Haapsalu ettevõtlikud: HKHK ja Liisu Arro

19. aug 2022

Augustikuu esmaspäeval külastasime Loomeinkubaatori ja Tallinn Design House’i tiimiga Haapsalu ettevõtlikke. Kohalikku haridusmaastikku tutvustasid Haapsalu Kutsehariduskeskusest Tiia Tiisler ja Annika Armipaik-Nukki, ning tervitussõnad ütles direktor Riinu Raasuke. Oma maalilisse galeriisse kutsus südamliku vastuvõtuga külla Liisu Arro.

Haapsalu Kutsehariduskeskuse täiendõppes õppivatest tudengitest alustavad mitmed õpingute ajal ja pärast õpinguid oma teekonda ettevõtjatena. Koolis on võimalik õppida erinevatel erialadel – näiteks infotehnoloogia, turismi, toitlustuse, puidutöö ja käsitöö vallas. Kogemus näitab, et õppima asuvad inimesed, kellel võib olla varasemast juba mitu kraadi, aga siis soovitakse ennast veel rakenduslikult täiendada. Koolil on olemas mitmed tööruumid, mis edukat õppimiskeskkonda toetavad. Haapsalu Kutsehariduskeskusest on tuule tiibadesse saanud mitmed tunnustatud toitlustus- ja teenindusvallas tegutsevad inimesed.

Lisaks kutsehariduskeskusele külastasime maalilist Epp Maria galeriid, kus oli esindatud lai valik Liisu Arro loomingut. Arro Porcelain asutaja Liisu Arro on keraamik ning oma pere kolmanda põlve kunstnik. Tema emanimelisest galeriist leiabki lisaks tema vanemate, maalikunstnike Epp Maria Kokamägi ja Jaak Arro loomingu. Avatud oli ka Luxe Hapsali pop-up väljapanek.

Liisu Arro keraamika on värviküllane ja samas väikse vimkaga. Keraamika peal on kujutatud nii Liisu Arro enda looming, kui ka tema kunstnikest vanemate ja vanavanemate joonistused. Galeriis võis näiteks silmata tema lindude seeria tooteid, mille värvilised ja unenäolised linnud sümboliseerivad suve soojust, helisid, lõhnasid ja värve. Läbivaks motiiviks on kullaga joonistatud mustrid ja kunstniku enda sõnul on kuld pehme metall, mis omandab iseloomu läbi aja, nii nagu kortsud annavad inimesele isikupärase välimuse ja peegeldavad nende elukogemusi. Liisu Arro esteetilised kunstiväärtusega lauanõud muudavad lihtsad eined kunstiliseks elamuseks. Klientide meeldivaks üllatuseks on kõrgkuumusel töödeldud tooted ka nõudepesumasinas pestavad.

Külastatud galeriis asub ka kaks maitsekalt sisustatud külaliskorterit, kus saab lõõgastuda ning nautida Epp Maria Kokamägi, Jaak Arro ja Liisu Arro loomingut.

Haapsalu, teise nimega ka Põhjamaade Veneetsia on suurepärane puhkuse sihtkoht. Samas on sealt alguse saanud mitmed põnevad ettevõtted ja kunstnike teekonnad. Oma roll on selles Haapsalu Kutsehariduskeskuse tugeval tugivõrgustikul. Hea meel oli rohkem nende tegevuse kohta teada saada ning tutvuda Liisu Arro kunstiloomingu telgitagustega.