COVID-19 mõjude leevendamise toetused ettevõtetele

30. apr 2020

Valitsus kiitis eile heaks kriisimeetmete paketi, mis on suunatud kriisist kannatada saanud turismisektori ettevõtjate ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamisele kogusummas 35 miljonit eurot.

Eilsel kabinetinõupidamisel otsustati kiita heaks Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja EASi poolt välja töötatud kriisimeetmete pakett, mis on suunatud kriisist kannatada saanud turismisektori ettevõtjate ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamisele kogusummas 35 miljonit eurot. 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium hakkab läbi EASi pakkuma otsetoetust mikro- ja väikeettevõtjatele, mille eesmärk on ühekordse tagastamatu abi andmine COVID-19 puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks, mis aitaks mikro- ja väikeettevõtjatel tagada oma jätkusuutlikkus toodete ja teenuste pakkumisel ka pärast COVID-19 pandeemia lõppemist. Toetuse suurus on 3000 ja 5000 eurot ettevõtja kohta sõltuvalt ettevõtte käibe suurusest ning käibekaotusest.

Mõlemad EASi otsetoetused on ühekordsed ja taotleda saab ühte kriisitoetust ettevõtja kohta. Toetust taotleda saavate ettevõtete sihtgrupp on suur ning toetuse eelarve maht piiratud, mistõttu menetletakse toetusi nende laekumise järjekorras seni kuni toetust jätkub.

Ettevõtjad saavad otsetoetusi taotleda läbi EASi. Toetuste taotlemine avatakse maikuu alguses pärast toetusmeetmete määruste jõustumist.

Toetuste täpsemad tingimused leiab EASi kodulehelt: https://www.eas.ee/covid-19-toetused/