Tallinnas esineb Forbes’i 50 mõjukama naise hulka valitud Lisa Lang

18. jaan 2019

22. jaanuaril 2019 esineb Tallinna Loomeinkubaatoris moe- ja fashion-techvisionäär Lisa Lang, kes valiti hiljuti ajakirja Forbes Euroopa Top 50 tehnoloogiavaldkonna mõjukamate naiste hulka. Lisale tõi tuntust nutikas jakk, mis võtab vastu SMS-sõnumeid ja ka reageerib nendele. Tallinnasse tuleb Lang rääkima sellest, miks ettevõtlusmaailm panustab Fashion Tech valdkonna arengusse ja mis trendid meid ees ootavad.

Fashion Tech on kombinatsioon moest ja tehnoloogiast. See on uus äritrend, mis vallutab maailma ja muudab meie arusaamu moest. Lisa Lang on üks selle valdkonna eestvedajatest. Tallinnas räägib Lisa tehnoloogiate ja moe koosluse revolutsioonilistest lahendustest, mis praegu on igapäevases kasutuses, trendidest ja seljas kandvate tehnoloogiate tulevikust. Lisa ootab seminarile loovaid disainereid ja ettevõtjaid, idufirmasid ja ka laiemat moe- või tehnoloogiahuvilist publikut.

„Loomeinkubaator on loonud eksperimentaalplatvormi Fashion Tech suuna uurimiseks ja traditsioonilistesse disainivaldkondadesse juurutamiseks. Selliste teadmiste ning katsetuste tulemusena saavad meie noored disainerid olla uutest trendidest sammukese eespool ning pakkuda lahendusi nii kitsastele sihtgruppidele kui laiatarbesse. Loomeinkubaator julgustab disainereid mõtlema nutikate lahenduste suunas, kus disaintooted saaksid tehnoloogiliste lahenduste abil lahendada kitsaskohti nii nishivaldkondades kui tavakasutuses,“ räägib Tallinna Loomeinkubaatori ja Tallinn Design House juht Anu Lõhmus.

Kõik sai alguse, kui Lisa Lang töötas Euroopa turundusjuhina Twilio’s ja ehitas oma esimese nutika jaki. Jakk oskab võtta vastu SMS sõnumeid ja ka reageerib nendele: näiteks kui ta saab sõnumi “rainbow”, siis hakkab jakk vikerkaarevärvidega sädelema. Lisa lõi oma brändi, ElektroCouture, mis tegi 2017. aastalSwarovski brändi tellimusel 1920.-st aastatest ja Marlene Dietrich stiilist inspireeritud õhtukleidi, milles on 150 LED-valgustit ja 2000 kristalli. Praegu juhib ta ettevõtet ThePowerHouse, mis konsulteerib ja testib lahendusi Fashion Tech, seljas kandvate tehnoloogiate, asjade interneti ja nutitekstiili valdkonnast.

Kohtumine Lisa Langiga toimub 22. jaanuarilkl 16:30-18:00 Tallinna Loomeinkubaatori 2. korrusel (Veerenni 24). Inkubatsiooniprogrammi osalejatele on sissepääs tasuta, muudele huvilistele maksab pilet 12€. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine Loomeinkubaatori kodulehel.

Lisa Lang esineb ka Tartus – 25. jaanuaril Tartus sTARTUp Day 2019 konverentsil, kus ta räägib moevaldkonna digitaliseerimisest.

Registreerimine: https://bit.ly/2FFSB5u
Facebookis: https://www.facebook.com/events/270945680266820/