Fashion Scouti ja fashionavanti rahvusvaheline koolitusprogramm Eesti moeettevõtetele

2. dets 2021

Koostöös kodumaise moeagentuuriga fashionavant ja Euroopa juhtiva moeagentuuriga Fashion Scout kutsume Eesti moeettevõtteid taas osalema koolitusprogrammis „International Accelerator Programme – Empowering Estonian Fashion Designers VOL 2“.

Programm on mõeldud kõikidele Eestis tegutsevatele moedisaineritele, kellel on tahet ja motivatsiooni muuta oma bränd rahvusvaheliselt konkureerivaks ja edukaks ettevõtteks.

 Foto: Fashion Scout

Fashion Scout on 20-aastase kogemusega Euroopa juhtiv moeagentuur, mis on aastate jooksul pakkunud disaineritele ja moebrändidele moevaldkonna mentorlus- ja koolitusprogramme üle kogu maailma. Tänavu suvel tõi fashionavant selle võimaluse esimest korda ka Eesti moeettevõteteni.

„Meil oli väga hea meel näha, et Eesti moeettevõtete hulgas on palju neid, kes soovivad areneda nii brändi kui ettevõttena. Huvi antud koolitusprogrammi vastu oli väga suur ja seetõttu paraku kõik soovijad programmi ei mahtunud,” sõnab Piret Rätsep, fashionavanti üks asutajatest. „Tänu osalenud ettevõtete positiivsele tagasisidele ja EASi jätkuvale toetusele, on meil võimalik uue aasta alguses veel üks kord koolitust korrata, et ka need, kellele esimese koolituse kuupäevad ei sobinud või kes programmi ei mahtunud, saaksid nüüd uuesti kandideerida.”

Foto: Fashion Scout

Tänavu suvel koolitusprogrammis osalenud Marimo moemärgi looja ja disainer Mariliis Pikkar kiidab programmi rahvusvaheliste ekspertide valikut. „Kuna Eesti on väike riik ning meie moesektor samuti pigem väike, siis ei ole meil endal nii palju moevaldkonna asjatundjaid võtta,” räägib disainer. „Seetõttu oli väga väärtuslik võimalus kuulata loenguid ja vahetada mõtteid moetööstuse ekspertidega mitmelt poolt kogu maailmast.” Moelooja Xenia Joost kiidab omakorda koolitusprogrammi teemade valikut: „Leian, et programm on Eesti disaineritele väga vajalik, kuna suurel osal kohalikest disaineritest on vähe teadmisi näiteks ülemaailmsete tarbijatrendide kujunemisest või moetoodete hinnastamise reeglitest.”

International Accelerator Programme

Teine „International Accelerator Programme” toimub 2022. aasta jaanuari jooksul virtuaalsete koolitussessioonidena. Koolitusprogrammi on oodatud osalema kõik Eestis registreeritud moeettevõtted (sealhulgas rõiva-, ehte-, koti-, jalanõude ja muude aksessuaaride disainerid), kes eelmisel korral osaleda ei saanud. Sessioonid toimuvad inglise keeles ja kõik programmi läbinud saavad vastavasisulise sertifikaadi. Koolitussessioonidel osalemine annab brändile eelise kandideerida edaspidi Fashion Scouti ja fashionavanti korraldatavates programmides ja konkurssidel ning on hea võimalus rahvusvahelistele moeekspertidele silma jääda.

Lisainfo, programmis osalemise tingimused ning avalduse vormi leiab fashionscouti veebilehelt. Avaldusi koolitusprogrammis osalemiseks oodatakse 15. detsembriks. Programmi pääsenud disainerite nimekiri avalikustatakse 17. detsembril.

Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.