Teletornis avatakse täna Eestis ainulaande VR-elamus, mis viib taevalaotuse alla lendama

17. dets 2019

Tallinna Teletornis avati ja unikaalne virtuaalreaalsuse elamus “Lend ümber teletorni”, kus külastaja saab läbi teha närvekõditava seikluse.

Seiklus algab 175 meetri kõrguselt teletorni servalt ning jätkub lennuga ümber torni lendaval UFO-platvormil. Tegemist on ainukordse võimalusega näha teletorni sellise nurga alt, kust see muidu ei ole võimalik ning samas nautida kauneid linna- ja loodusvaateid.

Närvekõditav elamus

Virtuaalreaalsuse elamust vaadatakse spetsiaalse peaseadmega ning korraga on võimalik sellest osa saada kahel inimesel. Hinnanguliselt võtab seiklus aega 10 minutit, olenevalt sellest, kui kiiresti julgeb külastaja teletorni virtuaalsel serval kõndida ja lennumasinale istuda.

Seiklusi on võimalik pereliikmetel ja sõpradel jälgida reaalajas kõrvalolevalt ekraanilt. Seigelda võivad kõik, alates 6. eluaastast, kelle tervis lubab närvekõditavaid elamusi.

“Virtuaalreaalsus on uus ja hea võimalus ka neile, kes kardavad kõrgust ja servale minna ei saa ning neile, kes soovivad ekstreemset kõrgusega seotud elamust ka talvisel hooajal, mil me oma tavapärast servakõndi ei paku,“ ütles teletorni juhataja Jüri Kriisemann.

Eestis ainulaadne

Uue atraktsiooni arendas valmis Maru VR. Tallinna Teletorni VR elamus on maailmas unikaalne ja loodud spetsiaalselt teletorni jaoks.

“Tegu on kindlasti ühe mahukaima ja tehniliselt kõrgeima tasemega VR-elamusega, mis Eestis tehtud. Teletorni VR-elamus ei paku ainult närvikõdi, vaid võimalust kogeda torni linnulennult nii, nagu see kunagi varem külastajate jaoks pole võimalik olnud,” ütles Maru VR tegevjuht Lilit Palmar.

VR-režissöör Rein Zobel lisas, et elamuse usutavuse jaoks tegid nad valmis ülidetailse Tallinna Teletorni 3D mudeli. “Kuid ka kogu ülejäänud VR-keskkond ja selles liikumine on niivõrd veenvad, et lendavale UFO-platvormile astumine nõuab tõelist eneseületamist.”

Zobeli sõnul on Eesti mastaabis tegu täiesti uudse VR-elamusega. “Kõik liikumised ja interaktsioonid vastavad sellele, mida kasutaja teeb füüsilises maailmas – ei mingit puldiga teleporteerumist, ei mingit kasutajaliidest ega midagi sellist, mis võiks täielikku sisseelamist rikkuda.”

“Ma ei ole ise kunagi varem maailmas näinud sellist VR-elamust, mis taotleb täielikku realismi ja suudab seda päris usutavalt teha,” jätkab Zobel. “Kõik tagasiside testimise käigus on ka olnud ülipositiivne.”

Virtuaalreaalsuse elamuse looja on Loomeinkubaatori vilistlane MAru VR.

Uudise allikas: diktor.geenius.ee