KIRA jalatsibränd – tunnustatud ringmajanduse edendaja

31. jaan 2020

Aasta Keskkonnasõbraliku ettevõtte 2019 konkursil osalenud KIRA jalatsibrändi tunnustati ringmajanduse edendamise eest. “Olla nominentide seas oli juba suur au, kuid saada tunnustatud selle eest, mida oluliseks peame, on lihtsalt super,” jagavad ettevõtte asutajad oma siiraid emotsioone.

Siinkohal toome teieni ajakirjas Diivan ilmunud intervjuu jalatsibrändi loojatega.

Kuidas sündis jalatsibränd KIRA?

KIRA sai alguse soovist inspireerida naisi looma garderoobi, mis on minimalistlik, ajatu ja kvaliteetne. Selle garderoobi selgrooks on ühed mugavad madalad kingad. Kuna me mõlemad kõnnime palju, oli meil kvaliteetsete baleriinade leidmisega suuri raskusi ja nii sündiski mõte valmistada see täiuslik must paar ise.

Miks on KIRA eriline?

KIRA teeb eriliseks eelkõige lihtsus ja asjalikkus. Samuti see, et meie tootest ei jää maha jälgegi. Iga materjal, lõige ja kogu toote elutsükkel on viimse detailini läbi mõeldud, et me ei toodaks maailma juurde midagi, mille järele pole vajadust.

Mida tähendab zero-waste?

Zero-waste– ehk nullkulu-lähenemine soovib vältida prügi tekkimist. Meie suurim eesmärk oli, et kingad ei lõpetaks maatäitena, nagu enamik moest. Nii sündiski project reborn: saada oma vanad KIRAd meile tagasi. Me anname neile veel kord uue elu ja annetame paari heategevuseks või toodame kingadest energiat. Nii saad ka uue paari omakorda soodsamalt osta.

Kas üks kingapaar saab muuta maailma?

Kindlasti. Iga suur muutus algab esimesest sammust. Üks paar KIRAsid ei täida küll kogu garderoobi, aga kindlasti inspireerib see teatud laadi mõtte ja elustiilimuutust. Et osta vähem, aga kvaliteetset. Et mõelda hästi läbi, milline on meie valikute tagajärg keskkonnale. Et olla moodi tarbides minimalistlikum ja ajatum.

Kes kannab KIRA kingi?

Baleriina on asendamatu king liikuvale naisele, kes soovib lisada riietusele pisut audreyhepburnilikku elegantsi. Me ise kanname baleriinasid igapäevaselt nii kleidi kui ka teksade ja T-särgiga. See on ideaalne suveking, kontoriking ning king, mille pistad käekotti, kui kõrge kontsaga vanalinna vallutama lähed.

Milline on KIRA viie aasta pärast?

Viie aasta pärast on KIRA küpsem ja mitmekülgsem. Kindlasti loome mingi mõnusa jalatsi talvisele perioodile ja miks ka mitte kingapaari meestele.

Jätkusuutlikud jalatsid leiad siit https://kirashoes.com/