Tallinn Design House esitleb Kopenhaagenis Eesti disaini

4. sept 2020

Tallinn Design House esitleb 3.-5. septembril näitust “Reconsider the Love for Nature” Eesti Suursaatkonnas Kopenhaagenis 3 Days of Design disainifestivali raames. Festivali seekordne fookus on jätkusuutlikkusel ning ringmajandusel. Eesti disainerite väljapanekul tuuakse esile looduse ja inimeste vastandlikku suhet, millega tuletatakse meelde, et loodus ei vaja inimesi – hoopis inimesed vajavad loodust.

Jätkusuutlikku disaini esindavad Eesti brändid – RA SUN, PLYLAND (Triibuvineer), SEOS, SORTAIDER ja BORG. Nende tooted esindavad esteetiliselt silmapaistvat disaini, mis sünnib aruka materjalide kasutamise ja säästva mõtteviisi sümbioosis. Väljapanekul tutvustatakse kohalikele huvilistele ja ettevõtetele Eesti disaini ning luuakse uusi kontakte ja ärivõimalusi Taanis.

Tallinn Design House on disainerbrändide ühisturundus- ja ekspordiplatvormina loonud sideme Eesti ja Põhjamaade disainipealinna vahele. Huvi Eesti väljapaneku vastu on olnud alates näituse avamisest elav ja esimese päeva õhtuks sõlmiti juba mitmed koostöökokkulepped ning mõned näidiseksemplarid jäävad edaspidi Kopenhaagenisse kohapeale.

Valgustidisainer Tõnis Vellama kommenteerib: “3DD festival on kahtlemata maailmas unikaalne formaat, kus Taani kutsub disainifestivalile osalema ka teiste maade disainereid, muutes riikide esindused disainisaatkondadeks. Mul on Taaniga varasemad disainialased sidemed, siin on väga hea võimalus saada tagasisidet oma uuema loomingu osas.”

SEOS on disainvalgustite bränd, mis pakub romantiliselt minimalistlikke lühtreid ning põranda- ja seinavalgusteid. SEOS-e valgusallikaid võib kohata Eesti saatkondades Berliinis ja Helsingis, Riia hotellis Albert ning Tallinnas Park Hotell Hiltonis ja Nordic Hotel Forumis.

RA SUN pakub kvaliteetset käsitööna valmistatud pehmet mööblit, mis on kombinatsioon funktsionaalsusest ja ainulaadsest disainist ning mille valmistamisel on kasutatud parimaid saadaolevaid materjale.

PLYLAND pakub põnevaid ja värviküllaseid disaintooteid, sisustuselemente, elustiilitooteid ja ärikingitusi, mis paistavad silma praktilise disaini ja kvaliteetse teostusega. Kõik tooted on valmistatud unikaalsest triibuvineerist, mis ühendab põhjamaise kasevineeri meeleolukate värvidega.

SORTAIDER pakub nutikaid ja nägusaid jäätmete sorteerimislahendusi nii kodudesse kui ka ettevõtetele ning organisatsioonidele. Sortaideri tooted teeb unikaalseks kasutatav materjal ja tapisüsteemiga disainilahendus. Kõik tooted on valmistatud sertifitseeritud veekindlast kasevineerist ning tarnitakse detailidena, mida on lihtne kokku panna.

BORG-i jaoks on mööbel ruumi hing – seepärast panustavad nad kvaliteeti ja loovad esemeid, mis kestavad põlvest põlve, omavad iseloomu ja on oma peremehele kindlaks kaaslaseks. BORG pakub laia valikut diivaneid, tugitoole ja tumbasid nii koju kui ka kontorisse.

Sündmusel pakutakse põnevaid eestimaiseid hõrgutisi nagu Chocolala põdrasamblik šokolaadis, Naat ja Naeris looduslikud toormaiused, Juniperium džinn, Estonic Soda Co. toonikud, Öselbirch kasemahla limonaad. Väljapanekuid kaunistavad Joiki küünlad ja Polarmoss samblast dekoratsioonid.

Festivalil osalemist on toetatud projekti “Loomemajanduse ettevõtete konkurentsivõime, jätkusuutlikkuse, ekspordivõimekuse ja teiste majandussektoritega koostöö arendamine 2020-2021” (EU53522) raames.