Ringmajandus reaaluses – Kõik saab alguse tootedisainist?

Üha suurem on suunitlus rakendada enda ettevõttes ringmajanduse põhimõtteid. Ärimudelite kohandamise vajadus tuleneb nii kehtestatud regulatsioonidest kui konkurentsis püsimise vajalikkusest. Kuid millised on reaalsed võimalused selle rakendamiseks ja tagamaks, et toode on keskkonnasäästlik?

Loomeinkubaatori paneel „Ringmajandus reaalsuses – Kõik saab alguse tootedisainist?“ keskendub reaalsetele näidetele, kuidas on ringmajandust ettevõttes rakendatud ja millised on sellega seotud väljakutsed.
Paneelis osalevad ettevõtted RAIKU, MyCeen, UNKNOT ja ŠMÖKO. Paneeli modereerib Kairi Kõrve.

Moderaator Kairi Kõrve on Loomeinkubaatori konsultant/projektijuht. Kairil on mitmekülgne kogemus tootmisettevõtetest arendus- ja tootmisjuhina, samuti väikeettevõtjana.

RAIKU on puidust valmistatud komposteeruv alternatiiv mullikilele. RAIKUt esindab paneelis idee autor Rain Randsberg.

UNKNOT on ringmajandusele spetsialiseeruv agentuur, mis aitab rõivatootjatel oma materjalijäätmetest ümbertöödeldavaid tooteid välja arendada ja müüa. UNKNOTi esindab Kaisa Krusenberg

MyCeen arendab seeneniidistiku ja orgaaniliste jääkmaterjalide toel komposteeruvaid tooteid. Täpsemalt seob seeneniidistik erinevad orgaanilised jäägid tugevaks, kergeks, mittesüttivaks, komposteeruvaks, süsiniknegatiivseks ja heade akustiliste omadustega materjaliks. MyCeeni esindab paneelis Karl Pärtel.

ŠMÖKO toodab ökoloogilist mesilasvahariiet. Mesilasvahariide kasutamine aitab vähendada ühekordsete plastkarpide, kilekottide ja fooliumi kasutamist toiduainete pakendamisel. ŠMÖKO eest kõneleb paneelis ettevõtte asutaja Marge Simo

 

Üritus toimub Viru konverentsikeskuses ja online’s.

Registreeri: https://ettevotluspaev.tallinn.ee/event/ringmajandus-reaaluses-koik-saab-alguse-tootedisainist/