KUMMARDUS tutvustab maailmale Eesti disaini

20. okt 2021

Tallinn Design House’I foto- ja videoprojekt KUMMARDUS tutvustab maailmale läbi visuaalse keele Eesti disaini ja lugu. Eesti brändi toolboxist leiab nüüdsest KUMMARDUSe fotod, mida saab kasutada Eesti, Eesti disaini ja Eesti looduse märgiliste paikade tutvustamiseks.

EAS’i Eesti brändi (brand.estonia.ee) juhi Mirjam Kristiani sõnul koondab leht kõik vajaliku, et tutvustada Eestit maailmale inspireerivalt läbi erinevate teemade. KUMMARDUSe projekti fotode näol on tegu esimeste fotodega Eesti brändi toolboxis, mis kajastavad moe- ja ehtekunsti. „Koondades suurt hulka Eesti disainereid, peegeldavad need hästi ka Eesti brändi pildikeele põhimõtteid – ehedus, hajusus, mitmekesisus ja kvaliteet.“

„KUMMARDUSe fotod annavad võimaluse rääkida Eesti lugu esmaselt küll meie loomemajanduse vaatest, kuid peame suureks väärtuseks ka valdkondade vahelist koostööd Eesti tutvustamisel. Lisaks annavad need uue nurga rääkimiseks, miks külastada Eestit välisturistina, milline on Eesti elamiskeskkond, milliseid tooteid leiab siit ekspordi vaatest ning kuidas kandub meie kultuurilugu kaasaegsesse Eesti disaini,“ lisab Mirjam Kristian.

KUMMARDUS pildistas kahe aasta jooksul 26 erinevas asukohas üles ligi 100 Eesti disaineri loomingu. Pildisessioonid toimusid läbi erinevate aastaaegade Eesti erinevates tähenduslikes paikades ja kaetud on maastik Saaremast Sibulateeni. Fotode kõrval loodi paralleelselt tervikliku aastaringi videolugu.

Tutvu fotodega Brand Estonia lehel SIIN.

KUMMARDUSe rahvusvaheline esmaesitlus toimub 11. detsembril Expo 2020 Dubai maailmanäitusel, kus kuu aja jooksul saab näha pildi- ja videomaterjali.

KUMMARDUSe loovjuht on Piret Puppart, fotograafid Riina Varol ja Iris Kivisalu, videograaf Robert Parelo, meigikunstnikud Mammu, Erle Taklai, Piret Sootla, Marii Lotta, Triinu-Liis Rahe, , assistendid Joanne Heleene Sõrmus ja Liisa Torsus, modellid E.M.A, MJ Models, Agency Icon, AL Model Management, Sage Management, muusika Duo Ruut ja Sander Mölder. Projekti produtsent ja tausta- ning loodusfotode autor on Anu Lõhmus ja projektijuht Kadri Ann Rebane.

KUMMARDUSe lugu saab jälgida ka Instagramis @kummardus.