Sander Joone Sierra tunnistati Baltikumi parimaks

18. apr 2022

13. aprillil toimunud tseremoonial kuulutas võitjad välja Baltikumi vanim lühifilmide festival 2ANNAS. Balti võistlusprogrammi parimaks tunnistati Sander Joone “Sierra”. “Sierra” on Loomeinkubaatori inkubandi AAA Creative produtseeritud lühifilm. “Lugu, mis üllatab kuni viimase kaadrini,” kommenteeris žürii. 

“Sierra” keskmes on poiss, kes muutub rahvaralli ajal rehviks. Turbulentse ja kirka arvutianimatsiooni kõrval on filmi põimitud 16mm üles võetud kaadrid ralliteemalisest nukufilmist, mille animeeris 80ndatel autori isa Heikki Joon. “Mul on siiralt hea meel, et isiklik lugu on leidnud tunnustust nii publiku kui žüriide seas, tekitades paljudes äratundmist,” kommenteeris filmi režissöör Sander Joon.

Käesoleva aasta alguses esilinastunud animafilm on praeguseks jõudnud enam kui kümnele festivalile, pälvides viis auhinda. Teiste seas on “Sierral” selja taga Clermont-Ferrand, Aspen Shortfest, Go Short, Regard, GLAS, Glasgow ja Dresden. Järgneva paari nädala jooksul ootavad “Sierrat” ees San Francisco rahvusvaheline filmifestival, goEast ja IndieLisboa. Eestisse jõuab film saabuval suvel.

Tänavu 26. korda toimunud 2ANNAS saab lõppakordi täna, 14. aprillil. 

“Sierra” režissöör, stsenarist ja peakunstnik on Sander Joon. Produtsendid on Aurelia Aasa (AAA Creative) ja Erik Heinsalu (BOP! Animation). Filmi helilooja on Misha Panfilov, helindaja Matis Rei. Animaatorid on Henri Kaido Veermäe, Valya Paneva, Teresa Baroet, Sander Joon. Filmi taustakujundused on loonud Hleb Kuftseryn. 

Filmi arendust ja tootmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ning Eesti Filmi Instituut. 

 

2ANNAS rahvusvahelise lühifilmifestivali kodulehekülg asub siin.

 

Kaadrid filmist leiad siit.

Treilerit vaata siit.

Filmi plakat asub siin.

 

Lisainfo:

Aurelia Aasa

+372 556 81 287

www.aaacreative.ee