Dubai EXPO2020 Eesti paviljonis avati Eesti disaini tutvustav foto- ja videonäitus „Kummardus“

8. dets 2021

Tallinn Design House esitleb Dubai EXPO2020 Eesti paviljonis alates  7. detsembrist  foto- ja videoprojekti „Kummardus“, mis jääb külastajatele avatuks kuni 5. jaanuarini.

„Kummardus“ on foto- ja videokeeles esitatud jutustus Eesti disainist, kus kohtuvad ligi poolesaja autori looming, loodus ja traditsioonid. Projektis osalevate disainerite käekiri on selgelt äratuntav ning väljakujunenud ikoonilised tooted on jätnud Eesti disainimaastikule jälje. Nende silmapaistvate disainerite loome on põimunud inspiratsiooniga loodusest, mõjutatud rahvuslikest traditsioonidest ning kohapealsete meistrite olemasolust.

„Kummardus“ kulgeb läbi Eesti aastaaegade ning erinevate asukohtade, tutvustades vaatajale nende loodust, kultuurilist identiteeti ja traditsioone. Eesti disainerite looming on paigutatud eestlase jaoks märgilistesse paikadesse nagu rannaniidud, hiied, sood, kuppelmaastikud ja pangapealsed; teekonnal läbiti 26 erilist paika üle Maarjamaa. Esile on toodud põhjalale omane aastaaegade vaheldus ning sellega kaasnevad naturaalsed muutused – kord neelab öö alla päeva ja siis jälle vastupidi, pakkudes unustamatuid visuaale õievaipadest aasadel jäätunud jugadeni.

Pea kahe aasta jooksul valmis 150 fotot ja 6 videolugu. Fotod jagunevad viiest aastaajast lähtuvasse kollektsiooni, mis lisaks loomingule ja loodusele kasutab terviku moodustamiseks traditsioonidest laenatud motiive, olgu selleks siis vanad paikkondlikud jutustused, sümbolid, värvide tähendused või read kollektiivmälust – rahvaluulest.

Eesti disaini üheks oluliseks teljeks on jätkusuutlike tõekspidamiste esindamine ja edasikandmine. Seda silmas pidades eksponeeritakse näitus LED paneelidel, et näituse jalajälg oleks võimalikult väike. Ühtlasi toetab nutikas lahendus Eesti kui digiriigi kuvandit.