Tallinn Design House brändiraamat võitis ADC*E Eesti Disainiauhindade kulla

24. sept 2019

Reedel, 20. septembril välja kuulutatud ADC*E Eesti Disainiauhinnad 2019 võitis Talllinn Design House’i brändiraamat trükiste kategoorias kulla. Tegu on juba teise disainiauhinnaga sel aastal, märtsis premeeriti raamatut Kuldmuna 2019 auhindade jagamisel trükiste kategoorias pronksiga.

Tegu on Eesti disainerbrändide eksklusiivse kogumikuga, mis annab tervikliku ülevaate siinsest disaini- ja moemaastikust ning Eesti uuemast heliloomingust. Brändide kataloog sündis reaalsest vajadusest kohalike disainiettevõtete esitlemiseks eksportturgudel ja kinkida väliskülalistele ühte kompaktset Eesti disaini hetkel tegutsevaid brände koondavat kogumikku.

Brändiraamat valmis koostöös reklaamiagentuuriga Tabasco, idee ja teostuse panid kokku Piia Põldmaa ja Eili Taavits, keeletoimetajaks oli Scott Diel ning Eesti muusika kogumiku koostas Janek Murd.

“Alates vajaduse kaardistamisest kuni ahjusooja esitlusmaterjali valmimiseni kulus üle poole aasta. Keegi meist ei teadnud, milline lõpputulemus olema saab. Tõdesime juba esimesel kohtumisel, et agentuuri ja kliendi vahel on usaldus, mis on väga heade tulemuste alustalaks. Kindlasti on suur osa kogumiku valmimisel ka brändiraamatus osalenud 70-l Eesti disainerbrändil, keda kõiki me täname toreda koostöö eest. See on kuld mitte ainult ühele väga-väga keerukale trükisele aga kogu meie sektorile,” kommenteerib võitu Tabasco loovjuht Piia Põldmaa.

Kõik ADC*E  Eesti Disainiauhindade gaala võidutööd konkureerivad 2020. aastal Barcelonas ADC*Europe auhindadele.

Brändiraamat on saadaval Tallinn Design House kaupluses Rotermanni 14 ja veebipoes, tutvuda saab ka ISSUU väljaandega.

 Brändiraamatu väljaandmist kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond loomemajanduse arendamise meetmest.


Pildil: Paremal Tabasco loovjuht Piia Põldma auhinda vastu võtmas.
Fotod: Raul Mee.