Loomeinkubaatoriga liitusid uued ambitsioonikad ettevõtjad

16. apr 2021

Tallinna Loomeinkubaatori kevadine liitumiskampaania “Kui midagi ei tee, siis midagi ei juhtu” on lõppenud ja vastu võetakse uued ambitsioonikad ettevõtjad. Kõik inkubaatoriga liituda soovijad said täita liitumisavalduse, mille järel esitleti enda ideed Loomeinkubaatori meeskonnale. Ettevõtete kasvupotentsiaali hindas ka komisjon, kus tehti lõplikud otsused. Oluliseks peeti ettevõtete puhul ambitsioonikust ja võimet enda äriidee ellu viia.

Huvi inkubatsiooniprogrammi vastu oli väga suur ja toimus kaks hindamiskomisjoni – 9. aprillil ja 15. aprillil. Hindamiskomisjonis kaalusid ettevõtete äripotentsiaali Tallinna Ettevõtlusameti peaspetsialist Krista Kink, disainer ja loomemajandusettevõtja Äli Kargoja, koolitaja Margus Alviste ning ettevõtjad Heiti Mering, Helen Lang ja Kari Maripuu.

Hindamiskomisjoni liige ja ettevõtja Helen Lang: „Mul on äärmiselt hea meel, et praegusel keerulisel ajal on nii mitmel inimesel plaan palgatöö jätta ning alustada ettevõtlusega. Taaskasutus, rohemajandus, säästlikud ja kestlikud tehnoloogiad ning materjalid – see on kindlasti meie tulevik ning tore, et nii paljud äriideed eelnimetatud mõtteviisi ühel või teisel moel toetavad. Esitletud ideede tase oli suhteliselt ühtlane ning usun, et inkubaatori toel sisenevad meie ettevõtlusmaastikule tugevad tegijad, kellest nii mõnestki kuuleb loodetavasti ka rahvusvaheline üldsus.”

Vastuvõetud inkubandid on:

Katta Grüner ehted, QLR Disain, Maitea DisainRuudiCakesIdeahousefromAlma, No(N)s, Ecodisain, uBentMoeturundus, Digris, MetsikHistoriart, Banket, RAIKU, Gnir, Peopaun, Mia brand, Personaalne assistentTala original, Aija Kivi Jewellery ja Myceen.

Vastuvõetud inkubant RuudiCakes teeb torte, mis on mõeldud kliendi lemmikloomale ja need on valmistatud koostöös veterinaaridega, et pakkuda lemmikule korralikust toorainest täisväärtuslikku maiust. RuudiCakes asutaja Andres Luidre näeb inkubaatoris võimalust saada uusi kontakte ja avada uksi uutele võimalustele.

                                                   

Inkubaator pakub ettevõtjatele individuaalset kuni 24 kuu pikkust arenguprogrammi, mille raames panustavad äri kasvamisse personaalne konsultant ning oma ala tippekspertidest ärimentorid. Lisaks toimuvad inkubaatoris erinevad ettevõtlusalased  seminarid ja koolitused, osaletakse ühisturundus- ja ekspordiplatvormil. Toimuvad ettevõtete vahehindamised, kus analüüsitakse ettevõtte progressi ja seatakse eesmärgid järgnevaks perioodiks.

„Kui midagi ei tee, siis midagi ei juhtu“  inkubatsioonikampaania on lõppenud, aga avaldusi liitumiseks saavad soovijad esitada aastaringselt SIIN.

Hindamiskomisjon 9.aprillil