Tallinn Design House esitles foto-ja videoprojekti „Kummardus“ raamatut

25. märts 2022

Tallinn Design House-is toimus 24. märtsil mastaapse Eesti disainiloomingut tutvustava foto- ja videoprojekti „Kummardus“ raamatuesitlus. Projekti raamatusse on jõudnud enam kui 50 Eesti disaineri looming, 5 aastaaja mänguline vaheldumine, 26 erilist paika üle Maarjamaa ning paikkondlikud jutustused.

Raamatuesitlusel avas osalejatele projekti taustalugu loovjuht Piret Puppart ning produtsent Anu Lõhmus jagas projektiga seotud tulevikuplaane. Lisaks raamatule esitleti esmakordselt foto- ja videoprojekti täispikka videot, mis loob videokeeles tervikliku Kummarduse jutustuse.

Foto- ja videoprojekt “Kummardus“ on lugu Eesti disainist, kus kohtuvad looming, loodus ja traditsioonid. Viimase kahe aasta jooksul üle 50 Eesti disaineri loomingut dokumenteerinud projekt on viinud kodumaise disaini tähenduslikesse paikadesse üle Eesti, võttes arvesse aastaaegade mängulist vaheldumist ning ilmastiku tundlikku meelt.

Projekti jooksul valmis 150 fotot ja 6 videolugu. Fotod jagunevad viiest aastaajast lähtuvasse kollektsiooni, mis lisaks loomingule ja loodusele kasutab terviku moodustamiseks traditsioonidest laenatud motiive, olgu selleks siis vanad paikkondlikud jutustused, sümbolid, värvide tähendused või read kollektiivmälust – rahvaluulest. Kõik need jutustused ja fotod on Eike Malva kujundatud „Kummardus“ raamatus.

Raamat on 24. märtsist limiteeritud kogustes müügil Tallinn Design House-is.