SEIF: Minimalistlik, stiilne ja kindel valik

8. jaan 2021

Kodumaise rõivabrändi ja Loomeinkubaatori inkubandi SEIF toodete kangastes kohtuvad eriliselt esile tõstetud naturaalsed materjalid, kombineerituna helkurniidiga. Kuidas selline ainulaadne idee sündis ja mis on brändi tulevikuplaanid, vastab disainer Kairi Getman.

Kuidas sündis bränd SEIF?

Kolm aastat tagasi uurisin enda magistritööd tehes, kas naturaalsest materjalist on võimalik teha pimedas helkivaid rõivaid. Olemas on sportlikud riided, kus on helkurit kasutatud, aksessuaarid, lihtsalt helkurid, kleebised. Kõik on nagu olemas, aga olen ise minimalistliku rõivastusstiiliga ja mulle absoluutselt ei meeldi enda külge helkureid riputada. Enda villase mantli külge kleebise panemine on viimane asi, mida tahaksin teha. Seepärast hakkasingi uurima, kas naturaalsest materjalist on üldse midagi tehtud.

Esiteks ma proovisin, kas on olemas tumedamat helkurit või materjali, mida saaks kombineerida naturaalse materjaliga. Alguses ma seda ei leidnud, vaid leidsin lõngad, kus helkurniit on juba sees ja hakkasin seda kasutama kudumites. Minu eesmärgiks oli aga leida lahendus, kus helkurniit ei paistaks esialgu üldse välja. Ja selline toode, mis õue minnes kunagi maha ei ununeks. Ta on sul kogu aeg olemas ja sa ei pea selle peale mõtlema. Rõivastus – mantel, jakk ongi selline, et sa paned selle selga ja see jääb selga senikaua kui sa väljas oled. Mütsid ja kõik muu võid sa unustada, aga rõivast vast seljast ära ei kaota.

SEIF’i nimi tuleb inglisekeelsest sõnas safe. Kui seda hääldada, siis tundub see juba koheselt turvaline. Samas on see ka minimalistlik, stiilne ja kindel valik.

Millised on sinu brändi tooted?

Minu fookus on suunatud põhiliselt ülerõivastele. Praegu proovin tootjaga välja töötada erinevaid kombinatsioone. Hetkel on kanga valikus must, tumehall ja tumesinine. Erinevaid lahendusi välja töötades jäävad need ikkagi pigem minimalistliku stiili juurde. 

Oled jõudnud Ajujahi Top30 ettevõtte sekka? Kuidas sa sinna jõudsid  ja mida see sinu, kui ettevõtja jaoks tähendab?

Tegelikult pidin ma Ajujahile äriidee esitama päev enne Loomeinkubaatorisse enda ideed pitchima minemist. See juhtus huvitaval kombel täpselt samal ajal. Ajujahil osalemine annab mulle võimaluse saada tähelepanu. Lisaks on oluline teadmiste pagas, mille ma sealt saan.

Kuidas on sinu ettevõttesse kaasatud jätkusuutlikkuse ideed?

Helkurniit on ainuke asi, mida ma sünteetilise materjalina kasutan. Ülejäänud materjalid, mida ma kasutan, on kõik naturaalsed – vill, lina, viskoos. Rõivaste lõiked püüan ma teha sirgjoonelised, mis tähendab, et ülejäägid on võimalikult minimaalsed. Ka need vähesed ülejäägid püüan ma ära kasutada. Näiteks mantlirõivaste ülejääkidest tegin ma kindad. Eesmärk on võimalikult palju materjali otstarbekalt ära kasutada.

Millised on sinu eesmärgid, kuhu sa tahaksid enda brändiga jõuda?

Ma ise visualiseerin kindlasti Põhjamaid – Soome, Rootsi, Norra. Ja Taani on mul kõige lemmikum. Kui ma eelmisel aastal Taanis käisin, siis ma nägin, et seal on mul kõige suurem potentsiaal areneda. Näiteks kandsid enamus inimesi, kes seal ratastega sõitsid mantleid, ja see oli minu jaoks vau hetk. See oli nii äge. Sinna turule jõudmine on kindlasti midagi, mida tahaksin saavutada.

Kuidas on Loomeinkubaatoris olemine sulle kasulik olnud?

Tänu enda konsultandi initsiatiivile sain enda tooted Tallinn Design House’i müügile. See oli kohe motiveeriv ja just see, mida enda pushimiseks vajan. Lisaks erinevad koolitused, millel osalesin ka juba enne liitumist. Mulle meeldib ennast teadmistega kurssi viia. See on tegelikult väga suur pluss.

Olgem pimedas nähtavad!

SEIF’i toodetega on võimalik tuvuda Tallinn Design House’is.