mitmeid globaalseid ettevõtteid, nagu näiteks Hitachi, Ikea, MARS, Microsoft, Heineken ja Toyota. Van der Pijl on bestselleriks saanud raamatu “Business Model Generation” autor, mida müüdi üle nelja miljoni eksemplari 37 keeles.

Loomeinkubaator estleb MELTil kahte paneeli. Ühes paneelis tuleb teemaks sooloettevõtlus ja kuidas panna head ideed enda kasuks tööle? Paneelis osalevad ettevõtjad Ailen Põld (Fibami), Berit Kaschan (Biblionaut), Priit Kallas (Dreamgrow) ja Mari Arnover (Kliendiuuringud). Teise teemana siseneme põnevasse virtuaalreaalsuse, metaversumi ja mängunduse maailma. Milliseid võimalusi uued meediumid ettevõtjatele pakuvad? Mis on digikultuur ja kuidas saavad Eesti ettevõtjad selles vallas esirinnas olla? Paneelis osalevad Indrek Ibrus (Tallinna Ülikool), Marten Palu (Gamecan ja Gamedev), Kirke Leinatamm (Scopus studio, EEVA) ja Rein Zobel (Maru VR).

Lisaks tihedale programmile avatakse Kultuurikatlas ekspositsiooniala, kus saab lähemalt tutvuda Eesti ettevõtluse innovatsioonivaldkonna pärlitega nagu Hagen Bikes, Bugbox, Funki, Mati Foods, ThinFacility, Krakul, 10Lines jt. Foorumile järgneb meeleolukas koosviibimine, mis loob konverentsi külastajatele võimaluse koostöövõrgustiku arendamiseks.

11. aprillil Tallinna Kultuurikatlas toimuv MELT innovatsioonifoorum valmib koostöös Tallinna ettevõtluskeskuse, Tallinna Loomeinkubaatori ning teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol. Programmiga saab tutvuda ja pileti, hinnaga 60 eurot, osta lehel www.melt.ee