Sügisene foto- ja videolugu „Kummardus“ viib Peipsiäärele ja Kõrvemaale

28. dets 2020

Märgilistes Eestimaa paikades rändav Tallinn Design House’i foto- ja videoprojekt „Kummardus“ jutustab kaasahaaravaid lugusid Eesti disainist. Seekordne fotosessioon toimus Peipsiääre arhailistes külades ja Kõrvemaa eripärase looduse keskel.

Kummardus kummardab lisaks disainile ja siinsele floorale ka kohalikule faunale. Elukeskkonna rikkus ja mitmekesisus selle kõige laiemas tähenduses on üks oluline komponent hea ja aegumatu disaini sünniloos. Ka seekordse fotojutustuse kandev roll on paikkondadele omastel motiividel ja pärimuslugudel. 

Sügisene fotosessioon viis Kummarduse Peipsiveerele Sibulateele, kus külalislahked kohalikud palusid võtegrupi koguni oma tagahoovidesse, kus uhkusega jutustati lugusid traditsioonidest ja tavadest, mis püüti kinni pildiloosse. Hilissügine värvigamma ja meeleolud jäädvustati Kõrvemaa metsades ja rabanõmmedel.

„Kummarduse“ projekti on kutsutud osalema ligi 100 Eesti disainerit, kelle looming on selgelt äratuntava käekirjaga ning potentsiaaliga ka rahvusvaheliseks tunnustuseks. Eelkõige on fookuses rõiva, aksessuaari- ja kodusisustusdisain. Pea kahe-aastase perioodi jooksul toimub viis pildistamissessiooni Eesti eri paigus, mille käigus viiakse disainitooted kultuurilise narratiivi loomiseks nende pärandilisse keskkonda. Fotoprojekti loovjuht on Piret Puppart, fotograaf Riina Varol, meigikunstnikud Mammu ja Piret Sootla;  videoklipid loob Robert Parelo. Projekti produtsent ja taustafotograaf on Anu Lõhmus, assistendid Liisa Torsus, Martin Raid ja Helen Västrik.

Fotosessioonis näeb sel korral Triinu Pungits, Marit Ilison, Pohjanheimo, Marc & André, Samelin, Mithio, Kelpman Textile, Liisa Soolepp, Kristel Kuslapuu, Adrikorn Artefacts, Stella Soomlais, Sigrid Kuusk, Kaia Saarna, Luminée, MyaMoon ja Arro Porcelain loomingut.

Kummarduse pildid ja nende saamislugu koos sissevaatega kultuuriloolisele algallikale on jälgitav Instagramis @kummardus.

 

 

 

Projekt viiakse ellu “Loomemajanduse ettevõtete konkurentsivõime, jätkusuutlikkuse, ekspordivõimekuse ja teiste majandussektoritega koostöö arendamine” EU53522 raames EAS-i toel Sihtasutus Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid poolt perioodil 01.01.2020 – 31.12.2021.